Skocz do zawartości

Audi S4


GracjanS4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 358
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo ładnie i przejrzyście opisane ;) A jak ogólnie stan lakieru? Na kilku ujęciach wydaje się, że korekta by się przydała, no chyba że to aparat/światło.

 

Lakier do korekty się nadaje, 14 lat robi swoje ;) Swirle i swirle :thumbdown: Ale o to zadba już Rise and Shine ;)

 

 

eeee tam nie jedź do Rise&Shine - oni się nie znają na takich rzeczach :lol:

 

:lol: , jedz na bp w Katowicach -mają nowe szczotki będzie git :D:D:D

swoją drogą fajna audiczka:)

p.s. jadę do R&S powiedzieć im ze to żart bo mnie chłopaki przy następnej wizycie w studio w kanale utopią :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dywaników, to poszukaj w materiału np w Komforcie. Ze swojego zrób wzór i potem gość tam Ci to obszyje. Ja sie musze zabrać bo w swojej mam granatowe i nie moge znaleźć. BTW mam nadzieje, że na muchowcu dzisiaj bedziesz ;)

 

Nie pomyślałem o tym ;) Dzięki :good:

 

A czemu mam dzisiaj być na muchowcu ? Dzisiaj nie czwartek :mrgreen:

 

Fajnie auto odżyło. Tak z ciekawości napisz coś o kosztach utrzymania takiego auta. Jak wygląda cenowo, ewentualny remont silnika, co roczny przegląd itd. ?

 

Piękny wóz.

 

Na ten temat można napisać referat :) Remontu nie warto robić, lepiej kupić używkę, tak samo po awarii rozrządu, nie warto naprawiać - jako ciekawostkę mogę podać że jeden zawór czy to wydechowy czy ssący kosztuje 200zł a jest 30 :) Olej z filtrem to koszt w granicach 500zł. Klocki + tarcze przód - 500zł ( po znajomości ), hamulce tył około 400zł jak dobrze pamiętam ;) Pytaj dokładnie co cię interesuje, będzie łatwiej :)

 

Bardzo ladnie utrzymana S4, dobra robota i swietna relacja. Gratuluje wozu - opisz tuning, cos tam widac, ale nie wszystko.

 

Najprościej będzie jak skopiuje z innego forum co już zrobiłem przy aucie, jest to lista mniej więcej, wszystkiego nie zapisałem :)

 

Mechanika:

 

- Wkładka filtra K&N

- Wydech przelotowy + obejmy V-Clamp

- Silikonowe przewody podciśnienia

- Wymiana turbin na nowe K03

- Program by EcuProject - 335KM i 494Nm

 

Nadwozie:

 

- Lampy przód po II lifcie + nowe żarniki Bosch 4300k

- Lampy tył po II lifcie

- Podszybie poliftowe

- Xenon HID 4300k w halogenach

- Dokładka zderzaka Cupra R

- osłony słupków w połysku z polifta

- ramiona wycieraczek z polifta

- Żarówki LED w rejestracji

 

Wnętrze:

 

- Tunel z podłokietnikiem

- Podświetlane kratki nawiewów

- CB Radio ( Uniden 520XL + President Missouri )

- Ringi na zegary

- Roleta tylnej szyby + rolety tylnych bocznych szyb

- Osłona ręcznego w skórze

- Wskaźnik doładowania AutoGauge z peakiem

 

Hamulce:

 

- wymiana tarcz i klocków - przód i tył

- wymiana płynu hamulcowego

 

Koła:

 

- Lato: BBS CH 18" + Bridgestone Potenza RE050A 225/40/18

- Zima: Avus II 17" + Falken HS439 225/45/17

 

Zawieszenie:

 

- Zawieszenie gwintowane KW Variant 1

- Geometria kół

- Wymiana wahaczy górnych - przód

 

Car Audio:

 

- skrzynia basowa + wzmacniacz + radio ( Blaupunkt GTA 460 + Blaupunkt GTB1200 + Blaupunkt Bremen MP74 ) + wygłuszenie drzwi + komplet głośników Hertz

 

Inne naprawy:

 

- Wymieniony filtr paliwa + przeciwpyłkowy

- Wymieniony olej w skrzyni biegów i tylnym moście

- Wymieniona uszczelki pod pokrywami zaworów

- Wymieniona wiskoza

- Wymieniony wentylator chłodnicy - elektryczny

- Wymienione koło pasowe wału korbowego

- Wymienione świece zapłonowe

- Wymieniony czujnik temperatury płynu chłodzącego

- Wymieniony pasek wielorowkowy

- Wymieniony czujnik temperatury spalin

- Wymieniona osłona przegubu

- Wymieniony napinacz paska wielorowkowego

- Wymieniony zbiornik płynu chłodzącego

- Wymieniony trójnik F

- Odgrzybienie i nabicie klimatyzacji

- Wymiana uszczelki pod miską olejową

- Kompletny rozrząd

- Czyszczenie dolotu

- Uszczelnienie coolerów + mycie

- Olej Shell Helix Ultra Racing 10W60

 

PS. Widzę że ty tez masz czym pojechać :shock:

 

Bardzo ładnie i przejrzyście opisane ;) A jak ogólnie stan lakieru? Na kilku ujęciach wydaje się, że korekta by się przydała, no chyba że to aparat/światło.

 

Lakier do korekty się nadaje, 14 lat robi swoje ;) Swirle i swirle :thumbdown: Ale o to zadba już Rise and Shine ;)

 

 

eeee tam nie jedź do Rise&Shine - oni się nie znają na takich rzeczach :lol:

 

:lol: , jedz na BP w Katowicach -mają nowe szczotki będzie git :D:D:D

swoją drogą fajna audiczka:)

p.s. jadę do R&S powiedzieć im ze to żart bo mnie chłopaki przy następnej wizycie w studio w kanale utopią :lol::lol:

 

Wiem że się nie znają, widziałem jak Adam idealny lakier Buicka papierem ściernym przejechał... Mądre to ? :lol: Pewnie i tak już masz minusa u Nich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie sprzedawaj tego auta bo będziesz płakał jak ja, chyba, że następca równie godny ;) . Praca miażdży pisanki ! :good::good::good:

 

Klocki + tarcze przód - 500zł ( po znajomości )

tyle dałem za same klocki na przód do s6 :mrgreen:. Serwis to rzeczywiście temat rzeka... można iść drogą taniości jednak na dłuższą metę nie popłaca. Takie s4 jest bardzo fajnym autkiem szczególnie w nogaro blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Ferodo a klocki TRW, to już mój drugi komplet i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć, mimo że kosztują tylko 200zł, poza tym głównym problemem jeśli chodzi o dobór klocków jest zacisk hamulcowy a dokładnie to że auto jest przedliftem i zacisk jest dość specyficzny, w polifcie zmieniono zaciski i tam już można szukać klocków z prawdziwego zdarzenia :)

 

Jedyna alternatywa to zmiana hamulców na zacisk 6 tłok z porsche i tarcza 345mm, lecz znowu wtedy minimalny rozmiar felgi to 18" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca normalnie wzorowa :) przydało by się coś na skórki nałożyć :)

 

Już kupiłem na tą chwilę coś takiego: Meguiars Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner :)

 

Jutro jak dam radę to chciałbym zobaczyć co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiars Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner

nie zbyt świetny wybór, można za niewiele więcej coś ciekawszego kupić :P

 

Mógłbyś jakiś konkret? Bo też sie musze rozejrzeć za czymś do skóry. BTW z tym muchowcem, to tak jakos mi sie ubzdurało, że czwartek jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiars Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner

nie zbyt świetny wybór, można za niewiele więcej coś ciekawszego kupić :P

 

Wydaje mi się że za mniej więcej 50zł ciężko będzie coś mega kupić, to kupiłem tak na tą chwilę ;) Wystarczy mi na razie jak skórę trochę oczyści i trochę odżywi :) Jak użyję dam znać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GracjanS4, pytanie z innej beczki :P Bo widzę na foto (zaraz po ściągnięciu koła) że nie masz ani odrobine nalotu rdzy na piaście od tarczy, tak jest zawsze ? Mam z tym mega problem w swoim aucie, po każdym wilgotnym dniu zachodzi piasta rdzą, a raczej takim nalotem rudym. Jak temu zaradzić ? Myślałem żeby to pomalować jakąś farbą np. zacisków - to dobry pomysł ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz wrzucic heble wlasnie z RS6 zacisk alu 8tloczkow i minimalna felga tez 18" Ja zmienilem heble u siebie i minimum teraz to 19" ale za to jak zwalnia, auto sie nie zatrzymuje, to swiat staje:)

 

Cena tarcz baaardzo duża :) Jakie heble założyłeś ?

 

PS. Jak będziesz kiedyś w mojej okolicy daj znać, chętnie zerknę na twoją furę :)

 

GracjanS4, pytanie z innej beczki :P Bo widzę na foto (zaraz po ściągnięciu koła) że nie masz ani odrobine nalotu rdzy na piaście od tarczy, tak jest zawsze ? Mam z tym mega problem w swoim aucie, po każdym wilgotnym dniu zachodzi piasta rdzą, a raczej takim nalotem rudym. Jak temu zaradzić ? Myślałem żeby to pomalować jakąś farbą np. zacisków - to dobry pomysł ? :o

 

Przód tarcze nowe więc jeszcze nie zdążyło zardzewieć, tył jest pomalowany czarną farbą Motip do zacisków :) Ta farba na starych tarczach przód nie wytrzymała i się wypaliła ( tarcze kilka razy prawie czerwone )

 

[ Dodano: 12 Kwiecień 2012, 16:27 ]

Co do hebli

Obrazek

 

No tak, hebel zacny, pomarzyć można :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gracjan, piana Tobie domywa? Bo u mnie coś kiepsko. Oprócz tego, że nie zmywa wosku i ładnie pachnie to domywanie kiepskie. Następną kupie tą Magfoam czy jak się zwie..

 

No coś tam zmywa, nie zapuszczam jakoś specjalnie auta więc nie wiem jak radzi sobie z grubszymi zabrudzeniami ale to co u mnie jest zawsze na aucie to zmyje :)

 

Jak rozcieńczasz? Ja leje między 150 a 200ml do pianownicy i zalewam ciepłą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.