Skocz do zawartości

Jak doczyścić lakier?


jarek922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam drobny problem ze swoim lakierem. Jeśli zamieszczam temat w nieodpowiednim dziale to z góry przepraszam. Otóż dolna część samochodu (doły drzwi przednich i tylnych) jest taka "szorstka", nie da się jej doczyścić, żeby była gładka jak reszta samochodu. Prawdopodobnie jest to osad po zabezpieczaniu podwozia (musiało rozpylić). Czym to zwalczyć? Próbowałem dokładnie umyć ale nic nie pomaga, próbowałem lekko benzyną ekstrakcyjną ale też nic. Nie chciałbym zniszczyć lakieru, macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tego nie było, jakieś 2 miesiące temu prawdopodobnie od zabezpieczenia podwozia tak się zrobiło. Nie jest to aż tak bardzo widoczne, ale jednak denerwujące dla mnie. Nie próbowałem tego Tar&Glue, ale być może spróbuję ;) Zdjęcie wstawię jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam identyczny problem więc nie będę zakładał nowego tematu. Dzisiaj myjąc auto ojca drzwi od dołu jak i zderzak tylny (nawet tylna klapa) jest popryskana czarnymi kropkami nie wiem czy to smoła z asfaltu czy środek do konserwacji podwozia (w zeszłym roku było konserwowane podwozie). Powierzchnia jest chropowata jak napisał kolega powyżej a co gorsza lakier jest srebrny i po umyciu bardzo rzuca się to w oczy. Z tego co znalazłem na forum są do tego specyfiki które powinny sobie z tym poradzić np VALETPRO CITRUS TAR & GLUE REMOVER, iron x ale mam pytanie czy po spryskaniu tymi środkami nie stanie się nic z lakierem?? i jak to się sprawuje na lakierze który nie jest fabryczny tzn w jednym miejscu ojciec miał już malowany element u lakiernika i czy po spryskaniu nie uszkodzi to tego lakieru?? Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALETPRO CITRUS TAR & GLUE REMOVER, iron x

 

T&G jest właśnie na smołę i inne zanieczyszczeni organiczne więc nie powinno się nic stać, a Iron X jest od zanieczyszczeń "stalowych" typu opiłki metali, klocki hamulcowe itp.

 

Zrób tak jak napisałem w poprzednim wpisie i powinno pomóc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T&G jest właśnie na smołę i inne zanieczyszczeni organiczne więc nie powinno się nic stać, a Iron X jest od zanieczyszczeń "stalowych" typu opiłki metali, klocki hamulcowe itp.

 

Zrób tak jak napisałem w poprzednim wpisie i powinno pomóc :good:

 

Jestem w tej dziedzinie świeży więc dzięki za wytłumaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.