Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze laptopa


Rekomendowane odpowiedzi

daniels, ale na takim tablecie nie otworzysz przezentacji multimedialnej i jej nie zrobisz :/

 

prezentacji, masz na myśli w powerpoincie?

 

jeśli tak, to można odpalić choćby QuickOffice i tam masz edytor PPSów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

thinkpad może jeszcze, ale nie dla kobiety za racji designu, albo... jego braku :P

 

Jeśli chodzi o lenovo serie Y, Z i G zdecydowanie odradzam. Sprzętowo jest super, świetnie zestrojone (u mojej mamy i3 i 4gb ramu chodzi 10 rzy szybciej niż dokładnie ten sam i3 i 4 gb ramu w asusie babci :P) jednak wszystkie mają błędy konstrukcyjne zawiasów i się psują. Ja mam serię Z, po 4 tygodniach używania absolutnie normalnego, jeden zawias się złamał. Wymienili na gwarancji, po kolejnych dwóch miesiącach (otwieram ze zwielokrotnioną ostrożnością) znowu trzeszczy i zaraz pewnie strzeli. A w G u mamy zawias złamał się po dwóch tygodniach też absolutnie normalnego używania, wymienili to, ale strasznie głośno chodzi, bo jak zawias padł, to rozlazła się trochę obudowa i się wentylator od zasilacza przytarł i teraz go słychać. Wymienią pewnie przy następnej wymianie zawiasu :P

 

Tablety to fajna rzecz, ale żeby się do czegoś nadawały, to są droższe od laptopów :P Moja siostra ma transformera najnowszego z 3G i to fakt, że jest fenomenalny i można na nim robić wszystko (tym bardziej, że ma klawiaturę) jednak ile on kosztował :wallbash: Za to jeśli nie zależy na module 3G nexusa absolutnie i zdecydowanie polecam ;) Szybki i super wyświetlacz, a o to właśnie chodzi :good:

 

[ Dodano: 27 Listopad 2012, 03:02 ]

Zalozymy sie ze nie zrobie? :-]

 

dobra, zakład jest taki, że jak nie zrobisz, to w nagrodę stawiasz wszystkim z tej strony wątku browce a jak zrobisz to za karę będziesz musiał wypić wszystkie, które dostaniesz od nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii Y to się nie do końca zgodzę ... mam Y530 już ponad 3 lata ... nie ma lekko bo codziennie ze mną jeździł w plecaku najpierw na studia teraz do pracy (pociągiem) i żaden zawias się nie urwał ani nie "wyrobił"

Inna sprawa, że jest ciężki, a do tego Lenovo serie Y,Z,G traktuje "po macoszemu" czyli nie koniecznie spieszy się z aktualizacjami, supportem itp. dając wyraźnie do zrozumienia, że dla nich wartym zachodu jest tylko Thinkpad ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, zakład jest taki, że jak nie zrobisz, to w nagrodę stawiasz wszystkim z tej strony wątku browce a jak zrobisz to za karę będziesz musiał wypić wszystkie, które dostaniesz od nas :D
nie ma problemu, na codzień pracuje na tabletach i mogę zrobić wszystko co robie na kompie, ograniczenia są jedynie na ipadzie ale to inna bajka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest jakaś konkretna dyskusja a ty przychodzisz i wyśmiewasz innych, tak było z fotografią, ja cenie osoby które mają skilla i jeżeli jesteś fotografem to byłbym pierwszy który korzystał by z Twoich rad; widziałem niestety tylko motyw prześmiewczy. 15 lat siedzę w IT i wdrożeniach nowych technologii, przychodzi ktoś z pytaniem to staram się mu pomóc po czym punktujesz coś nie związanego z tematem, studentka będzie przed zajęciami składała gazetę? ;) i looz nie wprowadzajmy znowu jakiejś napiny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii Y to się nie do końca zgodzę ... mam Y530 już ponad 3 lata ... nie ma lekko bo codziennie ze mną jeździł w plecaku najpierw na studia teraz do pracy (pociągiem) i żaden zawias się nie urwał ani nie "wyrobił"

 

Właśnie może to że jest 3letni jest powodem, dla któego nie dręczą go takie bolączki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii Y to się nie do końca zgodzę ... mam Y530 już ponad 3 lata ... nie ma lekko bo codziennie ze mną jeździł w plecaku najpierw na studia teraz do pracy (pociągiem) i żaden zawias się nie urwał ani nie "wyrobił"

 

Właśnie może to że jest 3letni jest powodem, dla któego nie dręczą go takie bolączki ;)

 

też nie polecam sprzętów lenovo, miałem dwa, netbook s10, później laptop serii G w obydwu problemy z obudowami, pękają, zawiasy się rozlatują, nie chcę lenovo więcej widzieć. Kolejny zakup netbook asusa, jednak widać, że jest to inny poziom jakościowy niż tańsze serie lenovo natomiast ogólnie każdy (mówimy o przystępnych cenowo) netbook nie wyrabia jeśli chodzi o przetwarzanie dużej ilości danych jak np odtwarzanie filmów w full hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serii Y to się nie do końca zgodzę ... mam Y530 już ponad 3 lata ... nie ma lekko bo codziennie ze mną jeździł w plecaku najpierw na studia teraz do pracy (pociągiem) i żaden zawias się nie urwał ani nie "wyrobił"

 

Właśnie może to że jest 3letni jest powodem, dla któego nie dręczą go takie bolączki ;)

 

Mój też akurat ma 3lata, tyle, że seria G550 i nie trzeszczy nic :o , odpukać zadowolony z niego jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie polecam sprzętów lenovo, miałem dwa, netbook s10, później laptop serii G w obydwu problemy z obudowami, pękają, zawiasy się rozlatują, nie chcę lenovo więcej widzieć. Kolejny zakup netbook asusa, jednak widać, że jest to inny poziom jakościowy niż tańsze serie lenovo natomiast ogólnie każdy (mówimy o przystępnych cenowo) netbook nie wyrabia jeśli chodzi o przetwarzanie dużej ilości danych jak np odtwarzanie filmów w full hd.

Lenovo a thinkpad to dwie różne firmy jak dla mnie.

Jeśli lenovo to TYLKO thinkpad. Reszta to porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lenovo Y580 i w tej półce cenowej nic mocniejszego nie znajdziesz. a jakość wykonania całkiem dobra oprócz jednej wady fabrycznej, czyli źle wklejonej klawiatury. Ale po wizycie w serwisie masz laptopa o bardzo dobrych parametrach, a kasa o 1/4 mniejsza od innych podobnych konfigow.

Za Lenovo dałem 4000 a za podobne konfigi w MSI płacisz 6000, nie mówię już o Apple czy Dell gdzie cena oscyluje w granicach 12000-15000 :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo a thinkpad to dwie różne firmy jak dla mnie.

Jeśli lenovo to TYLKO thinkpad. Reszta to porażka...

 

nie tylko dla Ciebie to dwie różne firmy. Thinkpadów używam od serii T60, obecnie kupiłem T530 z i5, dyskiem SSD, klawiaturą wyspową z 3-stopniowym podświetlaniem. Laptopy nie do zajechania i bez zbędnych wodotrysków. Dla mnie po prostu typowe woły robocze o niesamowitej kulturze pracy i ponadprzeciętnej wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lenovo Y580 i w tej półce cenowej nic mocniejszego nie znajdziesz.

Domyślam się że masz FullHd, jak ci się na takiej matrycy działa. Też myślę o tym lapku, tylko SSD z tego co widzę do niego polecają, bo dysk cienki niestety w nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Lenovo Y580 i w tej półce cenowej nic mocniejszego nie znajdziesz.

Domyślam się że masz FullHd, jak ci się na takiej matrycy działa. Też myślę o tym lapku, tylko SSD z tego co widzę do niego polecają, bo dysk cienki niestety w nim jest.

 

 

Mam FHD i jak dla mnie jest super, bo lapek nie służy mi tylko do grana, ale i do pracy w programach CAD, gdzie jest mi potrzebne trochę przestrzeni. Mam tez dysk 1.8 " 128GB na mSATA3 plus wymieniony dysk który był fabrycznie na dysk 7200 i lapek teraz jest mega szybki :)

 

Czyli ogólnie mam wersje i7 plus 16GB ram plus ssd i dysk 7200 i taki config polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to już chyba max co można z tego sprzętu wycisnąć :) I taka konfiguracja wytrzyma spokojnie dwa lata :)

 

Jeśli chciałbyś coś mocniejszego to możesz poczekać na y500 bo on będzie miał możliwość podpięcia grafiki w SLI:) Jest to jedyna rzecz jakiej mi brakuje w y580.

Zastanów się do czego lapek będzie Ci potrzebny, bo teraz jest też konfiguracja i5 z FHD.

Ogólnie polecam CI iść do jakiegokolwiek sklepu i obejrzeć jak wygląda FHD na tylu calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prosił bym o pomoc w wyborze laptopa, stary się sfajczył, nie mam za bardzo jak wybrać/poszperać za czymś innym a sprzęt potrzebny :(

 

stary stacjonarny muli, że hej a na telefonie nic lepiej :P

 

do rzeczy: cena do 2tyś, coś fajnego/sprawdzonego - lapek chodzi u mnie zazwyczaj od rana do wieczora, sporo pisania, czasem jakieś gry ...

 

znalazłem coś takiego - http://allegro.pl/lenovo-gamer-z580-4x2 ... 31810.html

 

warto się nim zainteresować?

 

z góry dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Skoro dużo piszesz, to Lenovo powinno być OK, ponieważ ich klawiatura zbiera dobre oceny.

Ja może za dużo nie piszę ale również uważam tą klawiaturę za udaną. Zdecydowanie bardziej do mnie przemawia niż gładkie, bez przerw klawisze w np. Toshibie.

Gry w niższych detalach też pewnie da się uruchomić.

Bierz i nie męcz się więcej ze starą stacjonarką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek się trafił, a bo właśnie myślę nad jakimś dellem.

Podziele się z wami moim i nie tylko spostrzeżeniem odnośnie produktów m-ki Lenovo Thinkpad (mam nadzieję że tak się to pisze) u mnie w pracy od 5 lat do teraz szedł na biurka Dell. Klasa monitory dobre jednostki i swietne laptopy (działam właśnie na takim pokorporacyjnym Latitude D630). Przyszły oszczędności, i Lenovo. Wchodzę do kolegi do pokoju, patrzę a na biurku nowy Thinkpad otwarte okno i dziwny swądosmród w pokoju. Pytam co tak u ciebie śmierdzi, a on na to że Lenovo...

I opowiada że głowa go już 4 dzień boli, i że dziś to już betka (4 dzień użytkowania) że po odpaleniu to dopiero śmierdziało i że IT też już wzywał. Kolega Jasiu z IT obejrzał i stwierdził że ten typ tak ma i przy okazji przekazał cenną informację aby sprzetu tego nie kupować po 4 latach (mamy taką możliwość) ponieważ raczj już z niego nic nie będzie. Monitory na biurko nawet gumowych podkładek nie mają tylko śmigają jak po lodowisku, a system regulacji wysokości to cgyba jakiś chiński kabareciarz wymyślił, kto widział ten wie o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.