Skocz do zawartości

O jakości i marketingu produktów do detailingu


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Juz raz pytalem o to i zostalem zbyty, wiec spytam jeszcze raz - komu w takim razie ufac w kwestii testow ? Ja rozumiem ze mozecie to postrzegac jako sr**** we wlasne gniazdo, czesc z tych osob to pewnie klienci a tych nikt nie chce tracic, ale nikt nigdy nie napisal kto jest w koncu rzetelnym testerem a kto nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Już myślałem, że Pan Evo dal się naciąć i kupił "to to" :D

 

hmm , każda firma serwuje nam niezły bełkot marketingowy m.in. też POLISHANGEL :idea:

 

Spróbuj, a przekonasz się jak bardzo jesteś w błędzie ;) Fakt - w opisach bywa coś o "cudach", ale Chemical Guys ma się do POLISHANGEL tak jak Chevrolet Lacetti do BMW M5.

 

spróbuję :) , na wiosnę kupuję POLISHANGEL® Concours De Beauty , zobaczę czy zrobi " miazgę " z Pete's 53 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carrera, ja ufam w 100% wyłącznie własnym doświadczeniom. Jak zaczynałem się w to bawić, to kupując produkt opierałem się wyłącznie na opakowaniu - w sensie brałem wszystko co jest, by wzbogacić się w wiedzę.

Oczywiście cenię sobie wiedzę i doświadczenia innych osób, ale zawsze próbuje owego produktu na własnej skórze - w przypadku opinii pochlebnych, bo przy negatywnych już nie tak często.

 

[ Dodano: 21 Luty 2012, 11:32 ]

yacek _b, nie zrobi miazgi. Kup Majeste de Passion to go zeżre na śniadanie. Ale to inna półka cenowa. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, ze jest tez regionalna moda na produkty, w usa pewnie robia pod siebie smarujac samochod LAVA

w uk podniecaja sie produktami "swoich" producentow itp

sa tez trendy na konkretnych forach

kup, przetestuj i bedziesz wiedzial czy Ci podpasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, dlatego ja już dawno przestałem wierzyć (dziele to przez trzy) to co piszę się na temat danych środków. Wiele osób wyrażających opinie o danym produkcie często nie ma porównania i zachwyca się czymś co jest zwykłą kanapką z dżemem. ;) Jest jeszcze przypadek kiedy dany "tester" nie przestrzega procedury aplikacji i sie dziwi, że mu nie trzyma albo Glinka rysuje :)

 

Oczywiście są osoby, które mają duże doświadczenie i po konfrontacji w realu z danym produktem rzadko kiedy ten okazuje się nieporozumieniem.

SJakie, bo dział testy już dawno powinien zmienić nazwę na dział prezentacje.

Niestety wszystkim zdarza się wyrażać opinie po przesmarowaniu jednego błotnika lub kawałka plastiku.

Carrera, czytać, czytać i jeszcze raz czytać różne fora i poczekać aż produkt na dobre zagnieździ się na rynku i sam się obroni. Nie kupować nowości, bo i z czasem ceny często spadają ;)

 

[ Dodano: 21 Luty 2012, 11:38 ]

carrera, ja ufam w 100% wyłącznie własnym doświadczeniom.
Oczywiście najlepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carrera, ja ufam w 100% wyłącznie własnym doświadczeniom. Jak zaczynałem się w to bawić, to kupując produkt opierałem się wyłącznie na opakowaniu - w sensie brałem wszystko co jest, by wzbogacić się w wiedzę.

Oczywiście cenię sobie wiedzę i doświadczenia innych osób, ale zawsze próbuje owego produktu na własnej skórze - w przypadku opinii pochlebnych, bo przy negatywnych już nie tak często.

 

[ Dodano: 21 Luty 2012, 11:32 ]

yacek _b, nie zrobi miazgi. Kup Majeste de Passion to go zeżre na śniadanie. Ale to inna półka cenowa. :dontknow:

 

zaraz , zaraz , proponujesz wosk 2 razy droższy ? ! Bez jaj :-] Najbliższy cenowo jest Passion .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto jest w koncu rzetelnym testerem a kto nie.

w detailingu chyba nie ma takiego pojęcia :o . Zrobić obiektywny test każdego produktu w identycznych warunkach i przy tych samych upodobaniach testujących jest niemożliwe, dlatego czasem ile testów tyle skrajnych opinii. Jeśli kogoś stać to kupi sam i sam zdecyduje co mu najbardziej odpowiada, jednak większość uzależnia wybór od obiegowych opinii. Jeśli o czymś się klepie od kilku lat że jest OK to raczej nie ma ryzyka buby, ale jak wszyscy się rzucają na "hit sezonu" bo jakiś Niebieski 8-) napisał, że och ach to potem tak jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, bo każda opinia jest subiektywna ;)

Dlatego dobra jest opinia kogoś, kto używa jednego wosku/produktu przez cały sezon lub nawet kilka. Wtedy można osiągnąć mistrzostwo świata;-) i wyciągnąć z danego wosku/produktu maksimum!:-) Dobrze jest też, jak ktoś robi wiele aut w różnych kolorach jednym woskiem/tymi samymi produktami.

Ale często mamy znawców, którzy wypowiadają się na temat danego wosku/produktu a przesmarowali jeden panel! Mistrzowie jednego panelu! :lol: Inna sprawa, że takie ,,testy" są ciekawe :) Nie jest to atak czy podjazd na kogokolwiek, po prostu taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, bo Concurs de Beauty to konkursówka, ale też da sobie radę. Pete wygrywa zapachem - i to byłoby na tyle...

Droższy - abyś poczuł różnice... dlaczego właśnie jest taki drogi. :)

 

Cenowa analogia. Wchodzisz do Audi i poniżej 100 000 prawie nic nie kupisz. Wchodzisz do Chevroletta i kupujesz autko gabarytami i wyposażeniem podobne do tego z droższego salonu, ale... (i tutaj można sobie dopisać)

 

"hit sezonu"

 

Coś jak z piosenką w radiu :)

 

Dzisiaj chyba mam faze na porównania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Na pewno CG osiągnęło jeden sukces wprowadzając LAVE- zanim się pojawiła na rynku już jest głośno o tym produkcie :) Jeszcze nikt w Polsce nie testował ale dużo osób o tym mówi :mrgreen: z marketingowego punktu widzenia to całkiem pozytywne (o ile produkt będzie w stanie się obronić na rynku ;) ).

 

CG ma pod górkę... po przecież drogie produkty są już zarezerwowane dla 2 czy 3 firm :mrgreen: Nie muszą być dobre- muszą być drogie ;)

 

[ Dodano: 21 Luty 2012, 12:09 ]

Cenowa analogia. Wchodzisz do Audi i poniżej 100 000 prawie nic nie kupisz. Wchodzisz do Chevroletta i kupujesz autko gabarytami i wyposażeniem podobne do tego z droższego salonu, ale... (i tutaj można sobie dopisać)

 

No ale przyznasz, że za wyższą cenę dostajesz dużo wyższą jakość. A tak szczerze czy przekładając na woski to zawsze tak jest, że ten 10 razy droższy jest 10 razy lepszy? :mrgreen: Nie jest to ironia- pytam serio o Twoje odczucia w tej kwestii.

 

Wiem wiem... dyskusja do niczego nie prowadząca. I w sumie lepiej zdusić ją w zalążku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Wiolka mx_n, chemical guys ma w swojej ofercie kilka fajnych produktów, ale... tylko kilka.

 

Hmm ale to wydaje mi się, że 98% firm tak ma :) (te 2% tak dla bezpieczeństwa sobie zostawiam ;) ). Nigdy się nie zgodzę z teorią, że 100% asortymentu danego producenta jest albo rewelacją albo chłamem. I to dotyczy każdej dziedziny (nie tylko kosmetyków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przyznasz, że za wyższą cenę dostajesz dużo wyższą jakość. A tak szczerze czy przekładając na woski to zawsze tak jest, że ten 10 razy droższy jest 10 razy lepszy?

 

no fakt, tak to nie działa ;)

Ja miedzy na przykład SONAXem Premium a Crystal Rockiem widzę jakieś "20% różnicy" ;) Cenowo za to jest przepaść, jakby co najmniej autko miało się samo smarować.

 

Lepszy czy nie lepszy tez pojęcie względne. Dla mojego sąsiada czym tańszy tym lepszy, dla drugiego czym drożej tym gorzej, a dla trzeciego ma być drogo i już... I weź tu mieszkaj w takiej okolicy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ale z tego co wiem to nie ma producenta który by nie miał dobrych i złych produktów dotyczy to również firm wspomnianych przez Wiolka mx_n .

 

Naturalnie że nie ma, sęk w tym jak duży jest udział produktów kiepskich/dobrych w całej gamie danego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Lepszy czy nie lepszy tez pojęcie względne. Dla mojego sąsiada czym tańszy tym lepszy, dla drugiego czym drożej tym gorzej, a dla trzeciego ma być drogo i już... I weź tu mieszkaj w takiej okolicy... ;)

 

aaa no to już inna sprawa, że ile osób tyle zdań :) A w WWL to już w ogóle wszystko do góry nogami przewrócone :mrgreen:

 

Naturalnie że nie ma, sęk w tym jak duży jest udział produktów kiepskich/dobrych w całej gamie danego producenta.

 

No ok ale wiadomo, że im więcej produktów tym więcej "baboli" się może przytrafić :o I tutaj już nawet nie myślę o CG, bo absolutnie nie bronię firmy własną piersią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
No ok ale wiadomo, że im więcej produktów tym więcej "baboli" się może przytrafić

 

 

Zgadza się, ale akurat CG ma mega dar do płodzenia produktów , praktycznie w każdej dziedzinie produktów mają po 4-5 propozycji, moim zdaniem zupełnie bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma produkty wybitne i gnioty. Im lepsza/szanująca się firma tym gniotów ma mniej lub nie ma ich wcale.

 

Ktoś kiedyś na tym forum powiedział, że Poorboy's to firma, która ma produkty do zabawy w car detailing. Według mnie to bardzo niesprawiedliwe określenie, bo firma ma bardzo fajne/dobre produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ma produkty wybitne i gnioty. Im lepsza/szanująca się firma tym gniotów ma mniej lub nie ma ich wcale....

 

i tutaj bym polemizował.

 

[ Dodano: 21 Luty 2012, 12:41 ]

ponieważ zawsze znajdziesz choćby jedne produkty za który producent strzeli :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tylko jedną wadę - trwałość... a tak to są tanie, ładnie pachną...
Trwałość to pojęcie bardzo względne ;) Ja bym dodał, że łatwo się aplikują (nie wszystkie :kox: ) i dają dobry efekt.

 

i tutaj bym polemizował.

 

[ Dodano: 21 Luty 2012, 12:41 ]

ponieważ zawsze znajdziesz choćby jedne produkty za który producent strzeli

No fakt w przymyśle o którym mówimy, chyba się to nie zdarza :D Czy ktoś z nas był zadowolony z jakiegoś produktu w 100%?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.