Skocz do zawartości

Mikrofibry "długiego" użytku, wytrzymałe


falon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego wątku jedynie rozbite informacje.

Jakie mikrofibry w zakresie standardowych wymiarów 40x40 zaliczylibyście do mikrofibr "na lata", chodzi o mikrofibry do ogólnego stosowania a nie do polerowania za 50zł.

Wytrzymujące duże ilości cyklów pranie-użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ahh zu 40x40 Sorki. JN jest wiekszy.

W kazdym bądź razie uzywam ich od wielu miesiecy i są na prawde bardzo bardzo trwale.

 

 

EDIT:

Wlasnie wyjałem ją z samochodu. Nie prana od dwoch miesiecy. Sluzyla podczas zimy do wszelkiego blota pod nogami etc...

 

http://img33.imageshack.us/img33/3128/dsc06708i.jpg

http://img839.imageshack.us/img839/3183/dsc06709o.jpg

 

Teraz sru do prania i znowu do podłogi ;) Mam takich jeszcze kilka... od roku sluza mi wysmienicie. Kazda do czegos innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel, powinieneś dostać warna za stan mf młody detailerze!!!

 

:D Temat mowi "Mikrofibry "długiego" użytku, wytrzymałe". OK Mea culpa, JN to nie 40x40 ;) ale ok 50x60

 

Ta MF zostala spisana na stratu i służy do podłogi w aucie, pod buty etc. :) Do lakieru mam inne "nowki" ;)

 

SORKI ale, nikt mnie nie przekona. Moje testy to potwierdzaja. Ta MF Jana N jest nie do zarżnięcia :) Nawet teraz, sklejona błotem zachowuje "jędrność" i chłonność :) Jeśli wycofają ją z produkcji - dokonam harakiri. Juz coraz rzadziej widuje ją w hipermarketach. grrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tego 40x40 to tak na powaznie nie bierzcie ;) chodziło mi tylko o to żeby tu ręczniki nie trafiły :o

 

W takim razie serio rozważ Meguiars Supreme Shine Microfiber.

 

Mam parę sztuk które są w częstym użyciu od trzech lat. Prane w pralce, bez zbędnego ceregielenia się. Poza zmianą koloru (prane z róznymi MF :) ) trzymają się bardzo dobrze.

 

Bardzo dobrze zapowiada się Sonus Der Wunder Polishing Towel w dwupaku - ale do stażu Megsa mu u mnie długo. No i Sonus ma 40x40cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dostępność:

- ja kupiłem w "regionalnym" markecie, ale na pewno są też dostępne w innych dużych,

- 40x40cm,

- obszyta,

- cena ( :) ) - 5.60zł - szt. (informacja z 12.01.2012)(07.03.2012-w innym sklepie 4.99pln.)

...z wyglądu zawstydza niektórych, markowych "wyjadaczy"...

 

dsc00831n.jpg

dsc00830f.jpg

...a tu po jednym praniu:

dsc00847m.jpg

 

...wypróbowałem to już nie raz - chłonna na wszystko, wodę, pył...do polerowania super. Po wypraniu się trochę zniekształca ale to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariost chyba za wcześnie żeby tą mikrofibrę (i to jeszcze taką co za chwile nie bedzie do znalezienia w sklepie) dawać w tym wątku po jednym praniu.

 

ps a skoro już tu jest to powiedz polerowałes/ściagałes wosk nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falon - po:

1. Wpisz sobie "Ravi" w google i zobaczysz kto dystrybuje te fibry-przekonasz sie, że jest w wielu sklepach.

2. Miałem tylko zdjęcie po 1 praniu-ale zaznaczyłem w swojej wcześniejszej wypowiedzi:

...wypróbowałem to już nie raz - chłonna na wszystko, wodę, pył...do polerowania super

...czyli jest tam odp. na Twoje pytanie co do wosków-tak polerowałem, reszty past i cleaner-ów również tym ścieralem i wiem, że świetnie chłonie olejki itd. Prosze zdjęcie po 3 praniach specjalnie dla Ciebie dzisiaj zrobione:

scaled.php?server=706&filename=dsc01013os.jpg&res=medium

a skoro już tu jest to

...nie widze problemu-skasować moje posty i kupować 3x droższe a porównywalne Eurow-y ;)

@falon - "jakieś" tam auto już w życiu "przekosiłem"-jak bym nie był pewien tego co pisze to bym nie pisał...pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.