Skocz do zawartości

Niewidzialna wycieraczka - Tajemniczy TGG


Pavlik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podczas ostatniego mycia Punta zauważyłem, że Gtechniq lepiej sprawdza się na brudnej powierzchni od TGG. Samochód długo nie myty, po spłukaniu szyby myjką po stronie TGG tafla wody, u G1 szybkie spływanie H2O i kropelki. Po standardowym umyciu TGG wrócił do normy.

Niestety jeszcze ani razu nie miałem przyjemności jechać w deszczu... :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

Dziś miałem okazję pojeździć w deszczu nie tylko po mieście, więc liczyłem, że NW będą mogły się wykazać. Jakiś tydzień temu dokładnie myłem szyby, w tym przemywałem TGG dedykowanym płynem.

Ale niestety nie wygląda to najlepiej :/

Jadąc w jedną stronę, padał deszcz a TGG i RainX zaczynały działać dopiero w okolicach 90 km/h.

Jak wracałem to padało mocniej i tu efekty zaczynały być widoczne od ok. 75 km/h. Ale ciągle nie na tyle, żeby bezpiecznie podróżować.

Podczas ostatniego mycia auta lepsze wrażenie sprawiał TGG, bo na RainX zostawała przez chwilkę tafla wody.

No nic, testuję dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś TGG :good: przetestowane w maluteńkiej mżawce ale wystarczyło by zobaczyć że działa :)

Ogólnie pierwsze starty większych kropli (3-4mm) od 50km/h

Start wszystkiego koło 70km/h

Problemów z wycieraczkami zero! :) Zostawiają minimalna mgiełkę po sobie ale jest ona całkowicie nieprzeszkadzająca (a pióra mają z pół roku i były to jakieś budżetowce po 20,- za komplet).

Zobaczymy jak będzie jakiś większy deszcze to postaram się coś nakręcić ;)

 

Ale fajny efekt jest jak sie jedzie spadnie kropla i się rozsypie a zaraz potem zwijają się kuleczki z szybki :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem zobrazować dzisiaj jak się mają G1 i TGG podczas mycia. Aplikacja 15.02.2012r. Krótko, ale coś tam widać.

 

 

Czemu to nie działa? :zly:

 

[ Komentarz dodany przez: rychu: 17 Kwiecień 2012, 16:55 ]

Bo to wrzuciłeś w jakimś dziwacznym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W sobotę, czyli 21.04.2012 miałem okazję jechać w trasę autostradą i zaczęło padać - dość mocno. Test więc wypadł prawie dokładnie w 2 miesiące po nałożeniu.

I niestety nie wyglądało to dobrze - przy 120km/h kropelki uciekały ale zostawało sporo mniejszych, które utrudniały obserwację drogi.

Potem jechałem po drodze krajowej i musiałem wyprzedzać gościa w Hondzie, bo jechał 80km/h a kropelki zaczynały ożywać dopiero od 85km/h.

Większych różnic między TGG a RainX nie zauważyłem.

 

Mam tam jakiś film nagrany z narażeniem życia z ręki, komórką - zobaczę czy to się nadaje do publikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Troszkę poeksperymentowałem z TGG, nie stosując się do żadnych zaleceń :-]

 

Nałożyłem nową warstwę na bogato - cała szyba była wyraźnie pokryta mgiełką.

Wypolerowałem i nałożyłem od razu drugą warstwę.

Aplikacja w ciepłe majowe dni, pod chmurką.

Wyszło tak:

 

Całkiem nieźle - woda zaczyna uciekać od 62km/h.

Na drugi dzień jeździłem w deszczu i działanie było identyczne. Kropelki zaczynają uciekać po przekroczeniu 60km/h, a przy 70km/h można już spokojnie jechać bez wycieraczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychu podsumowując polecił byś aplikacje na bogato, zamiast zalecanej w miarę skąpej ?

 

Jeszcze tak mnie naszlo przy nakładaniu nowej warstwy, poprzednią staramy sie usunąć czy robiąc dokładne czyszczenie szyby wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pytam ;) Bo na nowej Pandzie kolegi wersja standardowa powiedzmy, jedno warstwowa z jego relacji w ogóle nie działa. Kropelki się zaczynają ruszać bardzo słabo i to znacznie powyżej 90kmh

Ale obstawiam że przygotowanie powierzchni mogło nie być rewelacyjne bo tylko ręcznie AG Car Glass na padzie bawełnianym pod wycieraczkę użył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z ta aplikacją "na bogato" to bym nie przesadzał. Nie jestem zwolennikiem takiego aplikowania produktów i z TGG zrobiłem to tylko w ramach testów - ścieranie TGG jest tak banalne, że mogłem sobie na to pozwolić ;)

Polecam aplikacje normalną, bez zbytniego skąpstwa ale w 2 warstwach. Wydaje mi się, że teraz TGG zaczyna działać trochę wcześniej niż przy poprzedniej aplikacji. Ale wtedy była też inna pogoda, temperatura itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TGG aplikowane gdzieś w maju, kiedy dokładnie nie pamiętam, ale wciąż działa i ma się dobrze. Jednak już wiem, że ten środek nie jest zbyt wytrzymały jeśli chodzi o ścieranie wycieraczkami więc tych używam sporadycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.