Skocz do zawartości

Jakie głośniki do auta polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

coobah, na tyle się orientuję ;) przy czym ostatni zestaw też jest dwudrożny ale odseparowany i tak się nazywa

 

zgadza się, 2-drożny odseparowany :)

Ciężko o miejsce do montażu zestawu trójdrożnego odseparowanego w aucie :)

Ale kiedyś takie cudo miałem, grało pięknie i to pomyśleć, że na głośnikach Tonsila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze lepiej Ci bedzie po prostu kupic takie glosniki jak są montowane fabrycznie,żeby nie było slychac jakiejs roznicy między zestawem grającym z przodu,a tym z tyłu. :)

 

ja siedzę z przodu, więc jakość z tyłu mnie nie interesuje :-]

 

A tak poważnie, to może kiedyś i z tyłu wymienię

 

PS. jak by ktoś szukał, to mam obudowę tuby do pogonienia/oddania. Kiedyś chciałem wrzucić do seja, ale jakoś nie mogłem się przybrać i leży w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, mi zawsze mówiono, że nie ma co wstawiać czegoś lepszego niż seria bez wytłumienia... ;)

 

zapewne masz racje, ale wolę kupić głośniki nowe niż używana serię. Kwota też nie za duża więc nie będą grały zdecydowanie lepiej tylko lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto jest dołożyć trochę kasy i kupić dobre głośniki z którymi później mamy drogę otwartą do podpięcia wzmacniacza niż głośniki typowo pod radio które z czasem już nie wystarczą właścicielowi i będzie chciał więcej niestety wtedy będzie musiał kupić nowe lepsze głośniki. dla mnie sprawa jest prosta - łykaj hertze dsk 165 a później powolutku zaczniesz je rozkręcać, a to dojdzie wygłuszenie drzwi taśmami dekarskimi, a to jakiś wzmacniacz itd... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie odkryję ameryki, ale podstawa to:

-wygłuszenie drzwi (z 70% sukcesu),

-odseparowany zestaw (niskie tony w drzwi, wysokie nakierowane na uszy)

 

Przerabiałem temat kilkukrotnie z różnymi głośnikami i radiami. Największa różnica jest po wygłuszeniu porządnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało można przecież tweetery przykrecić wkrętami do słupków,ewentualnie przykleić taśmą chociażby do trójkątów lusterek.Oba sposoby wykorzystywałem i jakoś się to doskonale sprawdzało.

 

Dla niektórych osób estetyka jest jeszcze ważniejsza niż jakość dźwięku. Dla mnie takie rozwiązanie byłoby niedopuszczalne. Natomiast montaż zestawu odseparowanego zgodnie ze sztuką w autach, które nie mają miejsca pod tweetery jest znacznie droższy i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.

 

Może dla przykładu podam zdjęcia na których widać jaki montaż tweeterów mógłbym uznać:

03laguna.jpg

51fa344e59c32fe0.png

 

Żeby zamontować to w taki sposób to mamy 2 wyjścia:

1. Robimy to samemu wtedy może koszty nie wyjdą duże ale poświęcimy temu bardzo dużą ilość czasu i nie mamy gwarancji, że nie mając wprawy zrobimy to dobrze

2. Zlecamy to komuś kto się na tym zna. Kiedyś orientowałem się trochę w tym temacie i jest to dość kosztowna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przerabiałem ten temat i pół środków nie ma...ja musiałem wyrzucić wszystko co zrobiłem bo po prostu sprzęt był nie wykorzystany i "nie grał"

Oddałem do kogoś kto się zna i efekt super brakuje mi jeszcze suba ale to w najbliższym czasie.

Cały opis tu: http://www.a6klub.pl/a6-c5-all-wytlumie ... 965,15.htm

 

Brakuje już kilku zdjęć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubio, :shock: nie powiem jak to wygląda. Ale wiem jedno, nigdy nie zdecydował bym sie na coś podobnego. Osobiście poszukał bym dobrych głośników montowanych fabrycznie (np Bose).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z powodu braku wzmacniacza polecam głośniki z drugiego linku. Mają mniejsze wymagania odnośnie mocy zasilającej, więc pod samym radyjkiem zagrają lepiej niż te Autoteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.