Skocz do zawartości

Jakie głośniki do auta polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uważam, że jeśli głośniki ma napędzać samo radio to nie ma sensu pchać się w zestawy głośnikowe za więcej niż 200zł. Dokupienie nawet jakiegoś używanego małego 2 kanałowca zmienia brzmienie diametralnie i dopiero wtedy jest sens zainwestowania w dobre głośniki

 

+1

 

Znam z autopsji. Kupiłem Helix'y DB 62.1 i pod pionkiem grały gorzej niż fabryczne, po miesiącu dokupiłem wzmacniacz i efekt 2x lepszy. Jednak te same głośniki z gorszym wzmacniaczem, ale z wygłuszeniem grały 3x lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inarusbox, no u mnie taka sama historyjka, też Helixy i rozczarowanie, po wygluszeniu drzwi troche lepiej ale też bez szału, dopiero wzmacniacz sprawił, że dźwięk dostał "jaj" w całym zakresie, a przy muzyce której głównie slucham czyli rock/metal bas jest wystaczający i na razie nie czuje potrzeby dokładania suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem Focala ale to już inna półka cenowa.

:good:;)

 

 

Ja jestem bardzo zadowolony z głośników, mimo że nie są separowane śmigają bardzo ładnie.
dw4463757 To rzeczywiście nie masz dużych wymagań bo zamontowanie głośników współosiowych w dól drzwi to bardzo slaby pomysł. Scenę tworzą głośniki wysykotonowe które powinny znajdować się na wysokości uszu ,a nie grac w kolana...

 

 

A ja polecam głośniki GMS
Faktycznie nie są głupie za ta cenę. Z tego zestawu który miałem(950 ALB) kiedyś bardzo słabe, wręcz fatalne były tweetery. Po podłączeniu z ciekawości moich Helixów to było niebo a ziemia.

 

No i najważniejsze Swoop,po zamontowaniu budżetowych głośników i podpięciu ich pod samo radio absolutnie nie spodziewaj się diametralnej poprawy brzmienia.

 

http://allegro.pl/glosniki-helix-dark-b ... 37034.html

 

http://allegro.pl/ground-zero-gztc-16mk ... 84761.html

 

http://allegro.pl/powerbass-l-60c-bcm-i2106446588.html

 

Przyklady. Helixy mozna brac z zamknietymi oczami.

 

Jeszcze jedna rzecz: wybadaj co możesz w drzwi upchnąć,ważna jest głębokość głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jestem bardzo zadowolony z głośników, mimo że nie są separowane śmigają bardzo ładnie.
dw4463757 To rzeczywiście nie masz dużych wymagań bo zamontowanie głośników współosiowych w dól drzwi to bardzo slaby pomysł. Scenę tworzą głośniki wysykotonowe które powinny znajdować się na wysokości uszu ,a nie grac w kolana...

 

Chciałem mieć lepszy dźwięk, niż z serii. Jest nieporównywalny, i mi to odpowiada i wystarcza. Również uważam, że lepszym rozwiązaniem jest posiadanie separowanego zestawu.

Ale jeżeli ktoś chce mieć zadawalający budżetowy efekt to jest to wg mnie dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dobre rozwiązanie.
Jeżeli jesteś zadowolony to ok. Ale nie sugeruj nikomu takiego rozwiązania bo jest złe. Ale skoro mam wydać takie same pieniądze i mieć efekt jeszcze lepszy to dlaczego nie zrobić tego tak jak "w podręczniku" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same pieniądze?

Zestaw odseparowany: 250zł

Zestaw współosiowy: 150zł

(Helixy 62C i B6X)

 

Dolicz do zestawu odseparowanego jeszcze koszt wykonania jakiejś obudowy na tweetery... Albo zakupu oryginalnych trójkątów. W moim przypadku była to okolica +100zł.

No chyba że ktoś lubi mieć wiszące na metalowej blaszce tweetery...

 

Ogółem - różnica ponad 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koro mam wydać takie same pieniądze i mieć efekt jeszcze lepszy to dlaczego nie zrobić tego tak jak "w podręczniku" ?

 

Zazwyczaj to nie są te same pieniądze. Jak kupi odseparowane musi gdzieś umieścić tweetery. Jak nie ma miejsca w aucie to musi je stworzyć np. przerabiając słupki. To wszystko kosztuje więc nie pisz, że można w tych samych pieniądzach zrobić lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Was przecież tweetery z zestawu hertz dsk 165 można spokojnie przykleić taśmą dwustronną piankową do przednich słupków bo w zestawie są podstawki kątowe do tweeterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dolicz do zestawu odseparowanego jeszcze koszt wykonania jakiejś obudowy na tweetery... Albo zakupu oryginalnych trójkątów. W moim przypadku była to okolica +100zł.

No chyba że ktoś lubi mieć wiszące na metalowej blaszce tweetery...

 

Ogółem - różnica ponad 2x.

 

Śmiało można przecież tweetery przykrecić wkrętami do słupków,ewentualnie przykleić taśmą chociażby do trójkątów lusterek.Oba sposoby wykorzystywałem i jakoś się to doskonale sprawdzało.Zestaw odseparowyny to nie jest koszt 250zł,możesz przecież kupić używane Helixy albo Hertze lub Morele i bedą grały o niebo lepiej od jakiegoś śmiesznego zestawu współosiowego :lol: . Wyrzucenie 150zł na zestaw współosiowy to tak jak strzał sobie w kolano, bo w tej cenie masz już używki.

 

No ale jeśli nie słuchasz tego co mówią do Ciebie ludzie którzy się na tym nieco znają to powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop,to nie to samo.

 

no to rozjaśniłeś... :o a okazało się, że to to samo. Współosiowy nie jest odseparowany 8-)

 

Głośniki wejdą w drzwi o głębokości 63mm, więc biedy nie ma

 

wstępnie wybrałem:

 

- Hertz DSK 165

- Phonocar ProTech 165

- Helix Dark Blue 62.1

- PHONOCAR 2076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, w duzym skrocie,aby stworzyc dobra scene w samochodzie potrzebujesz:

1.zestawu odseparowanego (woofery+tweetery+zwrotnice),jak masz wiecej kasy to mozesz wrzucic zestaw trójdrożny,ale jednak to sie wiaze z wiekszymi kosztami

2.w miare mozliwosci jakas skrzynia basowa do bagaznika

3.wzmacniacz pod skrzynie+w miare mozliwosci pod przedni zestaw

4.odłączasz glosniki ktore masz w tylnich drzwiach (o ile masz)

5.zapominasz o jakichkolwiek glosnikach w polce(w kombi byloby to trudne,ale wole przestrzec)

6.fajnie jest tez pomyslec nad dobrym radiem,ale to juz chodzi o gusta,jedni poleca Alpine,JVC,ja polece akurat Clariona :-]

 

W razie co to smialo pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafi701, zgadza się, ale mi wystarczy w zasadzie to co mam, ale jeden głośnik mi szwankuje w drzwiach przednich i dlatego szukam czegoś na wymianę. Nie mam ciśnienia aby inwestować full kasy w głośniki. Od tego mam kolegę którego samochodem czasami jeżdżę :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, zestaw 2-drożny czyli głośnik midbasowy i tweeter. Czasem spotyka się głośniki eliptyczne, które mają midbas, głośnik średniotonowy i wysokotonowy (tweeter).

 

Przykład:

 

2-drożne

8822_0.jpg

 

3-drożne:

gtx663_03.JPG

 

a zestaw odseparowany to osobny głośniki midbasowy i osobny tweeter (wysokotonowy)

 

czyli takie coś:

 

sxe1750s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobah, na tyle się orientuję ;) przy czym ostatni zestaw też jest dwudrożny ale odseparowany i tak się nazywa

 

 

masz glosniki w tylnich drzwiach w swoim samochodzie?

 

tak mam 4 głośniki fabryczne. Odpowiadając na twoje ewentualne pytanie nie chce wrzucać na razie ani wzmaka ani tuby w kufer. Na dzień dzisiejszy interesuje mnie wymiana głośników midbasowych + gwizdki w przednich drzwiach, bo prawy nie zawsze mi działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.