Skocz do zawartości

POLISHANGEL� Esclate Lotion


malkolm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

bywały takie testy... :song::kox:

 

1. EL vs Cf różnice w wyglądzie i zachowaniu wosków pomijalne. EL łatwiejszy w pracy, możesz zostawić na 1min, 10, 3 godziny i scierasz tak samo. Śliskość po aplikacji cleanerów, przed woskiem oczywiście, podobna.

 

2. EL vs HDC - komfortem pracy EL bije na głowę konkurenta, ale do Zymoli zostałbym przy dedykowanym. HDC "sam z siebie" potrafi zrobić fajne 50/50. Śliskość? HDC wins :good:

 

Jak idziemy w Zymole to chyba nie problem z wydatkiem na HDC :idea: a nawet "holidejowa" butelka starczy na dłuuuugo ;).

 

Różnice w trwałości? niestety zawsze "testerzy" przegrywali "na wytrzymałość" :D z woskami, podczas w/w zabaw... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2. EL vs HDC - komfortem pracy EL bije na głowę konkurenta, ale do Zymoli zostałbym przy dedykowanym. HDC "sam z siebie" potrafi zrobić fajne 50/50. Śliskość? HDC wins

 

 

 

Rozumiem że chodzi o efekt po HDC , nie o trwałość ? Przymierzam się do testu Zymoli, ale jak pomyśle ze miałbym robić HDC całe auto, to mi się odechciewa już :dontknow::/ Optymalnie by było użyć EL na maszynie i tu się pojawia pytanie - testował ktoś w dłuższej jednostce czasu EL + wosk Zymola ? Pojawiają się różnice w trwałości w porównaniu do HDC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wypowiem ale tylko w kwestii EL + SV, z racji że czekam na wosk od PA potestowałem sobie EL z SV onyxem, wosk jak wiadomo wakacyjny...wniosek bez przedłużania jest taki że trwałość wypadła identycznie, przy lakierze przygotowanym CF i EL wosk trzymał się idealnie 3 tygodnie i w tym samym czasie zjechał...osobiście EL pracuje mi się lepiej niż CFem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

isdsc02625.jpg

 

 

Zgodnie z zapowiedziami wrzucam po raz ostatni publicznie moje przemyślenia nt. kosmetyków, miałem do zrobienia "zaległą" recenzje Esclate Lotion, więc coś tam napisałem ;) Opisy producenta już były na poprzednich stronach, więc to pominę.

 

Cleaner dostajemy w butelce z pompką ( moje opakowanie jest z tego co widzę już nie aktualne, teraz EL wygląda tak : )

 

 

escla.jpg

 

 

Przy pierwszych kilku razach może się "napompować" ciut za dużo, ale to kwestia wprawy, generalnie wygodny sposób dozowania. Cleaner jest w miarę gęsty, dużo gęstszy od np Rejuvenate albo CF Regulara, zaaplikowany na pada nie spadnie nam zdradziecko kiedy np przechylimy maszynę ;)

 

 

isdsc02628.jpg

 

 

Zapachu szczególnego nie odnotowałem, ot jakaś bliżej nieokreślona chemia, aspekt pomijalny.

 

 

Z cleanerami co do zasady pracuje tylko maszynowo, więc aspekt "ręczny" w swojej recenzji pomijam, ale generalnie jest łatwo i przyjemne.

 

 

Maszynowo pracowałem na padach finishowych i żółtym 3M :

 

 

isdsc02624.jpg

 

 

EL przy pracy jest przyjemnie tłusty, jak typowy dobry finish . Zakres obrotów jaki testowałem to do 2000obr/min włącznie, bez żadnych problemów.

 

 

isdsc02630.jpg

 

isdsc02641.jpg

isdsc02642.jpg

 

 

Nie udało mi się wypracować EL do całkowitego zniknięcia, tak jak jest to np możliwe z HDC, ale nie wiele mu brakuje, tutaj zdjęcie po dość długimi secie na w miarę wysokich obrotach , pasty praktycznie nie widać :

 

 

isdsc02643.jpg

 

 

ale po przetarciu...

 

 

isdsc02644.jpg

 

 

Nie jest to wada , niewykluczone że przy mniejszej ilość produktu jest to możliwe, ja nie próbowałem. Nawet jeśli zabierzemy się do ścierania słabo wypracowanego produktu, tak jak to widać 3 zdjecia wyżej, EL nie będzie stanowił problemu w starciu. Nie maże się, nie zostawia smug, nie pyli etc. Pozostawianie na krótki okres czas, tj w moim przypadki ok 10 minut nie stanowi żadnego problemu. Spróbujcie zostawić na 10 min niewypracowane HDC :evil::-]

 

 

Jeśli chodzi o efekty, to jestem skłonny stwierdzić że niewiele brakuje mu do HDC, gdzie tak jak produkt Zymola sklasyfikowałbym go jako połączenie glaze z cleanerem, niż jako czysty cleaner. Przy czym przynajmniej dla mnie nie jest do wada , lubię jak wosk się może wykazać, co przy HDC jest bardzo trudne bo już nie ma co poprawiać, tutaj tak nie jest. EL z tego co mi wiadomo jest delikatnie ścierny, co wychodzi w praniu jeśli damy mu szanse na względnie wysokich obrotach i długich przejazdach.

 

Tutaj kilka zdjęć przed i po :

 

 

isdsc02637.jpg

isdsc02638.jpg

isdsc02639.jpg

isdsc02650.jpg

isdsc02651.jpg

isdsc02654.jpg

isdsc02658.jpg

isdsc02749.jpg

 

 

Uprzedzając pytania - nie wiem na ile ww. rezultaty to wynik przykrycia/usunięcia defektów, nie przecierałem IPA. 911 ma dosć twardy lakier więc nie ma co się łudzić o taki stopień korekty , ale nawet jak na "oszusta" to i tak bardzo przyzwoicie.

 

 

W kwestii śliskości EL plasuje się moim zdaniem poniżej HDC , na równie z AF Rejuvenate , lepiej od CF Regular. Lakier po dociśnięciu MF skrzypi, ale pod ręką jest dość śliski. Woski , w moim przypadku SV i Z aplikowały się bez problemu. Zymol jakby trochę gorzej niż na HDC, ale różnica niewielka.

 

Podsumowując :

 

-łatwy w pracy

-nie robi psikusów w stylu HDC z zasysachniem etc.

-efekty wizualne oraz dotykowe bardzo pozytywne

-przy obecnej cenie trochę ponad 100 zł jest ciut tańszy od konkurentów od Z i SV, ciut droższy pod pozostałych cleanerów na rynku

 

Jak ktoś szuka uniwersalnego cleanera o wysokich osiągach to będzie zadowolony. Otwarte jest pytanie czy przy stosowanie innych "systemów", tj SV i Z można nim zastąpić CF Regular i HDC. Moim zdaniem tak , nie wiem co prawda jak to wygląda na dłuższą mete jeśli chodzi o trwałość, ale to akurat nie jest dla mnie zmartwieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, Obserwacje w 99% zgodne z moimi :good:

 

Przy żółtym padzie 3M efekty pracy mogły być "prawdziwe".

Dodałbym jeszcze, że Esclate nie brudzi trwale plastików, gumy etc.

 

Evo, zastanów się może nad relacjonowaniem swoich poczynań w dziale MASTER. Tam każdy swoje wie i nikt nie zarzuci Ci propagandy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze, że Esclate nie brudzi trwale plastików, gumy etc.

 

nie jest to do końca prawdą. u mnie po kilku myciach na plastiku po którym przejechałem maszyną z esclate wyszło coś takiego

http://jaslan.net/kosmetykaaut/esclate/ ... astiki.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oktopus, mi wystarczy, niech inni się teraz wymądrzają, Translation by ImTranslator provides the most convenient access to the online translation services powered by Google and other machine translation engines for over 50 foreign languages. This translation tool includes online translator, translation dictionary, text-to-speech in a variety of languages, multilingual virtual keyboard, spell checker, Russian decoder, back translation, and email service.

Free Online Translation

ImTranslator Translation service is intended to provide an instant translation of words, phrases and texts in many languages

Whenever you need a translation tool to communicate with friends, relatives or business partners, travel abroad, or learn languages, our ImTranslator is always here to assist you.

;)

 

Evo takich jak ty ( profi podejscie do testów) potrzeba nam więcej a ty chcesz rezygnować nie rób tego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.