Skocz do zawartości

Kamerki szmerki - HD


Rekomendowane odpowiedzi

Może Anytek A3, CVR-A7810-G PRO, Nous NF6. Trochę drożej ale...

Przejrzyj temat o kam do 500zł: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=3885

 

Cytat z forum autowrzuta:

"pizdys napisał(a):

Co do jakosci nagrywania wymienionych kamer:

 

najlepsza jakosc nagran w dzien:

nr1) G90C oraz CVR-A7810-G w pelnej rozdzielczosci na A7@1296p tutaj reszta nie ma szans (ale tylko w dzien)

nr2) Anytek A3

nr3) G1WH/G50 oraz Nous NF6 (ale minimalnie za A3) wszystkie z taka sama matryca oraz CPU.

 

najlepsza jakosc nagran w nocy:

nr1) Anytek A3 (reszta nie ma tu szans) IMX322 zdecydowanie nokautuje tutaj inne pozostale matryce (w praktyce tez tak to wyglada)

nr2) G1WH/G50 oraz Nous NF6 - wszystkie maja matryce AR0330 jest bardziej czula niz OV4689 w G90/CVR dlatego nr2

nr3) G90/CVR-A7810-G pomimo ze ma HDR oraz duza rozdzielczosc, jakosc nagran w nocy bedzie tutaj najslabsza (ale nadal na wysokim poziomie) wynika to z faktu ze OV4689 to matryca ktora nie jest w stanie przyjac tak duzych roznic swiatla jak AR0330 oraz IMX322, a w nocy to ma najwieksze znaczenie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelpp, to nie jest zwykła Yi :) Tylko wersja dostosowana specjalnie do auta.

na marginesie, jeśli ktoś szuka taniej kamery sportowej to mogę szczerze polecić Yi. świetny sprzęt jak za te pieniążki. Na wakacyjne wypady jak znalazł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, poczytam, coś muszę wybrać, żeby nie przekładać kamerek między samochodami...

 

btw mam problem z g1wh - na kompie po zgraniu filmików mam bardzo słabą jakość nagrań (szczególnie w nocy) - coś źle robię czy to normalne? Bo niektóre filmiki na YT z g1wh w nocy to :shock::shock: u mnie nawet połowy tego nie ma...

 

Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę g1wh w PL?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę g1wh w PL?? ;)

 

Luxury-goods na alledrogo ( sklep w Krakowie ). G1WH juz nie ma, ale G1WH T jak najbardziej. Z tego co wiem jak kupowałem kamerkę, to sklep ma jakąś "umowę" z producentem i wszystkie kamerki które do nich trafiają są rozbierane i sprawdzane czy oryginalne. -> następnie plombowane przez sklep min. i do sprzedaży.

 

 

Tutaj nagranie z mojej kamerki. Zaraz po zakupie. Oświetlenie na zewnątrz dosyć kiepskie.

Jeszcze wtedy miałem stare wycieraczki które już trochę rozmazywały jak była mgiełka -> teraz po zakupie nowych wycieraczek jest lepiej bo nie zostaje taki mały "film" na szybie = nie rozprasza aż tak światła w nocy :-)

 

Jak dla mnie za 235pln jest :good::good: no ale to moja pierwsza kamerka wiec do końca nie byłem pewien czego oczekiwać, jedynie miałem jakieś "odwołanie" do testów na yt itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dużo zalezy od softu. Pod koniec roku wychodziły jakieś softy z pogorszoną jakością.

Tu możesz co nie co poczytać: https://wr24support.freshdesk.com/suppo ... 8000051883 i spróbować ze zmianą softu.

Do G1WH wgrywa się też soft od DOD LS388W (jak dla mnie najlepsza jakość)

Również stan szyby ma znaczenie.

 

Co do G1WHT to nie zyskała takiej popularności bo właśnie ma ciut pogorszoną jakość w nocy (nie jest na Novateku)

Ja mogę polecić sklep j.w. wideorejestratory24.pl, kolega udziela się na forum i jest partnerem forum, czyli kupisz ze zniżką.

Polecam też NeonCup, gdzie kupowałem kiedyś swoją. Też pomógł w problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, Musisz być zarejestrowany na aw.pl http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=99&t=3533 a potem Evad ci wszystko objaśni i doradzi.

haks, daj spokój. Lepiej tą 100 wydać na coś innego, tzn. stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, udało Ci się ustawić w swojej kamerce nadpisywanie plików? Bo jakoś nie mogę tego ustawić.

I Tobie również nagrywa fragmenty po 10 min? :o

 

Hmm, nadpisywanie z tego co wiem jest domyślne ? ( Tylko SOS się nie nadpisuje ).

Ja mogę ustawić z tego co pamiętam fragmenty 2 min 3 min i 5 min max. Nie da się więcej.

 

Mam ją zamontowaną na stałe, z włączonym trybem parkingowym + nagrywanie w pętli 5 min. Już trochę pojeździła, i nadpisywanie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, piszesz o trybie parkingowym, czy ten tryb ma duże zapotrzebowanie na energię?

Pytam ponieważ w mojej G1WH jest jedynie tryb nagrywania po wykryciu ruchu i na samym akumulatorze zamontowanym w rejestratorze raczej trudno osiągnąć przyzwoity czas pracy...

Dlatego zastanawiam się czy u siebie zastosowałeś jakieś dodatkowe zasilanie zapewniające pracę rejestratora np. w nocy gdy nie korzystasz z auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, piszesz o trybie parkingowym, czy ten tryb ma duże zapotrzebowanie na energię?

W skrócie: kamerka uruchamia się po "uderzeniu" i nagrywa 20 sec po czym się wyłącza. Na baterii ma trzymać 15 min, realnie trzyma ok 10-5min~

 

Dłuższa wersja:

Tzn u mnie w Sharanie jest tak, że nawet jak nie jest włączony kluczyk to jest "prąd" :D w gnieździe zapalniczki. Ja dołożyłem ( i schowałem ) dodatkowe 4x gniazda 12v i tam podłączyłem właśnie kamerkę, kabel do GPS'u, ew telefonu. i zamontowałem tak aby napięcie pojawiało się po przekręceniu kluczyka. Dzięki temu kamerka wyłącza się sama jak gaszę auto a uruchamia jak odpalam samochód.

 

W przeciwnym razie, musiał bym ją ręcznie wyłączać i włączać za każdym razem.

 

Minusem jest to, że teraz przy trybie parkingowym ( czyli jak coś "uderzy" mi w auto - czułość ustawiona na "wysoki" ) to kamerka się uruchomi i zacznie nagrywać ( no ale nie ma zasilania = zostaje jej tylko bateria ). Na razie jest nowa więc myślę, że nie będzie takiego problemu.. wytrzymuje +/- 10 min na baterii, więc nawet i z pięć 20 sec nagrań powinna wytrzymać.

 

Jednak nie jest to jak ty opisujesz nagrywanie po wykryciu ruchu ( bo to zapewne uruchamia dużo częściej kamerkę.. ) i bez zasilania ona by szybko padła..

 

Jest to moja pierwsza kamerka, nie nagrywam jakiś super filmików / czy też przebiegu tras itd.. tylko po prostu chcę ją mieć "w razie w" - dlatego też kupiłem coś w miarę najtańszego a też najlepszego w stosunku cena/jakość. No a jak już mam tą kamerkę to chciał bym abym mógł o niej w miarę możliwości "zapomnieć" dlatego też wisi sobie prawie "na stałe" w aucie i dlatego też wygodniej jest dla mnie żeby uruchamiała się sama automatycznie co bym nie musiał o niej pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotto0, Dzięki za odpowiedź :good:

 

Tylko małe sprostowanie, jeżeli chodzi o nagrywanie po wykryciu ruchu to odnosiłem się do swojej kamerki G1WH ;) w twoim przypadku chodziło mi o to czy funkcja "parkingowa" jest tak samo prądożerna.

Dla przykładu w LGikach jest tzw. funkcja "Knock Mode" czyli po stuknięciu 2x w wyświetlacz ten się uruchamia - czyli pomimo tego, że wyświetlacz jest "wyłączony" to i tak zachowuje jakąś tam aktywność ( czyli "zjada" baterię) i zastanawiałem się jak wygląda u Ciebie funkcja parkingowa tzn. Czy Twój rejestrator w stanie "gotowości" pozwala kamerce dotrwać do kolejnego dnia, czy jednak poleciało dodatkowe zasilanie :)

U mnie jest możliwość ustawienia typowej funkcji nagrywania po wykryciu ruchu ( i tylko to) więc baterię zjada momentalnie.

Dlatego szukam jakiegoś rozwiązania do osobnego zasilania rejestratora na postoju, zwłaszcza teraz, gdy na parkingu trafił mi się "sąsiad" w podeszłym wieku, który cóż... najlepsze lata za kółkiem ma już raczej za sobą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy mówicie o innych sprawach. W G1WHT jest inny tryb parkingowy, wykorzystujący G-Sensor, nagrywa po wstrząsie.

Zwykła G1WH nie ma takiego trybu. Ma Czujnik Ruchu wykrywający ruch przed obiektywem. Ale i tak trzeba mieć wyłączony bo chrzani nagrywanie w czasie jazdy. G1WH G-Sensor wykorzystuje do "ochrony" plików w czasie jazdy (nagrywania) kiedy wczuje wstrząs.

A tu omówienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi cały czas o szukanie jakiś podobieństw w tych rejestratorach w kwestii nagrywania podczas nieobecności.

Chodziło mi o to, że czujnik wstrząsu też musi mieć podane zasilanie i ciekaw byłem czy dużo energii zużywa w, nazwijmy to, trybie gotowości.

Gdyby tak było to byłem ciekaw jak ewentualnie kolega (teoretyzując) mógł rozwiązać problem z brakiem zasilania po pewnym czasie...

Skoro zużycie energii z włączonym trybem parkingowym pozwala na "aktywność" rejestratora(i nie mam tu na myśli ciągłego nagrywania, tylko aktywność czujnika) w nocy do następnego dnia na wbudowanym akumulatorze to ok, tylko o to mi cały czas chodzi i cały czas o tym piszę w kolejnych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devdill, ja tylko was poprawiłem, ze nie piszecie o tym samym. Wiem, że chodzi ci o pobór na czuwaniu. Nie wiem niestety jaki jest pobór ale...baterie są b.słabe, po jakimś czasie wytrzymują na chwilę nagrywania lub zapisanie pliku. Ludzie stosują też Power Banki jeśli mają zasilanie po zapłonie. Bo jeśli czujnik wykryje wstrząs bo np. przejedzie ciężarówka, czy coś puknie, włączy się nagrywanie i...zaraz padnie. Więc co z tego, ze na czuwaniu wytrzyma długo jak w razie co nie nagra ?

Tu masz porównanie poboru prądu ale niestety nie ma czuwania: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... 5du#p36574

Ogólnie to proponuję wam przenieść się z pytaniami na forum aw.pl, są tam fachowcy, którzy się dobrze znają na temacie.

 

haks, pozytaj http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... start=2222 i tu http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?f=28&t=3885

Za 230zł możesz mieć sławną i polecaną G1WH, która wygrywa cena/jakość i nagrania są porównywalne nawet z DODem za 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wziąłem G1WH-T - jazda przeważnie w dzień (samochód dostawczy), więc powinno być ok ;)

 

Dzięki za namiary na wideorejestratory24, do obu kamerek wgram od razu nowe softy

 

z tego co się orientuję to do G1WH-T chyba nie ma "nowego" softu :-)?

 

haks, daj spokój. Lepiej tą 100 wydać na coś innego, tzn. stracić.

 

 

OK to co byś polecić jako plan minimum?

 

G1WH-T :-) 235zł ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś soft do T jest tu: https://wr24support.freshdesk.com/suppo ... a-firmware

Ale nie polecaj kolegom modelu z T bo jednak jest ciut gorszy, ludzie narzekają: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... start=2519

 

A tu macie porównanie H z T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś soft do T jest tu: https://wr24support.freshdesk.com/suppo ... a-firmware

Ale nie polecaj kolegom modelu z T bo jednak jest ciut gorszy, ludzie narzekają: http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php? ... start=2519

 

 

Wybacz, tak ja początkujący kamer-man. Tzn trochę poczytałem, kupiłem co uważałem za najlepsze w stosunku cena/jakość i tyle.

Proponuję G1WH-T dlatego min. że G1WH już jest z tego co wiem wycofane z produkcji + nie produkują tego i ew. wysprzedają resztki sklepowe + w większości to sprzedawcy piszą że to G1WH a tak na prawde to G1WH-T.

Jak dla mnie na "+" w mojej kamerce względem filmików jest trochę lepsze odwzorowanie kolorów, gorsze to że trochę ciemniej w nocy ale jak za tą cenę jest i tak bdb. NO i fakt audio nie istnieje, ale ja mam i tak cały czas mikrofon wyłączony więc jak dla mnie to bez różnicy. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.