Skocz do zawartości

Kamerki szmerki - HD


Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś sprzedawał G1W z racji zakupu G1WH to daj znać na PW

G1W zamówiłem dla siebie, ale mam a powiedziała "ej, miałeś mi zamówić taką kamerę".

No to powiedziałem - już zamówiłem! I teraz czekam aż "moja" przyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ja zamontowałem dziś swoją nową zabawkę.

Film kręcony ok godz. 19-tej. Nie siedzę w temacie kamerek i ciekaw jestem jak oceniacie jakość nagrania w stosunku do Waszych zabawek :o

 

(można puścić w HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki oświetleniowe, były już słabe - robiła się szarówka :dontknow::kox:

 

Tak naprawdę "kamerka" to Samsung Galaxy S2, który mi zalega w szufladzie. ;)

 

Mam do niego fajny uchwyt. Wgrałem do niego leciutkiego Custom Rom'a, przerobiłem tak, ze sam uruchamia się przy przekręceniu kluczyka, automatycznie uruchamia Yanosika, nagrywanie trasy, nawigację z systemem "traffic" (bo ma osobną kartę SIM tylko do netu) - to wszystko bez jednego dotknięcia. :)

 

Bardzo zależało mi na odseparowaniu Yanosika i nawigacji od funkcji telefonu. Kto dużo jeździ i dużo gada w aucie, wie jakie to może być upierdliwe. Szczególnie gdy gadasz przez telefon przez pół godziny, a jako że nie działa transmisja danych wtedy, Yanosik się nie uaktualnia :cry:

 

Tu funkcja nagrywania jest dodatkiem, alce co fajne z lokalizacją GPS (zajebiście odtwarza filmy pokazując na G. Maps gdzie aktualnie jesteś) i sensorem przeciążenia (odpukać) w razie czego. Program nagrywający to Daily Road Voyager. Muszę się pobawić funkcjami oświetlenia, ma ich chyba z 6: dzień, wieczów, noc, noc w mieście itd, itp. Ja mam narazie włączony na "niezdefiniowany" :) No nic zobaczymy jak przy dziennym oświetleniu będzie nagrywał. Wrzucę filmy dla porównania :mrgreen::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, to chyba rom coś miesza bo jakość tragedia;/

 

Nie, nie - rom to rom. Jeden z najlepszych na ten telefon czyli NeatRom SuperLight. Dodatkowo z kernelem Apollo - równie szybkim i sprawnym. :good:

 

Tu winę zwalał bym na:

 

-albo ustawienia (raczej ich brak) światła w samym programie nagrywającym Daily Roads

-albo zbyt wolną kartę, chociaż to 32GB Class 10

-albo ustawienie autofocusa - w programie na "nieskończoność", jest jeszcze "auto" i coś tam jeszcze.

 

Chyba, że jeszcze coś innego? :idea::dontknow:

 

Muszę się troszkę pobawić tymi funkcjami :mrgreen: bo filmik wyszedł żeczywiście dosyć słaby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu funkcja nagrywania jest dodatkiem, alce co fajne z lokalizacją GPS (zajebiście odtwarza filmy pokazując na G. Maps gdzie aktualnie jesteś) i sensorem przeciążenia (odpukać) w razie czego. Program nagrywający to Daily Road Voyager. Muszę się pobawić funkcjami oświetlenia, ma ich chyba z 6: dzień, wieczów, noc, noc w mieście itd, itp. Ja mam narazie włączony na "niezdefiniowany" :) No nic zobaczymy jak przy dziennym oświetleniu będzie nagrywał. Wrzucę filmy dla porównania :mrgreen::kox: :kox:

 

Wrzuć ale nie wiem czy to gra warta świeczki bo całkiem sensownie nagrywającą kamerkę można już kupić za ok. 200zł. a warunki oświetleniowe nie wyglądały na takie, które by usprawiedliwiały jakość załączonego nagrania.

 

Przykład:

http://www.givoe.com/en/products/Super- ... ll-HD.html

http://www.aliexpress.com/item/Super-Ni ... 23944.html

 

Ma g-sensor. Nie ma gpsa ale pewnie niedużo drożej dałoby się znaleźć coś sensownego z wbudowanym gpsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ale nie wiem czy to gra warta świeczki bo całkiem sensownie nagrywającą kamerkę można już kupić za ok. 200zł. a warunki oświetleniowe nie wyglądały na takie, które by usprawiedliwiały jakość załączonego nagrania.

 

To że można kupić to ja sobie zdaję sprawę ;) To nawet nie jest kwestia pieniędzy. Jest tylko jeden problem: trzeciego urządzenia przyklejonego na szybę nawet moje poczucie estetyki już nie zdzierży. :lol:

 

Poza tym, moje założenie jest takie, że nagranie z trasy ma służyć w zasadzie tylko i wyłącznie jako dowód mojej niewinności w razie "w" - ewentualnie aby udowodnić "panu władzy", że to "naprawdę było jeszcze zielone" :lol:;) Będzie miłym dodatkiem do "niezależnej" nawigacji i yanosika.

 

 

Tak jak mówię, pobawię się jeszcze ustawieniami, może coś ciut lepszego z tego wyjdzie ;)

 

[ Dodano: 21 Kwiecień 2014, 11:17 ]

Oczywiście dziś nie wytrzymałem i zrobiłem test, w różnych trybach ustawienia "focus'a".

Oto efekty moich eksperymentów, wszystkie w FullHD :kox:

 

1. Tryb "ciągły"

 

 

2. Tryb "stały" - (tu jakąś tam ostrość złapał w 15 sekundzie filmu)

 

 

3. Tryb "nieskończony: - w tym trybie nagrywany był wczorajszy film

 

 

Na moje oko, widać, że tryb "ciągły" relatywnie najlepiej daje radę, choć do waszych wypasionych sprzętów mu jeszcze daleko :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.