Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko uzyskać pianę przy standardowo używanych stężeniach (około 60-70ml piany [Fruit Snow Foam] na 1400ml, 1500ml wody). Marolex pluje roztworem. Roztwór z końcówki wylatuje najbardziej na końcach szerokości strumienia natomiast na środuku prawie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz trochę ilość wody, jak masz marolexa 1500 to lej tak z 1200ml wody i spróbuj dopełnić płynem reszte, niestety tak jest na marolexie, mi tak samo rozpyla że na końcówkach tylko mocna piana a po środku jak by więcej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptem 2dni temu pytałeś jak poskładać pianownicę żeby to działało i w jakiej kolejności powsadzać wszystko (swoją drogą wyleciały te posty nie wiem czemu) a dzisiaj doradzasz :mrgreen: ? Szybko się uczysz :song:

sobka01 może masz przytkaną dziurkę, rozbierz wszystko i sprawdź czy się filce nie "sprasowały" bo wtedy jest taki efekt. Tak samo jak zakręcisz mocniej to wtedy pluje.

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest kupno lancy i wtedy problem znika. Sam teraz poluje na lance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil_rosen, Kamil lancę już kupiłem dawno temu, żeby właśnie wyeliminować ten efekt :kox:

 

Ja wypatruję swojego błędu (wady Marolexa) w tej niebieskiej końcówce... Wieczorem pstryknę zdjęcie swojej i porównamy, czy jest ok, czy coś z nią nie halo jednak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach z białym filcami pod meble.

Piana SG Fruit Snow Foam, 50ml na 1L wody (letnia). Różne średnice otworków na dwóch końcach rurki (szpileczka oraz pinezka z tablicy korkowej).

1. 2 wkładki filcowe - wychodzi mleko, spływa od razu

2. 3 wkładki filcowe - piana bardziej sucha, drobnista, długo trzeba psikać w jednym miejscu by pokryć panel. Trochę pluje. Nie wytrzymuje nawet 3 minut, spływa.

 

Dziś będę jeszcze próbował, ale stężenie chyba jest optymalne? Otwory chyba tez zostawię. Kwestia doboru wkładek filcowych (ma być raczej luźniejszy czy zbity - twardy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz, Str. 150 <- nie sprawdzisz, nie dowiesz się :P

Natomiast z swojej strony polecam końcówkę od Glorii. Według mnie, o wiele efektywniej pianuje się samochód, większy przepływ, lepsze pokrycie lakieru pianą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypróbowałem przerobionego w sobotę marolexa z podłączonym sprężonym powietrzem. Złączka prosta pneumatyczna, złapana mufką wewnątrz, podłączony wąż 8 do kompresorka ze stacji rozruchowej. Ogólnie jestem zadowolony pianowanie cały czas na równym poziomie. Nie wiem jaką wydajność ma ten kompresorek ale napewno mniejszą niż 30l/min - a takie są do kupienia za ok 70-100zł. Zobaczę kolejnym razem jak będzie zachowywać się takie pompowanie na wydajniejszej dyszy. Szybciej wtedy zbiornik opróżnia się. Zachęcam wszystkim do takiej przeróbki, czas pianowania skraca się dość znacznie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.