Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałem u MX-ów.

Najlepiej od razu wziąć wkładki: http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka ... -fm50.html

 

Trochę piłowania i można włożyć tą wkładkę w lancę Marolexa.

czy to potwierdzona informacja? pytam bo zamówiłem sobie wkładki i zastanawiam się czy wydłubać z nich filce czy próbować piłować? :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piłuj wkładek tylko lancę... 3 razy mnie roboty :D

Ja robiłem to multiszlifierką z walcowatą końcówką z papierem ściernym :)

rozpiłowałeś środek? mógłbyś podrzucić jakieś foto poglądowe tutaj ew. na maila- kalis4@interia.pl , dzieki z góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali S4, nie za bardzo jest tu co fotografować, po prostu trzeba nieco powiększyć średnicę otworu w lancy przy wylocie. Ja wziąłem Dremel w garść i po chwili mogłem już wkładać do niej oryginalne końcówki Glorii. Dodatkowo musiałem też lekko zeszlifować kołnierze wkładek bo nakrętka lancy nie chciała się przez nie wkręcić. Na moje oko wkładki sprawdzają się dużo lepiej niż same filce Glorii. Z filców + lanca miałem lekko mleczną pianę, najlepsza moim zdaniem jest z czerwonej wkładki :) Z czarnej jest już trochę za gęsta, a z niebieskiej mleczna :) Póki co testowałem na ścianie, jutro może skoczę na bezdotyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, czy tylko marolexa da się przerobić na pianownicę? posiadam inny podobny atomizer i próbowałem dziś nim działaś, dla próby kupiłem pianę firmy k2, nic nie zmieniałem tylko tak chciałem to wypróbować. leciała woda z pianą, wszystko spływało z auta, ale gdy preparat się kończył w atomizerze, to leciała typowa piana i trzymała się ładnie, więc widzę w niej potencjał ;) czytałem o wkładkach filcowych, czy mogę jakoś sam je robić? jaką dyszę potrzebuję? one mają jakiś uniwersalny gwint, czy jakiś nietypowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie czytania tematu od początku :-] ale ciekawi mnie czy taki najzwyklejszy opryskiwacz jak np TU, można przerobić analogicznie do tych opisanych w pierwszym poście?

Być może odpowiedź jest w tym temacie ale trochę czasu minie nim przeczytam wszystko :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny.... po co kombinować? Skoro czytasz temat od początku to wiesz jak przerobić marolexa. A on sam to nie jest nie wiadomo jaki duży koszt :dontknow:

Oj bo do OBI mi nie pod drodze, a w LM znalazłem coś takiego ;)

8szymon8, niestety nie da rady :/

Dzięki.

Tak więc koniec kombinowania i wkrótce podziałamy z marolexem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie montuje się ten oring widoczny na zdjęciach u każdego? Kupiłem dziś Marolexa 2000+, z czarnej końcówki wymontowałem tą limonkową z malutkim oringiem ale nie mam tego większego. I nie bardzo wiem, gdzie go zamontować.

 

W czarną końcówkę: dysza niebieska>filce>siatka>oring?

 

[ Dodano: 9 Marzec 2014, 21:51 ]

EDIT: mam :)

 

dysza niebieska => filce => uszczelka okrągła => opryskiwacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie i już mnie nie ma: :mrgreen:

 

Gdzie zamówić ten "zaworek motocyklowy" i przyłączkę albo pod jakim hasłem go (ich) szukać w internetach?

 

Przejrzałem niniejszy temat do 37 strony :kox: i stwierdziłem, że szukać dalej to byłby hardcore :kox:

 

Z racji tego, że mam już instalację sprężonego powietrza w garażu, przerobił bym sobie jednego z marolex'ów na wersję dla leniwców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taki leniwy to ja nie jestem :kox::mrgreen:

 

Ale dzięki, przynajmniej wiem czego szukać ;)

 

Jak by ktoś miał jakiegoś linka z trochę bardziej atrakcyjną ceną, to poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.