Skocz do zawartości

Zlot ogólnopolski Kosmetyki Aut - co myślicie na ten temat?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o temat "zlotów forumowych" - z pewnością prym wiodą tzw. Plejady organizowane przez Subaru Import Polska: www.zlot.subaru.pl (na dole odnośniki do wcześniejszych lat)

Oczywiście nie bywałem na wielu imprezach innych marek - jedynie "Mitsumaniaki" - max 100 aut na imprezie, lecz pytając innych uczestników plejad, którzy wcześniej poruszali się różnymi pojazdami o ich wrażenia - jednocześnie stwierdzali, że impreza przerosła najśmielsze oczekiwania...

 

Najfajniejsze jest to, iż pomimo że Plejady są organizowane przez Subaru Polska - wstęp ma każde subaru niezależnie czy kupione w salonie, czy poza oficjalną siecią dystrybucyjną. Nie ma znaczenia czy jeździsz najnowszym i najdroższym modelem czy piętnastoletnim tzw. dziadkiem. Niestety jeśli nie masz Subaru - ciężko się na taką imprezę "wkręcić" - ewidentnym wyjątkiem są np użytkownicy EVO, które jak wszyscy wiemy - stanowi najsilniejszą konkurencję dla sławetnej Imprezy...

 

Ilość uczestników niestety ostatnio jest ograniczana ze względu na ogrom zgłoszeń. Każda trasa (a jest ich 5) przewiduje 100 uczestników na każdą czyli PIĘĆŚĘT aut!!! Decyduje kolejność zgłoszeń...

 

 

 

Takiej imprezy można tylko życzyć KA - organizatorom życzę sukcesów w organizacji przedsięwzięcia. Od siebie dodam, iż (przynajmniej pierwsza) impreza powinna się odbyć w centrum kraju, aby każdy mógł bezproblemowo dotrzeć. Jeśli wypali - kolejne miejsca corocznych spotkań nie będą już miały większego znaczenia gdyż chętni z pewnością się znajdą...

 

Oczywiście nie można zapomnieć o konkursach, przecież spotkanie jest stricte motoryzacyjne więc procenty wskazane wyłącznie wieczorem podczas oficjalnej imprezy. Oczywiście niezbędne będą odpowiednie stanowiska...

 

Pomysł na ewentualne konkursy:

- najbardziej "blink blink" auto (mierzone urządzeniem)

- najbardziej wyczyszczone auto (każdy mógłby obejrzeć i wytknąć komisji błędy)

- najlepiej spolerowany lakier (im bliżej 100% tym lepiej)

- konkurs na najszybszą korektę (np połowy maski) uwzględniając możliwie najmniejsze "zdjęcie" lakieru - trzebaby wymyślić jakiś algorytm przyznawania punktów

- oczywiście najpiękniejsze auto zlotu

- oczywiście miss zlotu

i wiele innych. Pomysły przyjdą nam z czasem :)

 

Wydaje mi się, że tory (góraszka, poznań, miedziana góra, ułęż itp) nie bardzo mają sens. Nam, użytkownikom pięknych i czystych aut nie zależy chyba aż tak bardzo na paleniu gum i upalaniu aut (chyba, że jest co skatować :) ). Dlatego sądzę iż lepszy byłby duży plac, kilka namiotów + namiot hala.

Osobiście nie miałbym nic przeciwko jeśli impreza odbyła się "pod chmurką" tak jak np. ma to miejsce na motoryzacyjnych imprezach za granicą - samochód, obok namiocik typu iglo, grill i nic więcej do szczęścia. Jedna noc pod gołym niebem z pewnością stanowiła by ciekawsze rozwiązanie jak ekskluzywny hotel. I nie chodzi tu o kwestie finansowe!

Byle pogoda dopisała...

 

 

 

Jeśli chodzi o kradzieże - wybaczcie wyraz lecz jest to ewidentne qrestwo. W obecnych czasach jednak instalacja monitoringu nie musi wiązać się z niewyobrażalnymi kosztami.

 

W związku z tym, iż do zlotu mamy ok pół roku - jest sporo czasu na organizację sponsorów. Mam nadzieję, że na takiej imprezie znaleźliby się również zagraniczni przedstawiciele producentów "dzemorów" i innych akcesoriów detailerskich

 

Koszty - częściowo pokrywane przez sponsorów, częściowo przez uczestników - jeśli wjazd miałby kosztować 100 zł - a z pewnością pojawi się min 50 aut - daje to kwotę 5000 zł. Zakładając że ew koszty "lokalu", hali etc pokryją sponsorzy - za 5000 zł można kupić kilka aut ze złomu do konkursów włącznie z kosztem lawety, która by je zawiozła i odebrała spowrotem.

 

Catering zupełnie nie potrzebny - wystarczy kilka grilli - a nie ma to jak soczysty "stejk" obok wypucowanego auta. Poza tym wystarczy pojechac na pierwszą lepszą giełdę moto i zagadać z właścicielem "żarciowozu" - za kilka złotych można go wpuścić na teren aby serwował kebaby...

 

Atrakcje - jeśli spotkanie miałoby się odbyć w granicach "miasta" - możnaby zorganizować oficjalny przejazd - oczywiście w takich sytuacjach niezbędna jest informacja przekazana władzom danego miasta oraz eskorta policji - przyznawana obligatoryjnie...

A może wartoby wziąć jakąś policyjną sukę i na niej potestować najdroższe szuwaksy świata? :)

 

ewentualnym organizatorom mógłbym troszkę pomóc w zapięciu przedsięwzięcia - mam drobne doświadczenie w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolz, rzeczowo i konkretnie napisane... :good:

 

Najważniejsze jest to, żeby znaleźć organizatora który będzie koordynował prace. To, że mamy teraz styczeń to wcale nie tak dużo czasu zostało na zlot.

 

I podstawowe pytanie co na to administracja forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest ten pierwszy raz - jeśli uda się zrealizować spotkanie w "neutralnym, centralnym miejscu" z pewnością pojawi się większa ilość uczestników. Domyślam się że wielu z nas nie będzie chciało się pokonywać 500 km aby dotrzeć na zlot.

Jeśli pierwsza impreza będzie udana - kolejne miejsce nie będzie miało znaczenia. Najważniejsze aby tę pierwszą dobrze złożyć do kupy i wypromować. Mamy ponad 6000 użytkowników, tak? Wczoraj z czystej ciekawości rzuciłem okiem na ilość osób goszczących na forum w danym momencie - było 80 osób (zarejestrowanych! tzw. gosci pomijam) W związu z powyższym sądzę iż osiągnięcie 50 samochodów nie będzie stanowiło najmniejszego kłopotu, a domyślam się żę będzie znacznie więcej.

 

Osobiście naciskałbym na okolice Wawy - sam jestem z podlasia więc 200 km to nie jest żaden wyczyn. Trójmiasto ma niewiele więcej, Wrocław ok 400...

 

Jeśli miałoby do czegoś dojść - kilka obowiązków związanych z organizacją mogę "przyjąć na klatę" - np załatwienie radiowozu - bo ten akurat pomysł wydaje się bardzo ciekawy i realny do załatwienia :) przecież policja i tak powinna zabezpieczać ew przejazd. Na tylu uczestników śmiem twierdzić że 4-5 godzin i Suka byłaby najpiękniejszym autem na zlocie, hehe. Poza tym z pewnością nikt z Was nie zna i nie robił tego typowego granatowego lakieru :) który wydaje się fajniejszy jeśli chodzi o efekt od nowych srebrnych...

 

Administracjo Forum - odnieście się do pomysłu. Czas wziąć się w garść i zacząć działać, szczególnie że aktualnie jest "słabodetailingowy" okres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50zł to kwota raczej do zaakceptowania dla każdego. Zresztą to nie forum turtle waxa więc i 100 jest do przełknięcia:) Osób napewno byłoby więcej bo przecież są inne fora, jak i dużo osób które nie siedzą na forum a są głęboko w temacie. Kilka ogarniętych osób + sklepy forumowe i coś może z tego być :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
blaszczu, jak nie wyjdzie jedziemy do Ciebie z pochodniami ;):lol:

 

minetoo, tylko nie puśćcie z dymem całego miasta - ja też mieszkam w Łodzi :D

i przyłączam się do pomysłu.

 

parę pomysłów:

- zrobić ankietę na forum jaką kwotę jesteśmy gotowi na wyjazd wyasygnować

- po określeniu kwoty, zebrać przez SKARBNIKA pieniądze od osób zainteresowanych - jak ktoś już zapłaci to zjazd przyjedzie na 100%

- wynająć hotel / ośrodek gdzieś w centrum Polski (Wa-wa - większość forumowiczów i partnerów, Łódź - tu będzie taniej i ja będę miał bliżej :D )

- termin: czerwiec lub wrzesień - ciepło o nikomu nie będzie kolidować z urlopem

 

co do zabawy się nie wypowiadam - tego nie trzeba planować :D

 

edit: zapomniałem o studentach :kox:

teraz to już nie wiem jaki termin byłby dobry :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Wrocławia, i powiedzmy szczerze... na taki zlot byśmy jechali się dobrze bawić i poznać nowych ludzi. Taki według mnie byłby główny cel tej imprezy. nie ukrywajmy że ~400 km to spora odległość, ale zawsze można się wybrać w 4 osoby i zrobić "ściepę" na wachę.

 

żeby nie było... jestem na TAK i z chęcią się stawię, pod warunkiem że nie będzie to kolidowało z zajęciami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja podrzucę tydzień wcześniej auto do SV, stamtąd lawetą prosto na zlot a tam będę robił głupią minę, że nie wiem o co chodzi - że to ja sam i wogle to auto jest całe ufajdane bo po trasie i nie ma o czym mówić :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Głos Łódzki" informuje o grupie ponad 130tu samochodów i ich właścicieli okupujących jedną z myjni bezdotykowych.

Dochodzi do zamieszek wywołanych zakazem ręcznego mycia.

Podobno uczestnicy jechali na jakiś zlot....

 

:lol:

 

To o szykowaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.