Skocz do zawartości

Do użytkowników 2.0TSI/TFSI


Borek

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzebuje kotleta bo troche się zadziało w temacie, a może kogoś zainteresuje.

Miała miejsce 3 krotna tzw "próba olejowa" w serwisie czyli badanie zużycia na dystansie 1000km. Dwa pierwsze pomiary wykazały podobny ubytek w ilości ok 0.4L/1000km (co i tak jest za mało bo norma producenta to 0.5L). Przy kolejnej próbie ASO zarządziło zmianę oleju z lanego do tej pory Mobila 5w30 na fabryczny VW (butelki srebrne z oznaczeniami tylko VW, ale w domyśle to pewno Castrol). Efekt?

Zużycie spadło o połowę do ok 0.2L/1000km :shock: co daje nam ok 2L/10.000km czyli chyba akceptowalnie jak na mocny turbo silnik. Pomiary własne "bagnetowe" potwierdzają to co zmierzyli w ASO.

Żeby olej miał aż takie znaczenie? Tej samej specyfikacji, podobnej klasy, kupowany w sklepach motoryzacyjnych nie gdzieś po allegro za 1/3 ceny z wytwórni w szopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Castrol nie jest jakimś mega wynalazkiem jak chodzi o oleje... Ja polecam Motula (oczywiście tylko z pewnego źródła bo podróbek pełno) albo Millersa. Osobiście zalewam Motulem 5W30 i właście zbliżam się do wymiany po 10kkm - przez ten okres żadnych dolewek, zużycie na bagnecie praktycznie nie zauważalne. Mowa o 2.0tfsi oczywiście. Nowsze 2.0tsi ponoć piją trochę więcej.

 

Olej ma ogromne znaczenie i czasem nie wystarczy żeby spełniał daną normę i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yukon, to o czym to świadczy, o oleju czy silniku? :P Ale faktycznie tak jest, że dużo osób narzekało na zwiększone zużycie oleju na Mobilu. Także mój ojciec w A6 (aktualnie Elf). Natomiast w Mercedesie nigdy takiego problemu nie miałem, a że wiem, że to dobre oleje to będę je lać ;). VW ma chyba umowę z Castrolem, także zmniejszone zużycie oleju by się potwierdziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.