Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

michal_s87, miedzy rybnikiem a raciborzem jest gosciu co poleruje wibracyjnie

za 18 powiedzial mi 200 za sztuke i zapisy na pol roku do przodu - obecnie wiem ze kupil 2 nowsza maszyne i juz idzie mu to szybciej - efekt naprawde super - zero rysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

michal_s87, miedzy rybnikiem a raciborzem jest gosciu co poleruje wibracyjnie

za 18 powiedzial mi 200 za sztuke i zapisy na pol roku do przodu - obecnie wiem ze kupil 2 nowsza maszyne i juz idzie mu to szybciej - efekt naprawde super - zero rysek

 

chyba w Rydułtowach - gość ma na allegro dużo aukcji z RH i OZ futura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Hot Rims Mag and Aluminum Polish :) aplikator i mikrofibrę zobaczymy co z tego będzie :)

 

No dziś pod polerowałem i jestem bardzo zadowolony z efektu :) przepraszam za jakość zdjęcia ale robione kalkulatorem dziś postaram się wkleić ładniejsze fotki :)

 

81647194624688193828.jpg

 

[ Dodano: 17 Maj 2012, 17:32 ]

Obiecane fotki

 

1f63f8ba.jpg

 

c8fa8df2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

Obrazek

 

Panowie czy jakąś chemią da się usunąć widoczne kropki :?: Czy trzeba papierem wodnym :?:

 

 

Wygląda mi to na wżery, które powstały kiedy na rancie był jeszcze klar - zwykle robią się takie w miejscach uszkodzeń lakieru bezbarwnego.

 

Bez papierów wg mnie tego nie usuniesz - widać że były polerowane, ale wżery weszły głębiej w aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to billetem raczej nie podziałasz...według mnie jak Tomek napisał papier na wodzie 2500 a potem billet:) powinno spokojnie dać radę:)

 

 

Szczerze powiem, że miałem kiedyś taki problem jak wyżej i musiałem zejść do papieru 400 żeby to usunąć :)

 

Wszystko zależy od tego jak głęboko weszły wżery. Utrudnieniem jest to, że na zmatowionej papierem powierzchni ich nie widać, wychodzą dopiero po wypolerowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pielęgnację wypolerowanych niedawno felg. Po kilku miesiącach pojawiły się już kropeczki itp niedoskonałości widoczne jedynie z bliska. K2 aluchrom coś wyczyści ale do ideału sporo brakuje, czy raz na jakiś czas "pociągnąć" ręcznie autosolem metal polish lub autosolem alu i ma być "jak nowe" :mrgreen: ? Ewentualnie co polecacie do okresowego ręcznego przeczyszczenia/wypolerowania felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pielęgnację wypolerowanych niedawno felg. Po kilku miesiącach pojawiły się już kropeczki itp niedoskonałości widoczne jedynie z bliska. K2 aluchrom coś wyczyści ale do ideału sporo brakuje, czy raz na jakiś czas "pociągnąć" ręcznie autosolem metal polish lub autosolem alu i ma być "jak nowe" :mrgreen: ? Ewentualnie co polecacie do okresowego ręcznego przeczyszczenia/wypolerowania felg?

 

Pytanie co to jest okresowe i niedawno ;)

 

Polerowane aluminium zachodzi bardzo szybko, wypada raz w tygodniu przejechac je czym delikatnym, ja lubie Meguiars Mag & Aluminium Polish ew Mothers. Te pasty sciagaja tez slady po kontakcie z chemia, mam tu na mysli bialawe plamy.

 

Autosol to nieco mocniejsza pasta, i przydaje się do usuwania wiekszych niedoskonalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno czyli w marcu założone koła po polerce, przedtem na felgach był bezbarwny ale zaczął schodzić

 

okresowe rozumiem co 2-3 mycia samochodu

 

k2 mam właśnie do takich okresowych przejazdów po feldze ale wszystkiego nie ściąga

 

Wydaje mi się że to za rzadko.

 

Na Twoim miejscu użyłbym teraz autosolu, a potem czegoś z ww. do wykończenia. Pod warunkiem regularnej polerki wystarczają właśnie takie, mniej agresywne i przyjemniejsze w użyciu pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem regularnej polerki? czyli mam rozumieć przez to, że pod warunkiem używania przy każdym myciu środków które zaproponowałeś wcześniej?

 

Nie wiem jak często myjesz samochod i jak duzo jezdzisz.

 

Zeby utrzymac polerkę na wysokim poziomie w samochodzie który jeździ w miarę dużo (ok 25-30kkm rocznie) muszę przepolerować felgi raz na tydzień-dwa, w zależności od tego ile jeżdzę i jaka jest pogoda. W tej chwili poza dokładnym myciem nie dotykałem rantów ok dwa tygodnie i widzę wyraźne zaległości...

 

Nie wyobrażam sobie polerowania rantów 2-4 razy w sezonie, a mam z tym pewne doświadczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili poza dokładnym myciem nie dotykałem rantów ok dwa tygodnie i widzę wyraźne zaległości...

tutaj masz rację, ranty strasznie się brudzą i na nich osiada bardzo dużo nieczystości, moje felgi nie mają rantów, a właściwie mają około 5-10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna czytam ten wątek i przetestowałem już różne rozwiazania, doszedłem papierkami od 100 przy wnękach i 600 na froncie do 2500 na wodzie i na to początkowo poszedł filc z kostkami co dało ładny błysk lecz z rysami od filca więc znów 2000 - 2500 i sama pasta mothersa, wyszło piękne lustro ale sam stop aluminium jest chyba bardzo miękki bo jakiej nie użył bym szmatki / flanela, bawełna, MF / i za każdym razem pozostają ślady coś na styl swirli... żadnych innych rys nie ma, każdy papier dokładnie był dotarty.

 

Model felg to Segin

 

Felgi robiłem od podstaw więc końcowo chciałbym piękne i czyste lustro.... :)

 

czego użyć

 

_DSC0066.JPG_DSC0068.JPG_DSC0069.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.