Skocz do zawartości

Mycie lamp wewnątrz


Rom

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie... ksenon w lampach przystosowanych do żarówki halogenowej (pół biedy w soczewce, ale często w odbłyśniku) jest niestety synonimem buractwa w myśl "ważne że ja widze, mam gdzieś że Ciebie oślepiam". I nie - nikt mi nie udowodni że ksenon w zwyklej lampie NIE oślepia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no to wszystko sie zgadza. Zastanawiam sie tez nad zamontowaniem zwyklych żarówek ...

 

Niestety przy zakupie juz tak bylo i jakos nie bardzo mi sie chcialo to zmieniac.

Tak BTW. miałeś żarniki o ile mnie oko nie myli o temperaturze światła 6000K,fabryczne xenony mają 4300Kelvinów,a żarówki H7 coś na poziomie 3000-3500K ;)

Dlatego się wypaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idzie je wymienic tak by nie swiecily gorzej niz do tej pory.... a z kolei mniej wypalaly klosz?

Myślę,że tak,bez problemów znajdziesz porównania jak świeci dana barwa.

Niższa temperatura żarnika,albo powrót do serii i jakieś wypasione żarówki,bo tak naprawdę xenon nawet fabryczny bez soczewki to masa światła psu w dupę(rozproszone).Jest jaśniej,fakt,ale ani większy zasięg,ani nic.Soczewka ukierunkowuje snop światła.

W domu jest samochód na Bixenonie, na soczewce właśnie,to zwykła lampa nie ma podejścia i te z kolei nie ślepią z naprzeciwka(wiem bo się mijałem nie raz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie dobrze osuszyć wnętrze lampy bez waterspotów to użyjcie ipy nierozcieńczanej, wlejcie trochę i potrzepcie aby wszędzie ona doszła a później albo suszarka albo machamy łapką żeby przewietrzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy zakupie juz tak bylo i jakos nie bardzo mi sie chcialo to zmieniac.

Tak BTW. miałeś żarniki o ile mnie oko nie myli o temperaturze światła 6000K,fabryczne xenony mają 4300Kelvinów,a żarówki H7 coś na poziomie 3000-3500K ;)

Dlatego się wypaliły.

 

:lol: hahah padłem, sprawdź co to jest "temperatura barwowa", barwa ksenonu nie ma wpływu na powstawanie takich defektów.

Chyba nie widziałeś seryjnego ksenonu na odbłyśniku technologii FreeForm (oczywiście seryjnego homologowanego pod ksenon, a jest on zupełnie inaczej zbudowany niż FF dla halogenu)

 

Wracając do tematu, najlepszy byłby demontaż lampy na elementy i usunięcie zanieczyszczenia mechanicznie lub wypolerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy zakupie juz tak bylo i jakos nie bardzo mi sie chcialo to zmieniac.

Tak BTW. miałeś żarniki o ile mnie oko nie myli o temperaturze światła 6000K,fabryczne xenony mają 4300Kelvinów,a żarówki H7 coś na poziomie 3000-3500K ;)

Dlatego się wypaliły.

 

:lol: hahah padłem, sprawdź co to jest "temperatura barwowa", barwa ksenonu nie ma wpływu na powstawanie takich defektów.

Chyba nie widziałeś seryjnego ksenonu na odbłyśniku technologii FreeForm (oczywiście seryjnego homologowanego pod ksenon, a jest on zupełnie inaczej zbudowany niż FF dla halogenu)

 

Wracając do tematu, najlepszy byłby demontaż lampy na elementy i usunięcie zanieczyszczenia mechanicznie lub wypolerowanie.

Dziwnie czytasz między wierszami,ale fakt napisałem,to tak,że mogło to tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Chcialem wyplukac reflektory gdyż mają ciemny osad brudu ciepla woda z APC 1:10. Czy usuwacie gowna wiazke reflektora czy nie jest to konieczne?

 

Później całość będę suszyć mocną suszarką, brudna wodę usunę odpowietrznikiem, resztę przepłukam świeża.

28a6c2e391a889a272d3c94a15c6499a.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Oddawał ktoś z Was lamy ksenonowe do regeneracji? Niestety chyba jedna z moich lamp jest jakaś felerna... Soczewka w lewej lampie jest krystalicznie czysta, w prawej niestety jest jakby mleko. Tak jakby, ktoś palił papierosy - mgła od wewnątrz soczewki. Chciałbym oddać to komuś, kto się na tym faktycznie zna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.