Skocz do zawartości

Awaria komputera stacjonarnego


Tasaq

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak myslicie czy jeśli zasilacz sobie strzelił i zakopcił, plyta głowna i procek też mogły pójść ? Bo sprawdzałem na 2 kompie i też zero reakcji, sprawdzene w róznych kombinacjach płyty z innym procesorem itp. Da sie jakoś to wyratować czy wszystko do kosza :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Od razu mówię, że warto odpuścić sobie wszelkiego rodzaju avasty, avg i inne zapychające kompa antywiry
mam avg od dawien dawna i niczego takiego nie zaobserwowałem. grunt to dobra konfiguracja tego typu oprogramowań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3ci0r, to, że dobra konfiguracja softu to podstawa to wiem :) Ale testowałem już masę antywirusów. I stwierdzam jednoznacznie, że między MSE a innymi producentami istnieje dość spora przepaść w wydajności. Nic nie mam do AVG, kasperskiego, noda. To są dobre antywiry. Avast jest trochę wkurzający, ale też w miarę się sprawdza. Jednak jeśli ktoś mnie ostatnio pyta się jakiego av polecam, to jest tylko jedna odpowiedź.

 

Jedynym "minusem" jest to, że trzeba mieć legalnego Windowsa. A niektórzy są z tym na bakier :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Avira Free Antivirus (kiedyś nazywał się Avira AntiVir). Dobry program, nie muli kompa jak Avast. Ważne żeby po instalacji poprawnie skonfigurować program. Jest to bardzo proste i zajmuje kilka minut. Wpisz w Google "Avira konfiguracja" i powinna się pojawić strona z konfiguracją.

Do tego programu polecam zainstalować Malwarebytes Anti Malware. Najlepszy darmowy program na szpiegowski syf z netu itp. Nie koliduje z Avirą.

 

P.S. Z tego co wiem to MSE jest tak chwalony przez niektórych bo nie stwarza konfliktów z Windowsem. Jak wiadomo obydwa programy są Microsoftu. Gorzej jednak wypada jeśli chodzi o wykrywanie śmieci na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam polecam z bezpłatnych MSE, z płatnych Nod32.

Avira była kiedyś dobra, niestety dla zwykłego lajkonika jest za trudna w konfiguracji aby spełniała swoje zadanie.

Wolę zainstalować MSE i mieć spokój u klienta domowego lub Noda u biznesowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avira była kiedyś dobra, niestety dla zwykłego lajkonika jest za trudna w konfiguracji aby spełniała swoje zadanie.

 

W internecie jest kilka stron z opisaną konfiguracją. zajmuje to 5 minut i wg. mnie nie jest trudne nawet dla laika. Dlaczego teraz Avira jest zła a kiedyś była lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie każdy potrafi ją skonfigurować i nie szuka w internecie.Większość osób, instaluje i nie wnika, nawet od czasu do czasu nie skanuje pcta. Co widzę po klientach którzy do mnie trafiają.

Kiedyś była również mniej obciążająca,

Ale i tak jest lepsza niż sławetny Avast :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic COMODO jedyny problem to to, ze trzeba go dobrze skonfigurowac., co moze nie byc proste dla laika. Oprogramowanie darmowe macie antywira i firewalla. Czasami jak kazdy program ma falszywe alarmy ale wtedy warto zajrzec na virustotal.com i porownac z innymi programami

 

mse slabo wychwytuje wirusy, fakt ze jest leciutki, ale nie tylko to sie liczy.

Fajnie tez mi dzialala Panda, ale to byla platna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.