Skocz do zawartości

Wasz ranking najlepszych wosków


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Moderator
kwiatkach

 

mowa o przyprawie korzennej :D:P

 

Sorki, jeśli to właśnie Evo miał na myśli - nieporozumienie. Mam kumpla farmaceutę, mającego hopla na punkcie farmakognozji. W związku z tym ja większość roślin w tym goździków kojarzę zdecydowanie z wersji "roślinno - kwiatowej" :D:D

 

Doczytałem jeszcze skład wosku - Zymol wspominam tam o olejku z kory cynamonu (informacja dla Grubego - tym razem nie wątpię że chodzi o przyprawę :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

rickson, zgadzam się, nie namawiam też nikogo żeby pisał peany na temat zapachu Atlantiqua.

Jest to rzadko występujący wosk, wg mnie nie doceniany a przeze mnie bardzo lubiany i zacząłem zastanawiać się już dawno temu, skąd taki stan rzeczy :o

Jak wiemy, dla wielu osób zapach produkty jest najważniejszy :D:D . Ok, niech i tak będzie.

W związku z tym próbuję ustalić czy tylko ja mam coś z węchem nie tak czy może jednak wosk wcale nie śmierdzi.

 

Wracam właśnie z kuchni. Żona dała mi powąchać goździki (Gruby - przyprawę). Co Wy chcecie? Ładnie pachnie!

Choć z Atlantiqiem mi się nie kojarzy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zapach,łatwość pracy,końcowy efekt no i trwałość,myślę,że RG 55,też powinien się znaleźć gdzieś w stawce.

Pete's który jest uważany za wosk wyjątkowo przyjazny w pracy,przy 55 może się schować.

Wiem,że to inna półka cenowa,ale na razie tak wyglądają moje doświadczenia z powiedzmy lepszymi woskami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś nakładałem atlantiqa, już się przyzwyczaiłem do zapachu i tak bardzo mi nie przeszkadza ale mimo wszystko jest wiele lepszych.

nakładałem na część auta właśnie atlanique a na część titanium, żadnych różnic w wyglądzie nie doszukałem się, titanium ciut łatwiej się poleruje,

kiedyś próbowałem to trwałość wyszła bardzo zbliżona,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Atlantique zapach przypominał cynamon. Przyjemny zapach powiem, nawet jak wlazłem do garażu na drugi dzień po I-wszej warstwie przyjemna woń. Żonie dałem powąchać (trzeba w lodówce trzymać przeca) i też powiedziała, że cynamon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

JM63, mnie zapach Destiny się nie podoba, poza tym jest strasznie intensywny :shock:

Pod względem zapachowym Concours o wiele bardziej przypada mi do gustu :good:

 

daleth, cieszę się, że ktoś podziela moje zdanie - już się zaczynałem zastanawiać czy wszystko dobrze z moim powonieniem :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy (raczej z tych niskobudżetowych):

 

1. DoDo Purple Haze - banalna aplikacja i ścieranie, bardzo wydajny na Seata Cordobe zużyłem 2g wosku (wliczając to co wlazło w aplikator) przy pierwszej aplikacji - dodam, że nowicjusz ze mnie więc doświadczony użytkownik pewnie zmieści się w błędzie pomiarowym wagi:). Pięknie podbija czerwony VAGowski lakier a granatowy metallic na Seicento nigdy tak nie wyglądał.

 

2. Colli 476 - czyli wosk z pierwszego zestawu raczkującego detailera, gdy po raz pierwszy zobaczyłem mój samochód po colli to usiadłem z wrażenia - pierwsza przygoda z woskiem którego nazwy nie zna żaden z mich sąsiadów.

Trwałość jak na Colli przypadło: na Achillesie nie udało mi sie go wykończyć, na AG UDS trzyma 3-4 mycia i wszystko spływa

 

3. SONAX twardy wosk w płynie (czerwone opakowanie) - bardzo szybko się nim pracuje, gdy nie połozy sie zbyt grubej warstwy to polerowanie jest sama przyjemnością, trwałość tak krótka jak szybka jest aplikacja:)

 

Do momentu "nawrócenia" używałem kosmetyków Turtla, Simoniz, Autoland, K2, SONAX - i wtedy auto się świeciło ale juz do niech nie wrócę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.