Skocz do zawartości

www.ShowCarShine.pl - Historia i doświadczenie


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kiedy mozna sie spodziewac wosku: Collinite 476s

 

Chcialbym zamowic szampon Duragloss Car Wash Concentrate #901 + wosk (tylko wacham sie miedzy Collinite 476s a Dodo Juice Light Fantastic) + pad do nakladania wosku.

Bedzie to moje pierwsze spotkanie z "prawdziwym" woskiem, chyba dobry zestaw wybralem do srebrnego samochodu.

Dodam ze glinka juz do mnie idzie poczta.

 

Jak na zlosc jak w jednym sklepie jest wosk to nie ma tego szamponu a jak jest szampon to nie ma wosku :/ kto pierwszy bedzie mial jedno i drugie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy dobry zestaw sobie wybralem??

 

Moj samochod jest srebrny mataliczny wpadajacy troche w perle (kolor VW LB7Z).

Lakier jest w dobrym stanie zawsze po myciu (rekawica) byl smarowany preparatem/"woskiem" koloryzujacym T-cut. Tylko raz widzial myjnie automatyczna. Bardzo o niego dbam.

 

Poczytalem troche forum i wiem ze moze byc jeszcze lepiej. Tylko czy nie bede mial problemu, bede umial nakladac te woski i ktory lepszy?? Moze kupic na poczatek maly Dodo i zobaczyc jak mi te prace ida czy odrazu Collinite?? Czy bedzie mi cos jeszze potrzebne (na poczatek tylko na zewnatrz/lakier) oprocz dobrego szamponu, glinki, wosku, roznego rodzaju MF i pad do nakladania.

 

Co do szamponu decyzji juz nie zmienie ale moze zaproponujesz jakis inny wosk w rozsadnej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem zestaw Car-Lack do szyb.

Samochód umyty pb super slick&suds i wytarty, po czym wstawiony do ogrzewanego garażu, temperatura ok 18°C, sucho, jeśli te informacje miałyby jakieś znaczenie.

Cleaner - całkiem fajny produkt, bardzo dobrze doczyścił szyby, aplikacja banalna pod warunkiem, że nie zostawi się do całkowitego wyschnięcia grubszej warstwy. Jeśli wyschnie to nie idzie go usunąć mikrofibrą, trzeba było jeszcze raz użyć nasączonego aplikatora. Uszczelki brudzi na biało, ale wilgotną mikrofibrą bez żadnego wysiłku można je wyczyścić. Wypolerowanie też nie stanowi problemu. Produkt na przednią szybę zastosowany dwukrotnie. Wysuszył mi skórę na palcach :P

sealant - śmierdzi tak samo alkoholem/rozpuszczalnikiem jak "niewidzialna wycieraczka" firmy Moje Auto, konsystencja "tłustej" wody. Aplikacja kawałkiem ręcznika papierowego wg zaleceń Mariusza. Tu mnie odrobinę rozczarowało, myślałem że będzie szło łatwiej, preparat szybko odparowuje i trzeba pracować na małych fragmentach. Bardzo łatwo narobić łat z którymi nic się nie dawało zrobić, zacząłem od przedniej szyby i musiałem powtórzyć aplikację aby się wyrównało. Wypolerowanie też najłatwiejsze nie jest, używałem wody destylowanej bo akurat miałem taką w spryskiwaczu. Od razu należy zaznaczyć, że mikrofibry ,,po 2zł" nie będą dobrze zbierały, były okropne smugi (wcześniej stosowałem je do mycia ze zwykłym płynem do mycia szyb i nic takiego nie było). Fibry lepszej jakości zebrały cały nadmiar.

Podsumowanie: zestaw jest mega wydajny, zużyłem może 10ml cleanera i 5ml sealanta (samochód to okular w kombi więc trochę szkła ma); swoje zadanie spełnił, szyby są czyste i trochę lepiej się błyszczą niż po zwykłym płynie do szyb; woda ładnie spływa i mam nadzieję że wycieraczka nie będzie smużyć. Jedynie połysk mógłby byś większy. Teraz trzeba poczekać na deszcz i opinię kierowcy ale uważam, że produkt jest :good:

Fotek nie będzie bo cyfrówka padła, a telefonem to sobie można... Ale każdy przecież wie jak wyglądają czyste szyby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

conrado, Mam nadzieje że sealant zostawiłeś przed spolerowaniem do wyschnięcia. Co do mikrofibry to ja używałem w miarę zwykłych i dawały radę tylko potrzebujemy najlepiej 3 szt.

 

Dziękuje bardzo za test produktu.

 

Co do smużenia to u mnie jest na takim samym poziomie jak bez sealanta czyli wszystko zależy od pogody, temperatury , nadmuchu itp. Czyli produkt Car-Lack nie powoduje dodatkowego smużenia.

 

 

 

link2jack, :good:

 

Dzisiaj będzie przygotowana kolejna oferta do przetestowania nowego produktu 8-)

 

W ofercie pojawi się Piana o Neturalnym PH ( więc trzeba ją przetestować :-] )

Później podam konkretne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

michal55yh, :ad::good:

 

conrado, Dziękuje za test i podzielenie się opinią.

 

Mały NEWS

 

Dojechała NEUTRAL PH FOAM Pre-wash 1 LITR

 

Przygotowaliśmy 4 szt NEUTRAL PH FOAM 500ml dla was do testów.

Produkt będzie dołączony do jakiegokolwiek zamówienia.

 

Wymagania to:

-posiadanie myjki ciśnieniowej

-opisanie na forum swoich spostrzeżeń, cechy jakie nas interesują to :

- bezpieczeństwo dla wosku

- zmywanie luźnego brudu (przygotowanie do mycia rękawicą)

- jakość i sztywność piany

 

Przy złożeniu jakiegokolwiek zamówienia proszę o info dotyczące posiadania myjki i dołożenia piany.

 

Pozdrawiam (my jeszcze jej nie testowaliśmy, a pierwszy test będzie prawdopodobnie we wtorek) ;)

Zapraszam także do działu Nowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczuszka przyszła do mnie ekspresowo. Dziękuję za próbkę CL LL - jestem nim bardzo podjarany. Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować.

Duży pad Flexipads :shock: na prawdę jest świetny jak za tą cenę. Bardziej podoba mi się od Scholl'a. Mam nadzieję, że będzie trwały :) Mały też jest OK.

Żółta gąbka MS 80mm, myślałem że będzie bardziej miękka. Jeśli miałbym porównać ją do 3M, to twardość oceniam pomiędzy zieloną a żółtą. Szczerze mówiąc myślałem, że będzie bardziej miękka.

Dziękuję za kolejną szczotkę do felg :D i czekam na..... wiesz co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

micha-ł :good: Dziękuje

Bartosz85 Także bardzo dziękuje i życzę miłych początków z autodetailingiem ;)

koniu Poszło PW., glinki powinny być w tym tygodniu.

 

Zapraszam do tematu na akceptację projektu forumowej naklejki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

kempus, Przymierzam się do testu R222 ale na razie ani R222 ani lusso nie były testowane, ciągle działam na PB slick, ale na dniach będzie trzeba coś z tych sprawdzić ;)

 

Wesol, Oczywiście że będą ;) Staramy się o to żeby użytkownicy forum przy zakupach nie musieli ponosić dodatkowych kosztów za naklejki "KA" :-] Tylko nadal nie mamy ostatecznej wyceny, dzisiaj cały dzień czekam i nie mam odpowiedzi, naklejki fizycznie u nas będą w przyszłym tygodniu. :)

 

Plater, Bardzo dziękujemy za kolejny zakup, miłej :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Wesol, :good:

 

Evo, Niestety w naszym kraju nie jest lekko i w moim przypadku muszę pracować na 2 etaty do tego trochę czasu trzeba poświęcić rodzinie ;) Na testy i prawdziwą pasję zostaje mało czasu :wallbash: A właściciel sklepu któremu zależy na rozwoju ma najczęściej więcej pracy niż pracownik ;)

 

Wracając do sklepu :

 

Duragloss jest w drodze do nas :-] w tym galon #901 i inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.