Skocz do zawartości

www.ShowCarShine.pl - Historia i doświadczenie


CAR CRAZY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Marcin, Będzie mi to ciężko sprawdzić ponieważ t moja pierwsza zima kiedy mam przyjemność garażować auto :-] , ale zanim zdecydowaliśmy się wprowadzić prod. CAR-LACK to czytaliśmy sporo zagranicznych opinii i m.in. często ludzie pisali że: sam szron może nie powstaje w dużo mniejszych ilościach, ale odszronianie trwa dużo szybciej i lód też słabiej trzyma się szyby.

 

ironman, Z moich informacji FK Slick to jeszcze jakieś 1-3 tygodnie, LT niestety na pewno dłużej i nawet w Meguiars Polska nie mogą określić kiedy będą jego mieli :/

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

michal55yh Dziękuje bardzo :good:

 

Dzisiaj chciałem przygotować lakier na cięższe warunki proces był następujący poza myciem i glinką poleciało :

 

- Poorboys Professional Polish

- Car-Lack long life

- RaceGlaze 55

 

Zobaczymy jaki będzie skutek mieszania 3 firm :o

 

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami z aplikacji nowego produktu jakim jest Car-Lack Long Life :

 

Jak się nieumiejętnie podejdzie do aplikacji to będzie to prawdopodobnie najgorsza praca z woskiem :-]

 

Według instrukcji nie można nakładać jednorazowo na większą powierzchnię niż 2 metry kwadratowe. Zacząłem od maski i nawoskowałem całą maskę i nic poza tym żeby tak jak jest w instrukcji napisane od razu spolerować, zabieram się do polerownia delikatną MF a ona kompletnie nic nie rusza :/ wziąłem bardziej agresywną MF a ta także nic :wallbash: dopiero przy bardzo silnym nacisku zaczęło coś schodzić, z tym że byłem pewny że przez taki nacisk na pewno zostanie jakiś ślad na lakierze więc wspomogłem sobie pracę QD (oczywiście pomogło i ładnie wosk się wypolerował ale jakoś nie jestem zwolennikiem polerowania wosku przy pomocy detailera).

 

Drugie podejście do błotnika : aplikacja tylko na połowę błotnika i dosłownie po 5 sekundach od razu polerowanie i tu efekt dużo lepszy i bez problemowy , tylko mam wrażenie że poleruję nie wyschnięty sealant., czyli błotnik aplikowałem po połowie i po 5 sek polerowanie.

 

Drzwi: aplikowałem po połowie i od razu brałem MF i polerowałem, było ok ale już miejscami za mocno przysechł i było trzeba mocno docisnąć.

 

W skrócie to praca przypomina bardziej pracę QD w mleczku niż wosku, czyli szybka aplikacja i szybkie spolerowanie.

Wosk ma opinie bardzo trwałego wosku, ciekawe jak się spisze tak szybko wiążący wosk :o

 

Jeżeli ktoś narzekał na pracę Megs #16 to jeżlei kupi Car-LAck i się mocno nie przyłoży do moich uwag to przeklnie ten wosk :D

 

po 3 godzinach aplikacja RG 55 no i na reszcie klasyczna przyjemna aplikacja : łatwa aplikacja i jeszcze łatwiejsze polerowanie metoda po 3 elementy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, cos ten Car-Lack strasznie uciążliwy w aplikacji z tego co piszesz, a szkoda bo mnie ten produkt zainteresował i miałem go stestować. Ale w wosku nic mi bardziej nie przeszkadza niż trudnosci w spolerowaniu, więc raczej się nie skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tomasz KRK Carnauba, Tak jak pisałem jeżeli szybko aplikujesz i szybko polerujesz to jest ok , ale tylko minuta zamyślenia i musisz działać QD. A jest taki nie pozorny bo jego konsystencja to typowe mleko (kolor i konsystencja). Kurcze mogłem zostawić jeden panel tylko z Car-LAck i zobaczyć jak trwałość :wallbash:

 

lakikwap, Nie mam pojęcia, wyjdzie w trakcie ;) W car-Lack postawiłem na trwałość a RG na wygląd, a jak będą współgrać to się okaże :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

lakikwap, Różnic w wyglądzie nie ma bo na górze jest RG więc to on nadaje główny LOOK, ale nawet sam Car-Lack wygląda ciekawie jak na sealant, nie jest mocno szklisty.

Poprzednia warstwa RG55 leżała od 20 sierpnia i jak myłem w niedzielę to na masce i na dachu nadal bardzo dobre odpychanie wody jedynie na pionowych powierzchniach drzwi widać że wosk już był na wykończeniu, od 20 sierpnia po każdym myciu był używany albo Zymol Detail albo CG pro detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, co możesz powiedzieć o flexipads ?

Co do Car-Lack68.... wydaje mi się że położyłeś za grubą warstwę. Zalecają nałożyć dwukrotnie "mgiełkę". Może to był problem przy wycieraniu :o . Osobiście nie używałem, ale na pewno spróbuję. Mam tylko NSC. Mogę w je ciemno polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

micha-ł, Flexipads, idealne połączenie cena/jakość , duży pad jest bardzo zbliżony do 3M , gąbka jest minimalnie twardsza.

 

Co do Car-Lack to być może, chociaż jest bardzo rzadki więc tak naprawdę ciężko jest położyć grubą warstwę ;) ale za to trwałość będzie odpowiednia :)

 

Zapraszam do działu "luźne" i zasugerowanie nam jak ma wyglądać naklejka i jaki wymiar. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

sq8shq, saintmc, 1 litrowe już są w drodze do Polski, jak dojadą to się okaże czy galony też są, jeżeli nie tym razem to przy kolejnej dostawie pogadamy z przedstawicielem i prawdopodobnie da się to załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jutro na spokojnie sobie zamówię oba pady .... a co :P Coś może jeszcze dobiorę. Aha ostanio nie dostałem naklejek, w sumie to się nie upomniałem o nie. Rozumiem że tym razem dostanę :)

Jeszcze pomęczę Cię o CR LL. Szczerze mówiąc to nie znalazłem informacji że można go nakładać na kilka elementów i następnie wycierać. Z wypowiedzi użytkowników, wynikało że należy aplikować na jeden element. Aby zapobiec przedwczesnemu przysychaniu najlepiej to robić..... nawilżonym aplikatorem !!!! Polerować przed całkowitym wyschnięciem...

Kurcze, bardzo mnie interesuje ten produkt. Jest opcja żebyś dorzucił mi próbkę do zamówienia ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

micha-ł, CR LL według producenta nie można nakładać na więcej niż 2 m kwadratowe czyli mniej więcej wielkość maski dlatego od tego zacząłem a skończyłem na wielkości odpowiadającej połowie tylnych drzwi czyli ok pół m kwadratowego albo nawet mniej, i tak jak pisałem jak bardzo szybko się aplikuje i praktycznie od razu poleruje to wtedy nie ma problemu ;) ale trzeba się streszczać ;) Co do aplikacji zwilżonym aplikatorem to nigdy tego nie praktykowałem i nie mam zamiaru, niestety ale jakoś nie ufam takim zabiegom, tak samo jak nie ufam do końca polerowaniu wosku z pomocą QD.

 

Co do próbki to napisz PW z nr zamówienia, myślę że przynajmniej na jeden lub 2 elementy starczy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mega ekspresowa przesyłka, wczoraj zamówienie i przelew, dzisiaj czeka na mnie paczka, super :good: Ale czymś musiałem podpaść Mariuszowi, bo gratisów nie stwierdzono :D:P

 

BP 75mm jest naprawdę fajny, ma tak 1,5cm gąbki, sprawia porządne wrażenie.

 

Za to małe pady MonsterShine, mimo że oznaczone jako polishing i lite polishing, sprawiają wrażenie bardzo twardych, zwłaszcze w porównaniu do polishinga 3M. Ale może tak ma być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo, Brak gratisów :o trzeba będzie nadrobić :-]

 

Małe pady jak są suche to robią wrażenie twardych ale podczas pracy mocno miękną.

 

spons, Nie ma co porównywać padów MS do 3M bo wiadomo jaki będzie efekt. ;) Na razie mieliśmy problem z małymi padami więc wprowadziliśmy to co nam się udało na daną chwilę żeby uzupełnić tą lukę. Ale już jest w trakcie realizacji zamówienie na małe pady 3M. Więc będzie coś dla tych którym zależy na jakości oraz dla tych co na cenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.