Skocz do zawartości

Starzenie sie past sciernych ??


Alzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Lekki odkop...

 

No właśnie, ja niedługo zobaczę jak to jest z przemrożeniem i Menzerną, ponieważ ostatnio kompletnie zapomniałem o małej tubce prywatnej FG500 i została w bagażniku mojego auta. Dzisiaj wyciągnąłem ją kompletnie zmrożoną, powoli odmraża się w garażu, także za kilka dni zrobię test na jakimś starym błotniku testowym czy zachowała swoje właściwości nawet po przemrożeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pasty oraz sealent lezakowaly w pomieszczeniu o ujemnej temp. Ciekawe czy cos z nich bedzie.

 

zmarzły... generalnie chemia wytrzymuje dużo dłużej niż termin podany na opakowaniu ale przeważnie jest ostrzeżenie o tym ażeby nie przemrażać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku zostawiłem w zimnym garażu na zimę niebieski korek 3M. W paście porobiły się grudki i oddzieliły się od ropy (chyba to coś ropochodnego), tak że został przeźroczysty płyn o konsystencji wody, a w nim grudki pasty. Za cholerę nie szło tego od nowa wymieszać.

 

Udało mi się przywrócić tę pastę do stanu jak 'ze sklepu'. Wylałem całą zawartość do małej miedniczki i wymieszałem to mikserem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzis znalazlem paste 3M czerwony korek 4 lata po terminie... Troche szkoda bo prawie cala butelka. Niektorzy producenci pisza "produkt nie ulega przeterminowaniu" a inni daja termin 2-3 lata. Ciekawe czy jest to marketing zeby po terminie znowu sprzedac paste czy sa w nich skladniki ktore ulegaja rozpadowi... Moze ktos oswieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLEX Polska,

Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje z kosmetykiem nic mu nie jest ;)

Wszystko zależy od warunków przechowywania, w mocno nagrzanym aucie można wykończyć niektóre QD czy płyn do mycia szyb w parę godzin ;)

Często na te pytanie odpowiadają amerykańscy detailerzy z większym stażem i zawsze jest podobna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekolodzy twierdza ze jakby wylac chemie do ziemi to bedzie sie rozkladalo tysiac lat, a producenci twierdza ze rok po terminie przydatnosci do niczego sie nie nadaje... Cos w tym jest. Faktycznie tak na chlopski rozum - jak lezy w temperaturze pokojowej to co mialoby sie stac z chemia na ropie naftowej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

To i ja dodam swoje 3gr. Tak jak mówiliście ważne jest , żeby opakowanie było szczelnie zamknięte. Jeśli już coś przemarznie to dalej już zalezy od składu produktu i wg mnie od substancji powłokotwórczej. Bo może być tak że dyspersja na której zrobiony jest dany produkt rozpadnie się po cyklu rozmrażania, wtedy jak najbardziej powstaną grudki itp. Taki produkt oczywiście można próbować wrócić tak jak ktoś już wspominał wyżej ,albo mieszadło disolwujące, albo temperatura + mieszanie. Z rozpuszczalnikowymi produktami jest jednak łatwiej jeśli chodzi o przechowywanie.

 

A tak jeszcze dla ciekawskich , zima zimą ale latem w produktach na bazie wody jak są trzymane w temp np +30 stopni C może pojawić się pleśń, także też warto zwrócić uwagę na to. Pleśń również może się pokazać w układzie rozpuszczalnikowym , ale tylko wtedy jak będziemy mieli rozpuszczalnik odaromatyzowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.