Skocz do zawartości

Zadziory, rysy na kierownicy


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam tak porysowaną kierownicę jak na zdjęciach. Powstało to prawdopodobnie od paska/suwaka przy wsiadaniu. Denerwuje mnie to przy prowadzeniu, kierownica nie jest gładka w dotyku. Poza tym obawiam się, że te kawałeczki które odstają, odpadną i powstaną duże przetarcia. Czy można je jakoś wygładzić, na gorąco lub jakimś mleczkiem?

Co z tym zrobić?

 

20111122122058.jpg

 

20111122122029.jpg

 

20111122122045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Dystrybutor

Często takie uszkodzenia powstają przy noszeniu pierścionków, sygnetów i obrączek, klamer od pasków zegarka, bransolet.

 

Możesz spróbować podziałać temperaturą. Podgrzej uszkodzone miejsce suszarką. (opalarką jeśli masz wprawę :!: ) i spróbuj naciągnąć. Jest szansa, ze usuniesz uszkodzenie.

 

Same rysy należy przeszlifować i skórę ponownie dofarbować.

 

Pzodrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś napisać coś więcej? Na waszej stronie widziałem, że pocieracie ciepłą skórę jakimś przedmiotem, co to jest? Czy mam podgrzewać skórę suszarką i masować ją ręką/MF? Oczywiście nie "pod włos" tylko w przeciwnym kierunku niż zadzior, tak by go przyklepać. Nie wiem czy to jasno napisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

To jest miedziany blok chłodzący. Po nagrzaniu skóry i jej uformowaniu należy szybko ją schłodzić, aby nie powróciła do pierwotnego kształtu.

 

Jeśli jest to taki typowy zadzior to pozostaje przeszlifować i dofarbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam tak porysowaną kierownicę jak na zdjęciach. Powstało to prawdopodobnie od paska/suwaka przy wsiadaniu. Denerwuje mnie to przy prowadzeniu, kierownica nie jest gładka w dotyku. Poza tym obawiam się, że te kawałeczki które odstają, odpadną i powstaną duże przetarcia. Czy można je jakoś wygładzić, na gorąco lub jakimś mleczkiem?

Co z tym zrobić?

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Ewidentnie od suwaka od kurtki przy wsiadaniu. W poprzednim samochodzie tak sobie zalatwilem prawie cala kierownice w zimie... Na ten sezon mam inna kurtke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym robiłeś czy zmieniłeś po prostu kurtkę i samochód? :)

 

Faktycznie, zmienilem kurtke i samochod :)

 

Ale poza tym nakladalem spore ilosci conditionera gliptone do skor i potem "zaczesywalem" te uszkodzenia - ale usunac mi sie ich calkiem nie udalo. Po zabiegu nie byly po prostu wyczuwalne pod dlonia, ale nadal byly widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A propos wpływu garderoby na skórzaną kierownice - czy jazda w skórzanych (raczej ekocoś niż prawdziwa skóra ) rękawiczkach jest mniej/bardziej szkodliwa dla skórzanej kierownicy od gołej skóry ? Czy nie ma to żadnego wpływu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w eco rekawicach zawsze sie kierownica slizgala. Ja mialem podobne zadziorki ale ogolnie kiera bardziej wytarta. Zrobilem ja renoskorem. Niestety tylko jedna warstwa i zeszlo wszystko, ale kumpel dal 4 warstwy i 2 lata smigal- nic sie nie wytarlo. Sposob moze malo finezyjny, ale tani i skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A propos wpływu garderoby na skórzaną kierownice - czy jazda w skórzanych (raczej ekocoś niż prawdziwa skóra ) rękawiczkach jest mniej/bardziej szkodliwa dla skórzanej kierownicy od gołej skóry ? Czy nie ma to żadnego wpływu ?

 

Ma to wpływ. Najczęstszymi winowajcami problemów na kierownicy są nasze ręce. Pot, tłuszcze, różne środki zawarte w kosmetykach. (na przykład odstraszacz na komary :) ) rozpuszczają i osłabiają wykończenie. Jazda w rękawiczkach ogranicza ten wpływ.

 

Z drugiej strony nieco zwiększy się tarcie przy użyciu rękawiczek, ale myślę że ma to mniejszy wpływ na zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja bym nie polecał farbowania kierownicy, jest to element tapicerki który jest najbardziej podatny na ścieranie, dlatego farba poprostu szybko się wytrze.

 

A propos wpływu garderoby na skórzaną kierownice - czy jazda w skórzanych (raczej ekocoś niż prawdziwa skóra ) rękawiczkach jest mniej/bardziej szkodliwa dla skórzanej kierownicy od gołej skóry ? Czy nie ma to żadnego wpływu ?

 

ale przecież nie będziesz jezdził cały rok w rękawiczkach :) Tak jak ktoś tam wcześniej napisał ścieralność kierownicy zależy w dużej mierze od charakteru naszej pracy, dbałości o łapy, inaczej będzie ścierała się w rękach kierowcy, który myje łapki kilka razy dziennie i używa kremu do rąk a inaczej pracownika, któr remontuje chatę i jeździ z budowy na budowę z cementem na skórze :)

Dotyczy to również kierownic z tworzywa / gumy.

Wiadomo, że na ścieralność kierownicy ma również wpływ klimat, nasza potliwość, sposób użytkowania styl jazdy etc.

Skórzane rękawiczki czyli ścieranie skóry o skórę też nie jest za dobre dla kierownicy. Noszenie biżuterii, pierścionków, sygnetów etc. jest już zabójstwem dla skóry na naszej kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tez mam podobny problem niestety. Tylko u mnie dotyczy on praktycznie nowego auta (niespełna 3 miesiące). Właściwie sam nie wiem jak mogło dojść do aż tak poważnych uszkodzeń. W moim poprzednim aucie też miałem kierownicę ze skóry i nie było takich cudów. Niska jakość materiału użytego przez producenta?? Czy znacie kogoś w Łodzi kto mógłby się tym skutecznie zająć?

 

vydg.jpg

 

69ug.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... wychodzi na to, że niestety :) Ale co ciekawe do zdjęcia kierownica jest przekręcona więc w pozycji normalnej uszkodzenia są na dole. Dobija mnie fakt, że w starym aucie nie miałem czegoś takiego, a tu po jakichś dwóch miesiącach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy temacie zadziorów na kierownicy to na salonie okazało się, że ktoś nam zostawił niespodziankę

 

6S6T4xy.jpg

Ab2R8Js.jpg

 

Podejrzewam, że ktoś chciał paznokciem sprawdzić czy to skórzana kierownica... da się to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze nie koniecznie, albo paznokciem ktoś mógł zaczepić nawet nie chcący albo pierścionkiem jakaś kobitka

 

fishman4,

 

Środek genialny ale jak nie chcesz sie zabić nie smaruj tym kierownicy bo będzie sliska jak po PLACK-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Yasiek tego typu uszkodzenia są niestety bardzo ciężko usuwalne.

 

Fishman4 uważam, że nie da się dobrze wyczyścić i zakonserwować tapicerki jednym produktem. To tak jak byś chciał umyć auto woskiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Na pewno osobny cleaner i na to zabezpieczenie. Nie szukaj też środka typowo nawilżającego, bo to Ci na kierownicy nie pomoże. Najczęściej co się dzieje, to pot roztapia wykończenie i zaczyna się farba wycierać.

 

Z naszej oferty Leder versiegelung.

 

Zestaw już widziałeś :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.