Skocz do zawartości

Akcesoria Smartwax


kedar

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem blisko siebie sklep, w którym mają kosmetyki Smartwax'a.

http://www.tuning-studio.pl/k132,kosmet ... soria.html

Chciałbym się tam zaopatrzyć w mikrofibry oraz gąbkę do mycia auta, bo mogę to uczynić osobiście, nie płacąc za przesyłkę.

 

1. Którą mikrofibrę byście polecili do QD, a którą do osuszania?

 

2. Do mycia lepsza gąbka czy rękawica? Jeśli rękawica to Washmit czy ta żółta dwustronna?

 

3. Czy aplikatory Gripper ułatwiają pracę? Warto je zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ad 1. Do QD zdecydowanie bierz fibrę MAX jest extra, do osuszania używam fluffy'iego więc tobie nie pomogę.

ad 2. Do mycia lepsza żółto-szara

ad 3. Ja często wspomagam się gripperem i wg mnie fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 2. Do mycia lepsza żółto-szara

 

Mam tą rękawicę i niestety nie jestem z niej zadowolony, sięgam po nią w ostateczności jak jakimś cudem Megsowa się nie wypierze także odradzam - yukon jak ją testował to stwierdził to samo, ta "nieprzemakalna" wkładka to jakaś pomyłka. Osobiście skłaniałbym się w stronę białej albo zielonej, jak będziesz mieć taką możliwość to zerknij która twoim zdaniem będzie lepsza i tą weź. Nie wiem jak gąbka obszyta mikrofibrą, ale włókna wydają mi się zbyt krótkie. Testowałem podobną tylko już nie pamietam jakiej firmy gdzie gąbka była twarda, niestety po zmoczeniu nadal pozostawała twarda co przy krótkim "włosiu" doprowadzało do skrajnych myśli czy przypadkiem nie rysuje lakieru.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za krótkie opinie. Poszperałem po necie celem znależienia opinii i jednak chyba kupię coś co jest sprawdzone, fluffy'iego i jakąś rękawicę, a być może ten zestaw pod choinkę

http://www.mrcleaner.pl/zestaw-do-mycia ... p1264.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie produkowana rękawice z naturalnej wełny Merynos

 

Jeżeli pod tą wełną jest skóra (a pewnie jest) to ja bym tej rękawicy nie brał. Po każdym myciu musisz ją dobrze osuszyć żeby nie zgniła i wyszczotkować, poza tym skóra w środku może popękać z czasem. Pepper z tego co pamiętam mówił, że nadziewa wookiego ( wewnątrz jest skórzany) na kija od szczotki żeby miał dopływ powietrza i szybciej wysechł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rękawica ma pod wełną skórę, wiem bo posiadam. Po pierwsze jest wielka (jak dla mnie) przez co strasznie ale to strasznie długo schnie. Dlatego ja ją przeciąłem na pół i zszyłem, tak że teraz mam dwie mniejsze (wielkości rozłożonej dłoni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.