Skocz do zawartości

Otwarcie sklepu


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

" promocja " nie jest miarodajnym żródłem informacji np. ktoś potrzebuje kapitułu na nowe/inne produkty lub ma zoobowiązania do spłaty i wyprzedaje zapas , czysto marketingowo też można troche dołożyć żeby w perspektywie czasu zarobić więcej

 

[ Dodano: 18 Sierpień 2013, 13:54 ]

czyli co ? dostałem dobrą oferte na kanistry 25kg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiecie mi ze sklep ktory ma 30% robi okazje minus 70% na produkt i okolo 40% ceny samemu placi, a inne sklepy tej promocji nie maja, jak by dystrybutor robil to by wszyscy mieli :) mowie tutaj o produktach plus 100zl za sztukę.

 

znam wiele sklepow ktore maja marze nawet i 100% co jest bardzo mozliwe w swiecie pasjonatow motoryzacji, nie mowie teraz o kosmetykach w tym akapicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiecie mi ze sklep ktory ma 30% robi okazje minus 70% na produkt i okolo 40% ceny samemu placi, a inne sklepy tej promocji nie maja, jak by dystrybutor robil to by wszyscy mieli :) mowie tutaj o produktach plus 100zl za sztukę.

 

znam wiele sklepow ktore maja marze nawet i 100% co jest bardzo mozliwe w swiecie pasjonatow motoryzacji, nie mowie teraz o kosmetykach w tym akapicie.

nie masz kompletnego pojęcia o czym piszesz w kontekście rynku kosmetyków w Polsce...nie ma tu złotego interesu, żeby w miarę coś zarobić trzeba naprawdę dużo sprzedać...do autora tematu- zakładać firmę, porozsyłać zapytanie ofertowe i wszystko będzie jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge teraz znalezc tej minus 70%, tak na szybko z pamieci pamietam o tej promocji:

lusso oro detailershop

 

i tu glupi przyklad zapachow

zapachy shiny garage

 

nie zrozumcie mnie zle, ja sie ciesze ze sa takie promocje, caly czas sie nawet zastanawiam czy nie wziac tego lusso, podaje tylko przyklad skad sie wzielo moje zalozenie ze na niektorych produktach sa takie marze. Domyslam sie ze sprzedaz takich produktow to nie jest latwa rzecz, szczegolnie jak MX Now. pakuja tak porzadnie kazdy produkt :) ale tez nie jest to taki zly interes jak coraz wiecej sklepow powstaje i jakos zaden nie upadl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest bez sensu,na jednym mają XX% na innym XXX% ,ludzie w momencie zakupu akceptują warunki i o to chodzi 8-)

Wiadomo,że każdy chciałby kupić najtaniej,a sprzedać najdrożej,ale to jest temat rzeka i narodowa inklinacja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to Lusso jest przecenione o niecałe 34% a nie o 70%. Zapach natomiast (niecałe 60% obniżki) to zupełnie co innego, bo wiadomo, że na produktach tanich marża jest większa. Czym innym jest zejście o 50% z produktu za 2 zł, a czym innym o 50% z czegoś za 2.000 zł. To chyba jest jasne i nie trzeba być wielkim ekonomistą, żeby to dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dareme89, zazwyczaj marże oscylują w granicach 20-25%.

 

Po odliczeniu kosztów transportu i kosztów prowadzenia działalności(księgowość, ZUSy, prąd, minireklama itp) - na zero wychodzi się po sprzedaży siuwaxów za minimum 100k NETTO rocznie (zakładając, że nie ma się pracowników). Powyżej tego robi się zarobek. Czyli, aby się:

 

- utrzymać trzeba sprzedawać za 200k netto.

- żeby jako-tako zarobić za 300k,

- żeby się rozwijać i zarabiać, sprzedaż musi wynieść w granicach 500k netto rocznie.

 

Sumy osiągalne, ale tylko w dobrym sezonie i raczej dla firm, które zainwestowały w taki "marny biznes" parokrotnie więcej niż 10-20k :idea: Dlaczego marny? bo przy takim wkładzie lepiej handlować czym innym - chociażby kapustą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksze marze sa w sklepach spozywczych

 

jeśli faktycznie:

 

zazwyczaj marże oscylują w granicach 20-25%

 

uśredniając (papierosy itp, bez szczegółów - nie o tym forum) to są bardzo podobne ;) Na szczęście codzienny tzw "target" nieco szerszy i 100 netto rocznie da się zrobić bez problemu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.