Skocz do zawartości

Kropelkowanie


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
A może ktos wrzucić fotki jak wosk kropelkuje gdy sie jeszcze trzyma oraz kiedy sie konczy. Brak mi doświadczenia w tym temacie. Czy takie kropelkowanie po spryskaniu atomizerem dachu jest ok Obrazek
Nie masz jakiegoś zdjęcia z bliska?

 

Dwa przykłady:

 

Tutaj dwa górne i prawy dolny wosk/kropelkowanie, jest jeszcze w 60-70% OK

Dolny lewy 20-30% OK = prawie na wykończeniu

CIMG5826.jpg

 

 

Tutaj tylko prawy górny jeszcze w 40-50%OK, reszta zniknęła

CIMG5948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Czy kontrola spływania wody po laniu otwartym strumieniem bądź z butelki ma sens?
Nie.

 

Najlepsza forma sprawdzania to deszcz.

Jeżeli deszczu niema, lub jest go za mało, to pomagam tymi urządzeniami (foto) w których jest woda destylowana.

Ten sam efekt osiągniesz, jeżeli wąż z wodą na końcówce ściśniesz mocno palcami lub masz końcówkę na wężu, tak aby leciała mocno zroszona/rozpylona woda.

 

ValetPro.jpg

 

Wsche-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dodam , że na lakierze siedzi Coli 845 od miesiąca. W tym czasie auto myte 4 razy wstępnie aktywną piana Carvalet pózniej szampon Carvalet. A co do testu z opskiwaczem to jesr róznica w kropelkowaniu zwykłej kranówki a wody destylowanej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam w temacie coś od siebie, a nóż kogoś zainteresuje :-] Fotka przedstawia maskę na moim aucie po dzisiejszym myciu... Wosk nałożyłem trzy tygodnie temu, na przygotowany lakier, samochód przez ten czas przejechał ok. 3-3,5 tys. km, był trzy razy myty, po pierwszym myciu użyłem dodatkowo QD, a woda na masce jest z deszczu i częściowo opryskiwacza z kranówką.

PA264133.JPG.7f016b76b59a54bf7251ef2ee0b14882.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wosk ? Ten o którym myślę ? ;)

Niektóre krople dostają już "krzywizn" powolutku :P

 

Dobrze, że pytasz, bo to zdradza zainteresowanie. Tak, jeszcze letni :mrgreen:

Myślę, że i tak nie jest źle, jak na obecnie panujące warunki atmosferyczne (samochód nie był garażowany)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek umyłem samochód szamponem z woskiem Sonaxa. Od tamtego czasu pogoda była różna, raczej padało. W niedzielę rano patrzę z okna, a wszystkie samochody suche, tylko mój cały w kropelkach. Czy to działa/spełnia swoją rolę wosk zawarty w szamponie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę rano patrzę z okna, a wszystkie samochody suche, tylko mój cały w kropelkach. Czy to działa/spełnia swoją rolę wosk zawarty w szamponie?
skoro robią się kropelki to znaczy,że działa ... właśnie te wszystkie suche samochody nie były niczym traktowane ... w przeciwieństwie do Twojego ... aczkolwiek trwałe to raczej nie będzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W czwartek umyłem samochód szamponem z woskiem Sonaxa. Od tamtego czasu pogoda była różna, raczej padało. W niedzielę rano patrzę z okna, a wszystkie samochody suche, tylko mój cały w kropelkach. Czy to działa/spełnia swoją rolę wosk zawarty w szamponie?
:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj nie mogłem się powstrzymać aby nie zrobić kilku fotek kropelkowania.

Auto myłem jakiś tydzień temu i przetarłem do sucha MF, rano byłem mile zaskoczony jak działa szampon NIELSENA po ostatnich kilku dniach deszczy.

Oto kilka zdjęć z samego rana:

31b114f5a2decc1am.jpg

aca22803d910b990m.jpg

88a6f1de02c2f342m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie piszę tutaj bo inny temat o kropelkowaniu ma zawierać głównie zdjęcia i filmiki a mi jest potrzebna porada. Tydzień temu nałożyłem colli 476 (mycie, glinka, mycie, ipa, colli x2).

Tydzień minął, a kropelkowanie jest chyba nie bardzo:

83d460ac05db86b6med.jpg

13c5523cf50538f3med.jpg

b8b15a5a3d118659med.jpg

a4e7ba6100f0ae98med.jpg

Auto od woskowania nie było myte ani razu, stoi pod chmurką. Coś źle zrobiłem? Dodam, że zaraz po nawoskowaniu kropelkowanie było idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyj samochód, najlepiej ręcznie i dopiero cykaj foto

może jest teraz bardzo okurzony

okurzony na pewno. Czyli mam rozumieć, że na brudnym samochodzie kropelkowanie zanika?

 

na nie równej powierzchni (czytaj: brudnej) nie formują się równe kropelki

jak umyjesz i nie będzie poprawy to pewnie jakiś błąd przy aplikacji wosku

może za grubo nałożony i źle dotarty :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.