Skocz do zawartości

Mazda 626 1,8 1995rok


KamoDBWC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Oto mój pierwszy post nie wliczając postu powitalnego.

Jest to moja pierwsza relacja także prosiłbym o wyrozumiałość następne będą coraz lepsze...

 

 

Pacjentem jest moja Mazda 626 z 1995 roku stan lakieru jest tragiczny pełno większych i mniejszych rys.Poprzedni właściciel mył auto papierem ściernym. Ale do rzeczy przy dzisiejszym zabiegu umyłem dokładnie auto i nawoskowałem, glinki nie używałem bo była używana 3 tygodnie temu więc myślę że nie warto było znowu jej używać (jeśli się mylę proszę o stosowny komentarz).

 

1. Tak auto wyglądało po 3 tygodniach nie mycia

lewybokprzedmyciem.th.jpg

 

prawybokprzedmyciem.th.jpg

 

typrzedmyciembeztablic.th.jpg

 

przdprzedmyciembeztabli.th.jpg

 

2.Po spłukaniu Karcherem 5.55

lewybokpospukaniu.th.jpg

 

lewybokpospukaniuii.th.jpg

 

prawybokpospukaniu.th.jpg

 

3.APC Megariusa (zielony)

 

pianownicaiapcmegariusa.th.jpg

 

pianownicaiapcmegariusa.th.jpg

 

Po pianownicy auto się prezentuje następująco

 

prawybokpospukaniuapc.th.jpg

 

lewybokpospukaniuapc.jpg

 

 

 

4. Mycie na dwa wiadra Szamponem nabłyszczającym Sonax`a

myciesonaxemnadwawiadra.jpg

 

Niestety nie mam zdjęcia jak auto się prezentuje po Sonaxie :wallbash:

 

5.Woskowanie i nałożenie TW Tyre Dressing

 

Tak prezentuje się TW w 50/50

 

50na50twdressing.th.jpg

 

a tak wygląda cała opona w TW

 

oponaponaoeniutw.th.jpg

 

następnie zabrałem się za woskowanie auta mam tylko zdjęcia maski w trakcie woskowania i po woskowaniu

 

w trakcie:

 

maskaponaoeniutw.jpg

 

 

 

i po woskowaniu:

 

maskapotwczystaii.th.jpg

 

6.Finish tak auto się prezentuje na koniec

 

prawybokpowoskowaniu.th.jpg

 

lewybokpowoskowaniu.th.jpg

 

Dziękuję za obejrzenie mojej relacji później wstawię zdjęcia z czyszczenia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem już resztki opakowania więc nie oszczędzałem przy nakładaniu :) a ta resztka to jakieś 2cm w opakowaniu więc nie za dużo tego było ale starczyło na całe auto a na masce pozwoliłem sobie na mocniejszą warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im cieńsza warstwa wosku tym lepiej. Powiedź jeszcze co to za wosk? Bo 2cm w pudełku to przy dobrym nakładaniu starczy i na kilka sezonów.

Ale nie od razu Rzym zbudowo... trzeba próbować. Ja też na początku kładłem wosku ile się dało myśląc, że im więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk Turtel Wax Extreme Nano Tech w postaci płynnej.

Dokładnie tak do tego podszedłem, że im więcej tym lepiej no i już była resztka wosku więc dlatego tak dużo tego było. Trochę się namęczyłem przy wcieraniu wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamoDBWC, znając realia forum, zaraz temat wyląduje w koszu.

Nie sądzę :D

dla zapewnienia wysokiego poziomu relacji od tego momentu każda relacja umieszczana w tym dziale musi posiadać nie mniej niż 15 zdjęć z kolejnych etapów pracy (relacje ze zdjęciami tylko PO będą kasowane).

W świetle regulaminu wszystko jest cacy :P

 

Co do samej relacji, to powalił mnie efekt po APC Megsa. Wielka szkoda, że nie ma zdjęcia po Sonaxie :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Z tym woskiem to chodzi w skrócie o to, że ile nałożysz tyle zetrzesz, zostaje praktycznie niewidoczna warstwa. Dużo poszło w szmatkę na lakierze zostało dokładnie tyle jakbyś nałożył cienką warstwę. Ważne żeby była "szczelnie" nałożona. Powodzenia z następną relacją jak sądzę. ;) Może jakaś pasta "ręczna" zamiast wosk na taki zorany lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak maska jest mega zmęczona. Na zdjęciu wosk był między szczelinami ale po zakończeniu całego procesu woskowania wszystkie szczeliny zostały wyczyszczone. Dziękuję wszystkim tym co pomagają mi i podpowiadają co mam zrobić by było lepiej dziękuję również za komentarz osoby "danielek" z przykrością informuję ,że posiadam komplet śrub do kół z tym że jedna jest antykradzieżowa i dlatego jej nie widać więc nabijanie się zemnie jest moim zdaniem nie na miejscu tym bardziej że posiadasz dopiero 3 posty :x nie chciałbym być złośliwy ale na Twoim miejscu zainwestowałbym w słownik ortograficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam komplet śrub do kół z tym że jedna jest antykradzieżowa i dlatego jej nie widać

 

nie ma się co unosić, ale sam przyznaj, że na zdjęciu jak by jej nie było.

 

Co do relacji to w zasadzie OK, ale to jedynie "porządnie" umyte auto, któremu jeszcze trochę do detailingu :)

 

Sugeruję zrobić jeszcze raz to samo ale dołożyć glinkę + UC i od razu zauważysz różnicę

 

Powodzenia i skoro zima, to sugeruję również odkładać kasę i zainwestować trochę w porządne kosmetyki samochodowe i wosk choćby Coli 476 na wiosnę auto będzie lepiej wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.