Skocz do zawartości

Mazda 626 1,8 1995rok


KamoDBWC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem że na zdjęciu jest tak jakby brakowało jednej śrubki ale to można się zapytać a nie od razu się nabijać z kogoś kto dopiero wkracza w świat detailingu. Przed zimą auto zostanie jeszcze raz porządnie umyte i oczywiście na zimę będzie Coli 476 i zastosuję glinkę + UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamoDBWC, znając realia forum, zaraz temat wyląduje w koszu

 

i słusznie, kolega musi jeszcze duuuużo poczytać!

 

może i musi, ale dużo osób zagląda na forum którzy przed chwilą dowiedzieli się co to AD i oglądając np zdjęcia z tej relacji + komenty może się dowiedzieć, że to nie szampon Sonax + pasta tempo tylko trochę więcej gadżetów i roboty.

 

Swoją drogą odbiegając od tematu brakuje na forum opisu dla Nowych krok po kroku co potrzeba i co zrobić aby się wkręcić w detailing. Fakt jest dużo postów z takimi pytaniami, ale IMO przydało by się FAQ z listą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, kompletnie Cię nie rozumiem. kolega umył tylko auto i nawoskował go łamiąc wszelkie zasady detailingu więc nie sądzę, żeby ta relacja pomogła komuś kto zagląda na to forum. Jest masa innych relacji które mogą służyć jako "stalowe" wzory prawidłowo wykonanej pracy i właśnie kolega KamoDBWC powinien zacząć od "przestudiowania" owych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uri90 nie wiem co masz na mysli piszac "tylko umył i nawoskował" łamiąc wszelkie zasady- bo to jest kosmetyka samochodowa i tego dotyczy to forum! ale zniechecajac i piszac takie rzeczy ze lepiej najpierw byc mega teoretykiem nie pomożesz. Mysle ze kilka uwag nawet wprost jest lepsze niz wykpiewanie a dobrych rad nigdy za wiele i jestem przekonany ze kolega KamoDBWC z nich skorzysta i temat bedzie sie pozytywnie rozwijał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon, "łamiąc wszelkie zasady" odnosiło sie do woskowania- za gruba warstawa, zresztą później był problem ze starciem wosku.

PSB to dział dla naprawde konkretnych relacji (przynajmniej wg mnie). kolega tylko umył auto nawoskował i nałożył dressing na opony. to stanowczo za mało, żeby tworzyć relację, dlatego pisałem, że musi poczytać.

zresztą niech desydują moderatorzy, moim zdaniem ten wątek nie wnosi kompletnie nic do PSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simon, "łamiąc wszelkie zasady" odnosiło sie do woskowania- za gruba warstawa, zresztą później był problem ze starciem wosku.

 

Bardzo dobrze, że wstawił tą relację, bo teraz już będzie wiedział, że robił źle-jeśliby jej nie wstawił, dalej nakładałby tyle wosku ile nałożył-to tak apropos nauki o AD.

"PSB to dział dla naprawde konkretnych relacji (przynajmniej wg mnie). kolega tylko umył auto nawoskował i nałożył dressing na opony. to stanowczo za mało, żeby tworzyć relację, dlatego pisałem, że musi poczytać.

Pamiętaj tylko, że jeśli codziennie będziesz czytał fotorelacje z prac nad 911 GT3 wykonanymi kosmetykami za cenę 8-9 letniego auta to w końcu przestaniesz dostrzegać ich wyrafinowanie, kunszt autorów i ilość włożonej pracy bo Ci się po prostu znudzą. Dlatego potrzebne są i takie relacje jak tak-raz, że mamy możliwość przyjrzeć się wykonanej pracy, dwa, że można coś komuś podpowiedzieć zamiast robić średnio mądre uwagi nt ilości szpilek w kole :/

Reasumując-przed autorem dużo nauki, tym nie mniej życzymy powodzenia, wytrwałości i przede wszystkim jak najwięcej zadowolenia z wykonanej pracy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cocolino Myślę że wniosłeś słuszną uwagę do tego tematu i po prostu skwitwał to słowem Amen.

Zgadzam się. Nie wszyscy są zaraz wszystkowiedzącymi omnibusami. Praktyka i korekta tego co się robi na bieżąco daje więcej niż teoria, która zresztą do niektórych ludzi w ogóle nie przemawia bo wszystko muszą spróbować sami.

PS. Też robiłem w tym tygodniu moje pierwsze woskowanie auta i widzę po zdjęciu, że też dałem za dużo wosku, bo myślałem, że tak będzie lepiej. Teraz będe mądrzejszy dzięki tej fotorelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja w takim razie pytam po co tyle tematów na tym forum???

każdy niech wrzuca do PSB i zbiera opinie o tym co zrobil i niech sie uczy

po co się męczymy i opisujemy testy różnego rodzaju środków, robimy porównania??

po co tyle tematów o szamponach, glinkach, cleanerach, woskach??

po co Faq jak obchodzić się z polerką??

 

wystarczy PSB i po sprawie... wyrzućmy resztę forum, bo "nowym" nie chce sie czytać

 

bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy miał etap tempo, plaka i szamponu ze stacji benzynowej..

 

Ale to, że Kolega sie "uczy", to nie argument - same relacje na forum są tak gigantycznym "manulam", że można podpatrzeć wszystko krok, po kroku - "tylko" czytając i "przeglądając" prace innych...

 

Ja bym sie wstydził to wrzucić, były już 1000 razy lepsze debiuty w PSB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i musi, ale dużo osób zagląda na forum którzy przed chwilą dowiedzieli się co to AD i oglądając np zdjęcia z tej relacji + komenty może się dowiedzieć, że to nie szampon Sonax + pasta tempo tylko trochę więcej gadżetów i roboty.

 

Swoją drogą odbiegając od tematu brakuje na forum opisu dla Nowych krok po kroku co potrzeba i co zrobić aby się wkręcić w detailing. Fakt jest dużo postów z takimi pytaniami, ale IMO przydało by się FAQ z listą

 

Chyba sobie żartujesz. Masz więcej postów ode mnie i nawet nie raczyłeś przejrzeć działów na tym forum?! :zly: Przecież masz jak byk dział FAQ gdzie masz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. :x:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"danielek" z przykrością informuję ,że posiadam komplet śrub do kół z tym że jedna jest antykradzieżowa i dlatego jej nie widać więc nabijanie się zemnie jest moim zdaniem nie na miejscu tym bardziej że posiadasz dopiero 3 posty :x nie chciałbym być złośliwy ale na Twoim miejscu zainwestowałbym w słownik ortograficzny.

 

Ty rowniez zainwestuj w sjp a dopiero pozniej pouczaj innych.

Uwage na temat braku jednej szpilki napisalem w formie zartu,ale skoro spowodowalo to u ciebie skok cisnienia to sory,nie wiedzialem ze jestes tak nerwowy :D

Wszystko co przyszlo mi na mysl na temat twojej pracy napisali inni ,nie chcialem sie powtarzac komentarzem typu "fajnie umyte auto''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz. Masz więcej postów ode mnie i nawet nie raczyłeś przejrzeć działów na tym forum?! :zly: Przecież masz jak byk dział FAQ gdzie masz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. :x:thumbdown:

 

po pierwsze naucz się odróżniać dział od tematu, a po drugie, to proszę konkretnie o linka gdzie jest napisane krok po kroku dla początkujących co i jak zrobić.

 

I nie chodzi mi o relację kogoś tylko konkretnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam po raz drugi!

Tym razem udało mi się "coś" więcej podziałać przy Mazdzie mam nadzieję, że tym razem relacja lepsza niż poprzednia. Moim zdaniem jak na taki skromny arsenał wyszło całkiem dobrze, ale to już sami ocenicie.

 

Mycie wstępne:

APC Megs stosunek 1:10

Szampon Megs Gold Class

 

Glinkowanie:

Blit Hamber auto-clay

 

Korekta:

Megs UC

Pady do ręcznej korekty Lake Country CCS cutting i finishing

 

po korekcie auto przetarte IPA rozcieńczone z wodą destylowaną w stosunku 50:50

 

Mycie po korekcie:

APC Megs 1:10

Megs Gold Class

 

Woskowanie:

Turtle Wax Extreme Tech

 

Opony:

Turtle Tyre Dressing

 

Szyby:

Rain-X 2 warstwy

 

Elementy z plastiku:

Megs Ultimate Protectant

 

Poniżej już zdjęcia, miłego oglądania. :)

 

 

przedmyciem2kopiowanie.jpg

 

przedmyciem5kopiowanie.jpg

 

przedmyciem7kopiowanie.jpg

 

przedmyciem8btkopiowani.jpg

 

przedmyciem9kopiowanie.jpg

 

przedmyciem10kopiowanie.jpg

 

 

pukanie1kopiowanie.jpg

 

pianownica3kopiowanie.jpg

 

pianownica1beztablickop.jpg

 

Detale:

detale0kopiowanie.jpg

 

detale8kopiowanie.jpg

 

detale7kopiowanie.jpg

 

detale3kopiowanie.jpg

 

detale2kopiowanie.jpg

 

 

szampongc1kopiowanie.jpg

 

szampongc0kopiowanie.jpg

 

Trochę brudna ta glinka :)

glinka0beztablickopiowa.jpg

 

Stan lakieru:

stanlakieru5kopiowanie.jpg

 

stanlakieru8kopiowanie.jpg

 

stanlakieru7kopiowanie.jpg

 

 

oklejanie1kopiowanie.jpg

 

oklejanie0kopiowanie.jpg

 

 

padypolerskiekopiowanie.jpg

 

uc0kopiowanie.jpg

 

IPA:

ipa1kopiowanie.jpg

 

Niestety nie mam zdjęć mycia samochodu po polerce ręcznej więc pokażę woskowanie:

 

wosk3kopiowanie.jpg

 

wosk1kopiowanie.jpg

 

 

Po woskowaniu:

powoskowaniu25btkopiowa.jpg

 

powoskowaniu27btkopiowa.jpg

 

powoskowaniu7kopiowanie.jpg

 

powoskowaniu5kopiowanie.jpg

 

powoskowaniu4btkopiowan.jpg

 

powoskowaniu3kopiowanie.jpg

 

powoskowaniukopiowanie.jpg

 

Kropelkowanie i kilka 50 na 50 :

 

kropelki0kopiowanie.jpg

 

kropelki2kopiowanie.jpg

 

50na503kopiowanie.jpg

 

50na501kopiowanie.jpg

 

50na500kopiowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do szybkiego zmniejszania zdjęć, jakości i formatów program Light Image Resizer 4 - wrzucasz kilka zdjęć, wybierasz rozdziałkę i format, a następnie leci samo :)

 

Za jego pomocą w niecałą minutę masz zmniejszone kilkadziesiąt zdjęć z 3-4 mb do 200 kb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.