Skocz do zawartości

Alfa 156 po odswiezeniu UC tricolorem-co dalej?


witap

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę czym dalej działać na mojej Alfie. Została umyta, smołę zmyłem Valetem, potem glinka, mycie i korekta. Po ręcznym przejeździe UC za pomocą tricolora wyszło tak jak na foto (przetarłem IPA 1:1). Mam zakupiony Colli 476, ale chciałbym czymś przed nim, zeby jeszcze wyciągnąć trochę kolor. Pomyślałem nad Ultimate Polish, tylko, że teraz ciężko znaleźć tester. A może dla tego koloru warto coś jeszcze? Posiadam jeszcze Meguiars Cleaner and Wax, ale chyba na niewiele sie zda skoro mam Colli.

Wszelka krytyka baaardzo mile widziana, to moja pierwsza praca z chemia profesjonalną, a nie marketową:)

59442a7fa161e_S7000015800x600.JPG.6fcf39f28fdf402149a725c683831447.JPG

59442a7fa452c_S7000014800x600.JPG.8876216484a933906abba3fdbaf41813.JPG

59442a7fa806f_S7000013800x600.JPG.7a427ffd4042df275d6aa18b40e5aec9.JPG

59442a7fb5543_S7000012800x600.JPG.6bbecf06befec7c3567bc795f13fdf09.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

witap, Przydałyby się zdjęcia pod halogenem, albo takie gdzie widać by było stan lakieru po polerowaniu. Domyślam się, że idealnej korekty nie uzyskałeś, więc polecam dobre AIO np. Tripple jeśli chcesz z lakieru wyciągnąć więcej głębi i połysku, a na to Colli, które masz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy AIO nie zmniejszy trwałości wosku? Masz rację, super korekty nie robiłem, w końcu zima idzie i zawsze coś się porysuje :( Zdjęcia pod halogenem zrobię pojutrze, dziś już nie mam jak. Próbowałem działać polerką rotacyjną, ale jakoś ciężko szło, podskakiwała i robiły się takie jakby wałeczki z pasty. Może dlatego, że UC jest dedykowana pod DA? Albo po prostu technicznie nie wiem jak prowadzić polerkę, a co najgorsze nie wiem jak nasączyć gąbkę, może tutaj leży przyczyna? Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DA to właśnie polerka orbitalna, poza tym UC jest dedykowane do DA ale na rotacji też dobrze się nią pracuje.

 

Jeśli podskakuje Ci polerka to najprawdopodobniej dajesz za dużo pasty.

 

Przeczytaj ten poradnik, bo naprawdę warto.

 

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/pol ... ing-world/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już poradnik, ale trafiłem na niego po robocie :) W każdym razie zanim nałożę wosk mogę spróbować jeszcze raz podciągnąć korektę. A rozjaśni mi ktoś jak prawidłowo nasączyć gąbkę przed polerowaniem? Tricolor mi też skrzypiała, nie wiem co jest nie tak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podskakiwała i robiły się takie jakby wałeczki z pasty

 

Ja też ostatnio tak miałem. Metodą prób i błędów doszedłem do tego że dawałem za dużo pasty i temperatura była za niska. Dałem mniej pasty, włączyłem ogrzewanie garażu i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, doradźcie mi, który z produktów na moim lakierze da maksymalny wet look, a jest dostępny jako "tester"? Trochę już nakupiłem tych preparatów a zima to nie najlepszy czas na detaling, więc chciałem coś poprawić, ale testerem, żeby całego opakowania nie trzeba było kupować :)

Ewentualnie może ktoś z Krakowa byłby chętny odsprzedać mi ze 100ml (wystarczy?:) jakiegos specyfiku dla poprawienie kontrastu na Alfie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem już trochę, ale chyba zostało mi jeszcze lektury na całe zimowe wieczory:)

Myślę, że jeszcze raz przejadę UC na maszynie, zobaczymy, czy efekt się poprawi:)

A polecicie mi jakiś glaze/sealant dla początkującego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę powyżej, a po zimie możesz potestować różne kombinacje, zacząłbym od Autoglym Ultra Deep Shine, następnie Naviwax Dark, a potem droższe i bardziej pracochłonne kombinacje z galeze'm i woskiem carnauba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po UC dasz IPA to wymyjesz pozostałości pasty więc odkryjesz większe rysy. To będzie gorzej wyglądało ale wosk będzie lepiej się trzymał :-] Wg mnie lepiej przetrzeć IPA bo na zimę super pięknego lakieru nie potrzebujesz a wosk zawsze dłużej poleży. Ja w swojej Alfie dałem IPA i Cleanera po ręcznej korekcie UC i praktycznie nie było różnicy w wyglądzie (przynajmniej ja nie zauważyłem a lakier dobrze wyglądał):P

dla pewności IPA 1:1 prawda? :)

Prawda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jeszcze w swoim "arsenale" Meguiar's Cleaner and Wax, można zamiast IPA użyć tego? Czy lepiej IPA a poźniej Colli? W sumie też nie widzę różnicy po IPA, więc albo tak mocno tarłem, albo lakier nie był ostro zmęczony albo ślepy jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radom i pomocy kolegi minetoo Alfa dostała dziś Megs'a #7, który został zabezpieczony Colli 915. Efekt można obejrzeć na poniższych fotkach (na szybko, postaram się zrobić coś więcej). Uzyskany połysk jest moim zdaniem 100% lepszy niż po samym UC. Z resztą, oceńcie sami :) Starałem się zrobić podobne foto jak po samym UC, żeby można porównać 8-)

59442a7fdd5bd_S7000003800x600.JPG.27e0b402ddc744210bf05990db2ce030.JPG

59442a7fe7a52_S7000002800x600.JPG.d5513113ce45d09a00b1dbe72dd77580.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.