Skocz do zawartości

Mycie auta na prywatnej posesji


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator
u mnie w mieście na szczęście nie ma straży miejskiej, zlikwidowali.

 

Tylko pozazdrościć :D

Towarzystwo raczej do niczego nie przydatne... Jak potrzebni to ich nie uświadczysz a jak się krzywo zatrzymasz to od razy skądś wylezą :)

Pozazdrościć :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"§ 24.

 

Na nieruchomościach lub ich częściach takich w szczególności jak podwórka:

 

1) mycie samochodów może się odbywać jedynie pod warunkiem używania środków ekologicznych ulegających biodegradacji,

 

2) naprawy i regulacje samochodowe i uzupełnianie płynów mogą odbywać się na utwardzonym podłożu i pod warunkiem, że tak powstałe odpady (opakowania, zużyte żarówki, akcesoria, itp.) będą gromadzone w pojemnikach na odpady,

 

3) zabrania się prowadzenia wymiany płynów eksploatacyjnych pojazdów poza warsztatami samochodowymi,

 

4). mycie pojazdów i przeprowadzanie napraw na terenie nieruchomości nie może stwarzać uciążliwości dla otoczenia i zagrożeń dla wód powierzchniowych lub podziemnych, wytwarzane podczas takich zabiegów ścieki należy po przejściu przez osadniki odprowadzać do kanalizacji lub zbiorników bezodpływowych"

 

w moim mieście jest tak, czyli i tak trzeba osadnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya - ten paragraf to z czego jest? (w sensie z jakiej ustawy, rozporządzenia czy też jeszcze innego)

każe miasto wydaje rozporządzenie w którym są podane wymogi mycia i naprawy auta na posesji, wpisz w google "Uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta XXX" i wpisz swoje miasto i wiesz co możesz a co nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powtórzę się

 

"ustawa mówi wyraźnie że ścieki albo do np szamba a w przypadku kanalizacji są dwa wyjścia.

Albo separatory oleju albo umowa z ZGK o odbiór ścieków o podwyższonym zanieczyszczeniu ale to ostatnie to wirtualne jest nie mal nie możliwe do załatwienia z powodu nie wiedzy urzędasów."

 

 

Postanowienia miasta/gminy są podrzędne ustawie o ochronie środowiska 8-)

 

W każdym mieście jest komórka inspektoratu ochrony środowiska tam potwierdzą to co zacytowałem.

 

W końcu to moja szkoła :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
maya - ten paragraf to z czego jest? (w sensie z jakiej ustawy, rozporządzenia czy też jeszcze innego)

każe miasto wydaje rozporządzenie w którym są podane wymogi mycia i naprawy auta na posesji, wpisz w google "Uchwała w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta XXX" i wpisz swoje miasto i wiesz co możesz a co nie

 

Aaa :o

Dobra - będę szukał (to chyba będzie mój pierwszy raz na stronach Urzędu Miasta :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrania się:

2) mycia pojazdów poza miejscami do tego przeznaczonymi z wyjątkiem spłukiwania

karoserii samochodów osobowych czystą wodą bez detergentów na terenach własnych

posesji

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrania się:

2) mycia pojazdów poza miejscami do tego przeznaczonymi z wyjątkiem spłukiwania

karoserii samochodów osobowych czystą wodą bez detergentów na terenach własnych

posesji

 

Niestety jak to często bywa nawet mimo tego zapisu możemy mieć problem.

Strażnik stwierdzi że na karoseri znajdowały się zanieczyszczenia ropopochodne i w raz z wodą dostały się do gruntu.

 

Nie ma sensu dyskusja nad zasadnością takiego twierdzenia bo jak wiemy żyjemy w kraju absurdów :dontknow:

 

Jak chcecie myć w spokoju należy zabezpieczyć się w sposób jaki napisałem.

 

Ot polandia właśnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie mam obowiązku wpuszczenia na posesje Strażnika Miejskiego żeby mógł sprawdzić czy faktycznie mam odprowadzenie wody którą myje samochód do szamba/kanalizacji? Czy w takiej sytuacji musi wystarczyć mu moja deklaracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś taką przygodę (pare lat temu) że sąsiadowi się nie spodobało - wezwał Policję - a panowie powiedzieli że nic nie mogą zrobić - akurat SM w tej mieścinie nie było - sąsiad był niepocieszony decyzją mundurówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulon, Do czasu.

Ja miałem nalot Inspektorów Wydziału Ochrony Środowiska :-]

 

Też poszli z kwitkiem ale to inna historia....

 

Nie mniej jednak nie myję już auta pod domem.

Szkoda mi błota robić jak bezdotyk obok.

 

Choć może w przyszłości przygotuję kwadracik z odpływem i "urządzeniem bez odpływowym" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, Pozwolenie wodno/prawne.

 

Separator to koszt 8k :-]

 

Prościej utwardzić teren i wsadzić szambo....

 

Pozwolenie wodnoprawne tylko przy wprowadzaniu do gruntu, cieków wodnych lub kanalizacji jak szambo to faktycznie nie potrzeba, ale też nie jest proste bo do uzyskania pozwolenia na działalność jest tu potrzebny raczej kierownik budowy, sporządzenie mapek itd. I też nie do końca, gdyż z reguły myjnie nie są w wykazie obiektów wymagających operat. Jego sporządzenie zazwyczaj jest wymagane przez np. odbiorcę ścieku z kanalizacji.

 

separator to tyle raczej nie kosztuje, na allegro widać już od 2k i raczej takie starcza

 

Mnie wszelkie sprawy administracyjne z otwarciem myjni prowadzi własnie kierownik budowy. Taki wie co jak załatwić.

 

Twierdzisz minetoo, że jak szambo to separeator nie potrzebny? Tego się musi kierownik mój dowiedzieć dopiero z tego co mówił, czy da się obejść, zawsze bez niego będzie te 2-3k taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.