Skocz do zawartości

Mycie auta na prywatnej posesji


pro rider

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Franek, nic bo akurat nie myłem :P

Ale trzeba się pilnować :)

Nic nowego nie usłyszałem.

Jak macie utwardzoną nawierzchnie i ścieki trafiają do urządzenia bezodpływowego (szambo) mogą Was cmoknąć

 

[ Dodano: 24 Listopad 2011, 12:37 ]

uri90, częściej niż okazjonalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie utwardzoną nawierzchnie i ścieki trafiają do urządzenia bezodpływowego (szambo) mogą Was cmoknąć

u mnie podwórko jest w polbruku i nachylone w stronę bramy a 2m od niej jest kratka ściekowa(sieć miejska) tak że przy myciu wszystko samo do niej trafia - czy to jest jakaś okoliczność łagodząca w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, tylko jeśli masz w tej kratce separator zanieczyszczeń czy jakoś tak to się nazywa, a nie ma go napewno bo to trzeba we własnym zakresie montować, u mnie jest bardzo podobnie - wszystko z podwórka leci do sieci miejskiej, narazie obyło się bez manadatu...sporo zależy od tego jakich masz sąsiadów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest jakaś okoliczność łagodząca w razie czego?

Nie bardzo ponieważ w założeniu mają tam trafiać wody opadowe tak jak pisał minetoo jedyna możliwością jest posiadanie własnego szamba bo wtedy ty się zajmujesz utylizacja tych nieczystości a nie gmina, miasto itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny dzielnicowy jest luźny w tych sprawach, a przyłapał mnie kiedyś na myciu silnika centralnie nad kratką na ulicy, podjechał, wysiadł i zaczął słowami "jak sie panu sprawuje to auto, bo własnie sie za takim rozglądam" :lol: nie wspomniał ani słowem o moim procederze, cała gadka dotyczyła auta :). Z drugiej strony jest w okolicy kilka bezinteresownie nieżyczyliwych sąsiadów więc kto wie, przyjedzie straż i może byc mniej sympatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawa mówi wyraźnie że ścieki albo do np szamba a w przypadku kanalizacji są dwa wyjścia.

Albo separatory oleju albo umowa z ZGK o odbiór ścieków o podwyższonym zanieczyszczeniu ale to ostatnie to wirtualne jest nie mal nie możliwe do załatwienia z powodu nie wiedzy urzędasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co tu przeczytałem wnioskuję:

 

Mam garaż w którym są kratki odpływowe poprowadzone do szamba.

Na podwórku mam kratkę ściekową, która również jest podłączona pod to samo szambo.

 

Czy w tym przypadku SM może mnie cmoknąć??

 

Sąsiadów mam spoko 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.