Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe


saddam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię dinozaura... Finalnie zdecydowałem się na klocki ATE (p+t). Przy okazji zakupiłem również "na przyszłość" tarcze ATE (p+t). Okazało się w serwisie, że i tak najlepiej byłoby od razu wymienić komplet. Tak zrobiłem. Póki co, jestem zadowolony. Hamuje się bardzo dobrze, piszczenie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

szykuje się wymiana tarcz i klocków z tyłu po ostatnim wypadzie do WWL :song:

 

Nie bardzo się orientuję, więc poradźcie mi co najlepiej wybrać w rozsądnej cenie:

(nie chciałem zakładać nowego tematu)

 

Wstępnie wybrałem:

 

1. tarcze: Brembo - 182 zł / 2 szt + klocki (dodatkowy koszt)

2. tarcze + klocki: ZIMMERMANN (komplet): 272 zł

3. TARCZE FERODO + wysokiej jakosci KLOCKI HAMULCOWE (komplet) - 218 zł

4. tarcze + klocki Bosch (komplet): 265 zł

 

te "wysokiej jakosci KLOCKI HAMULCOWE" to jakiś no name..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko zastanawiają mnie te klocki...

 

Pawle tylne hamulce sa używane przy gwałtownym hamowaniu , przy załadowanym aucie albo hamulcu recznym wiec niema jakogos dużego wpływu.. coś innego jak masz Auto o dużej mocy itp.. Chyba że chcesz sie dobrze poczuć to kupuj tarcze Brembo i klocki ferodo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam klocki ferodo i jakieś tarcze no nejmowe-chyba polskie,

zbytniego zużycia nie widzę a zdarza się że ostro hamuje,pylenia z klocków brak,piszczenia też,

na przodzie mam komplet ate i jest bajka jak na moje odczucia,nawet hamując z +- 200 spisują się świetnie,oczywiście po uprzednim ich dotarciu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko zastanawiają mnie te klocki...

 

Pawle tylne hamulce sa używane przy gwałtownym hamowaniu , przy załadowanym aucie albo hamulcu recznym wiec niema jakogos dużego wpływu.. coś innego jak masz Auto o dużej mocy itp.. Chyba że chcesz sie dobrze poczuć to kupuj tarcze Brembo i klocki ferodo ;)

 

Tylne hamulce używane są jak tylko naciśniesz hamulec nożny. Wiadomo nie z taka mocą jak przednie ale ok 25%. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem komplet:

-Boscha

-Brembo

-Trw

Aktualnie jeżdzę na Ferodo. Z kompletów, których miałem najlepsze są ferodo aczkolwiek pylą okrutni. Ale nie zwracam na to uwagi bo hamulce mają hamować :) A lubie ostro hamować :-]

 

Tylne hamulce działają cały czas. Wyobraż sobie jakby działa Ci tylko przód...

 

Brembo to ten sam szit co trw i bosch - tzn, to samo do zwykłej jazdy spokojnie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proton789, daj znać co i jak bo też mam białe felgi które strasznie szybko łapią syf - tarcze mikody nacinane i nawiercane + klocki RH, dlatego przydałyby się klocki i jak najmniejszym pyleniu. ktoś coś może polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.