Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem na chwilę obecna niema nic lepszego niż Android.

Symbian - badziewie jakich mało, nie wiem kto jeszcze kupuje Nokie :kox:

WM - jak wyżej, chociaż AM poleci

 

Nie mam zdania na temat iOS (no poza kiepska polityką) i chyba nie będę miał bo moim zdaniem kasa mocno przesadzona za ten sprzęt.

 

Co do wyboru marki tel. Obecnie mam HTC i gdyby nie serwis tego telefonu (Regenersis) to kolejnym telefonem byłby HTC, a tak wybiorę Samsunga - mimo gównianej jakości...

 

Panom twierdzącym że dotykowy telefon jest niewygodny proponuję kupić sobie taki telefon i dopiero gadać takie bzdury. Sam kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do tego typu telefonów, kupiłem i więcej do kloca z klawiszami nie wrócę. Poza tym niektórzy chyba sobie nie zdają sprawy z możliwości smarfonów.

 

Bije na głowę moja stara N97 Mini

to żaden wyczyn :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbian - badziewie jakich mało

Strasznie generalizujesz, symbian jest bardzo stabilnym systemem ale tworzonym dla telefonow niedotykowych - rozwoj tego systemu w dotyk to cos co zrobiono na sile aby przetrwac i zgadzam sie ze wyszlo nie koniecznie tak jak trzeba. Niemniej symbian w telefonach bez dotyku jest niezastapiony i bardzo stabilny oraz przewidywalny a do tego nie jest tak rozawrstwiony jak Android

 

Moim zdaniem na chwilę obecna niema nic lepszego niż Android.

Jako zabawka jak najbardziej, jako stabilny telefon, niezawodny w kazdej chwili zdecydowanie NIE.

Mam e72, mam tez Optimusa 2x. Jako zabawka O2x jest genialne, jako sluzbowy telefon na codzien e72 bije andka na glowe. Juz sam fakt ze nie martwie sie czy mi bateria wytrzyma do konca dnia jest wielkim plusem. Niestety przy moim profilu korzystania jako sluzbowego telefonu, android pada mi w polowie dnia - srednio o 13tej juz idzie pod ladowarke, i o 20 tej ponownie wraca pod ladowarke, chociaz zazwyczaj do 20tej nie wytrzymuje. Ja jestem to w stanie ograniczyc i korzystac z innej formy komunikacji, jednak nie wyobrazam sobie osoby ktora telefon uzywa do pracy i to intensywnej pracy i korzysta z androida na dotykowcu. Kilka godzin intensywnego uzywania i koniec baterii i co szukac ladowarki? ok, no niby prad prawie wszedzie daje sie znalezc, tylko co jak pracuje w terenie co chwila podpinac pod zapalniczke w samochodzie i znowu odpinac jak trzeba wysiasc i tak non stop?

 

WM - jak wyżej, chociaż AM poleci

Mowisz o WM (pewnie 6.5 badz starszym) a tutaj bardziej o WP7 chodzi a to inna bajka.

 

Nie mam zdania na temat iOS (no poza kiepska polityką) i chyba nie będę miał bo moim zdaniem kasa mocno przesadzona za ten sprzęt.

Popieram w 100%, cena nie idzie w parze przedewszystkim za sprzetem, typowy telefon do lansu i niewiele wiecej niestety (chociaz od tak na codzien sie sprawdza nie powiem, ale tak samo sprawdza sie o wiele tansza platforma Bada)

 

Panom twierdzącym że dotykowy telefon jest niewygodny proponuję kupić sobie taki telefon i dopiero gadać takie bzdury. Sam kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do tego typu telefonów, kupiłem i więcej do kloca z klawiszami nie wrócę. Poza tym niektórzy chyba sobie nie zdają sprawy z możliwości smarfonów.

Tutaj sie nie zgodze, zalezy do czego kto uzywa telefonu. Do multimediow typu gry, zabawa itp dotykowiec jest o niebo lepszy niz klasyczny. Do dzwonienia, maili i podstawowego pakietu biurowego jednak dotykowiec nie przebija klasyki (np. e71 czy BB)

 

Jako stabilna platforme dla dotykowca o rozsadnej rowniez cenie rozwazylbym Bada OS (niestety nie dla osob przeciwnym samsungowi)

 

Nie isteniej cos takiego jak urzadzenie uniwersalne do wszystkiego. Dotykowce maja inna grupe odbiorcow, klasyki inna, Android jest stowrzony z mysla o innym odbiorcy, tak samo symbian kierowany jest do innej osoby. Kazdy musi poprostu zdac sobie sprawe czego potrzebuje i wybrac odpowiednia platforme. To tak jak z samochodami, co ja mialbym zrobic z lambo jak potrzebuje uzywac go w ciezkim terenie? i odwrotnie po grzyba mi terenowka na wysokim zawieszeniu jak smigam tylko po autostradzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

symbian niby lipa, ale masz mase na niego aplikacji, automapa itp czego nie mozna powiedziec chyba jeszcze o andku, generalnie symbian nadal pozostaje najlepiej multimedialny.

Niestety w androidach telefonów z super aparatami, w symbianach jest ich sporo.

Ja szukam dla siebie jakis telefon z bardzo dobrym aparatem do ok 600 zł i chciałem androida ale niestety na chwile obecną nie ma nic ciekawego, nawet uzywanego. A z symbiana juz sie cos wybierze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie symbian nadal pozostaje najlepiej multimedialny.
chyba od 3 lat nie miałeś w ręku żadnego telefonu na iOS albo androidzie, symbian na którego jest garstka aplikacji, jest wolny, martwy i nierozwijający się doprowadził nokię nad przepaść....dobry aparat na androidzie można wyszarpać w sony-ericssonach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkiedy na symbianie jest automapa? Automapa jest jedynie na wm i ios. Z telefonow podanych w pierwszym poscie wybralbym zdecydowanie ace. Fajny system telefon dobrze lezy w reku, ogolnie bardzo fajna opcja. Android jest juz coraz bardziej dopracowanym systemem. Nokia przestała sobie radzic na rynku smartfonow i swiadczy o tym wszystko laczenie z wynikami sprzedazy. Co do ios fajnie ze kazdy ma swoje zdanie chociaz wiekszosc nie uzywała tych telefonow i innych sprzetow od appla:) no ale nie ma co sie klocic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przychodzi pan samsung s8500 wave i zamiata wszystko :)

Mam,kocham i uwielbiam.

Jakość,stabilność bady,funkcje foto....w życiu miałem kilkadziesiąt telefonów w tym unikaty jak o2 CoCoon (sic!) i bada 1.2 w połączeniu z s8500 daje mi No1.

Do 600zł do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem e72 i pisanie maila czy edycja jakiegoś pliku w exelu to była dla mnie zawsze katorga. Ta klawiatura jest za mała, podobnie jak ekran. Fakt że wielka wadą smartfonów jest bateria ale mi nie przeszkadza podpięcie ładowarki.

Co do aplikacji to sorry ale co mi z pasjansa a AM prędzej czy później pojawi się na Androidzie :P Swoja droga to AM jest na symbiana?

 

Jeśli chodzi o Samsunga to podoba mi się ich polityka wobec klientów, kupując HTC jesteś klientem przez pół roku, później się bujaj z nieświeżym system. Chociaż z drugiej strony HTC ma dużą grupę wspierających użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, N8 wytrzymuje mi max 2 dni, sporo rozmow, sporo internetu, czasem navi, niestety ale wyswietlacz sporo ciagnie, bez ladowarki samochodowej nigdzie sie nie ruszam.

 

u mnie podobnie, 2-2,5 dnia, dużo smsów, rozmów, internetu, i grania w ptaki ;)

śmigam na zwykłej przeglądarce, czasami brakuje funkcji FF z kompa, poza tym ok.

 

telefon polecam, jest świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Samsunga to podoba mi się ich polityka wobec klientów

Odesłałem mojego wav'a do serwisu w krakowie (tel całkowicie sprawny) z prośbą o wgranie nowej bady.

Telefon przyszedł z nowym softem i...wymienionym klawiszem zielonej słuchawki z powodu wypracowania (nie klikał to fakt) ale nie prosiłem o to ot tak gratis.

Szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minetoo, i to jest profi podejście do klienta.

Niebawem będę zmieniał telefon i na 90% bedzie to Samsung mimo ,że nie lubię tej firmi za to że robi pralki, tv, odkurzacze itp. Muszę tylko ogarnąć jakis alternatywny dialer bo ten z HTC Sense jest idealny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw miui jezeli jest dostepne na Twoj telefon - to bedzie jak ponowne narodzenie sie Twojego sprzetu. Dostanie kopa pod wzgledem wydajnosci, dostanie kopa pod wzgledem personalizacji a no i dostanie odrazu andka 2.3.7 a do konca roku 4ke :)

Dodatkowo jezeli w jakims stopniu lubisz iOS'a to polubisz miui, ktore mimo ze jest androidem ma layout wzorowany na iOS. Generalnie miui blizej do iOS'a niz do androida pod wzgledem wizualnym ale i dzialania oraz zamyslu "lanczera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle który, byle z Androidem

 

też kiedyś byłem przeciwnikiem dotykowych ekranów, ale obecnie stwierdzam, że dobry dotyk nie ustępuje w niczym szybkością pisania na tradycyjnej klawiaturze (używam T9)

 

używam od ponad roku Samsunga Galaxy S i kolejnym modelem jeśli bym miał już zmieniać, to byłoby to koniecznie coś z ekranem AMOLED i Androidem, czyli np. Galaxy S II 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie porównujcie telefonów dotykowych do standardowych - bo to tak jak porównać kompakt z autem sportowym (sportowe więcej pali, ale za to szybciej jedzie, kompakt jest praktyczny).

 

Wiadomo, ze przy smartphone-ach bateria będzie o wiele krócej trzymała, są większe gabarytowo itp. ale to wynika z technologii, w e51 wyświetlacz jest wielkości 1/3 wielkości ekranu w SGA więc bateria w SGA też analogicznie "trzyma" 3 razy krócej.

 

Jeśli ktoś pisze, ze na symbiana jest masa aplikacji, to chyba nie wie co to jest android market, albo appstore. Jeśli na symbiana jest masa to na andka / IoS jest ich pierdylion ;)

 

Co do nokii e52 to jest to jedna z najbardziej awaryjnych nokii serii e, to już nie to co stara dobra e51/e71/e72, więc tez nie polecam.

 

Tak samo jak kolega sq8shq napisał, ze nokia (nie pamiętam modelu) jest najlepszym telefonem biznesowym. Ale jest telefonem tylko stricte biznesowym, multimedialności w nim niestety nie ma. Smartphone za to jest i telefonem multimedialnym i biznesowym i jakim chcesz dzięki masie możliwości dostosowania go pod własne wymagania + masa appsów biznesowych itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy Biznesowy? Mój ojciec od 2-3 lat ma (i używa do biznesów :lol: ) E51, to oznacza, że to jest najlepszy telefon biznesowy? ;)

 

Swoją drogą zgadzam się z powyższymi, że wszystko zależy od wymagań. Ja mam wymagania niskie, ma mi chodzić Wikipedia z Opery, telefon ma robić niezłe zdjęcia, ma dzwonić, pisać szybko smsy, ma mieć czytelny wyświetlacz i bateria trzymać przynajmniej 3 dni, a tego starcza mi od paru lat K800i ;)

 

A właśnie bo miałem jeszcze napisać. Wyświetlacze dotykowe są spoko, te pojemnościowo to jest prawie majstersztyk. Prawie, bo przy takim Samsungu Galaxy S gdzie wyświetlacz ma sporą rozdzielczośc i spory rozmiar, przydałoby się możliwość obsługi rysikiem - a przy tym typie wyświetlacza pozostaje tylko wystrugana parówka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie, bo przy takim Samsungu Galaxy S gdzie wyświetlacz ma sporą rozdzielczośc i spory rozmiar, przydałoby się możliwość obsługi rysikiem - a przy tym typie wyświetlacza pozostaje tylko wystrugana parówka.

Właśnie po to ktoś wymyślił pojemnościowe zamiast rezystancyjnych żeby nie nosić ze sobą rysika ;)

 

Bardzo polecam HTC - genialne telefony za normalne pieniądze.

Samsung - niezłe ale plastik zabawkowy i ciężko odsprzedać.

Nokia - modele bezdotykowe totalnie leżą, niestety daleko w tyle a liczą jak za zboże.

 

Dla niewymagających i lubiących przyciski idealnym rozwiązaniem jest E52 - chyba najlepszy telefon przyciskowy.

 

Pomijam modele hi-endowe: se,htc i samsunga bo ich ceny są nienormalne, fakt jakość bardzo dobra i porównywalna (produkowane w końcu na tej samej taśmie :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.