Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

Thomas dla mnie telefon ma być dość szybki i nie przycinać się do tego dobry internet i niezawodność plus dobry klient poczty a to wszystko = BB na których już pracuje długi czas odkąd przesiadłem się z 6310i aczkolwiek sam telefon jeszcze leży w szafce. Teraz rozważam trzy warianty BB 9900, 9860 i 9790 no chyba że załapię się już na BB10 http://www.bbnews.pl/2012/09/wideo-rim- ... kberry-10/ Jak dla mnie wybór marki telefonu nie stanowi problemu, a aparacik to dla mnie ostatnia rzecz jaka mi jest w telefonie potrzebna.

 

Poczekaj na BB10 naprawdę będzie to udany sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako telefon budżetowy polecam LG T375 kupiłem go dzisiaj w sieci sklepów MEDIA EXPERT za kwotę 269zł można wziąć go na 10rat za tą kwotę otrzymujemy telefon z radiem bluetoothem wifi dual simem oparat 2mpix odtwarzacz mp3 ekran dotykowy w pełni przekątna 3,2" oraz możliwość nagrywania video telefon z nowszych modeli premirera marzec/kwiecień 2012 a cena bardzo atrakcyjna ja jak sprawdzałem to tylko stary samsung avila był wart uwagi do 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zybercik

No to zbyt wiele powiedzieć chyba nie możesz...

Tzn chodziło mi o stosunek wyposażenia do ceny miałem wcześniej LG KM900 ARENA DWA lata użytkowałem do puki wyświetlacz się nie posypał od upadku ma funkcje żółtych karteczek jakich brakowało mi w KM900 aparat jak na 2mpix robi dobre zdjęcia,widgety obecne są można dopasować ekran główny do sb ustawić ikonki jakie mają być wyświetlane jakieś tryby oszczędnościowe są obecne dwie klawiaturki do wyboru na ekranie albo qwerty albo standardowa 3 lub 4 literki na klawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznes365, czytam to co piszesz i mam wrażenie, że albo jesteś mocno pokłócony ze słownikiem i językiem polskim a profesor Miodek to Twój antybohater albo, że jesteś na mocnej bani :D ale kto w czwartek o tak wczesnej porzez chodziłby już zalany :?::evil::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem tel.,dokładnie smartfona, najpierw skupiłem się na wyglądzie i aparacie, ale jak się zagłębiam dalej to nie rozumiem, dlaczego mało kto poleca tel.z Windows Phone czy też Bada, np.Lumnia 610, Samsung Omnia M. Czy te dwa systemy są takie słabe, niestabilne, czy też zbyt młode i brak na nich różnych aplikacji. Czy ktoś z forum ma porównanie może systemów Bada, Android czy też Windows Phone?

 

Na razie waham się nad Sony Live with walkman (ew.Neo V), HTC Desire S, Samsung Wave, Lumnia 610 lub 710, Motorola Razr (tylko co z serwisem?), ale choćby w przypadku Wave trochę przeraża mnie taki duży ekran. Możecie coś doradzić spośród w/w tel.?

 

Zależy mi na dobrych zdjęciach, możliwością wykorzystania tel.do nawigacji oraz na wygodnym serfowaniu po necie (blueconnect + wifi). Obecnie mam E51 już 4 rok i gdyby nie mały już ekran, który już denerwuje podczas serfowania po necie i nawigacji, nie myślałbym o innym tel., no ale trzeba iść z postępem technologicznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od mniej więcej miesiąca mam motkę RAZR. Po wykupieniu ubezpieczenia w Orange nie martwi mnie serwis, który ponoć ma w pupie klienta i na każdą usterkę odpowiada, że tel był zalany ;) Ale wracając do meritum - RAZR jest rewelacyjny. SGSII klęka i to dość znacznie, choć nie o to chodzi. Bardzo ładnie, szybko chodzi, ekran jest wyraźny, automatycznie dostosowuje podświetlenie, co jest miłe ;) Jeżeli chodzi o GPS to łapie fixa szybciej niż niejeden GPS stworzony tylko do dżipiesowania :D a to przez wsparcie radzieckich satelit - glonass. Bateria bez szału, na pewno ponad jeden dzień przy intensywnym użytkowaniu, ja jednak z przyzwyczajenia podłączam co wieczór ;) Bardzo wyraźny głośnik i dobry mikrofon. Dobry zasięg. Zajebiaszczy aparat i dobra kamerka. Co jeszcze... jest Android 4.0 od jakiegoś czasu i działa stabilnie. Bardzo mocna dioda przy aparacie = cacy latarka ;) chyba tyle. Wiedziałem, że będzie dobry, ale nie myślałem że aż tak ;) A jako że jestem przeciwny WM i nie przemawia do mnie idea BB, to ten telefon był najlepszym wyborem z możliwych, zważywszy na zaoferowaną przez orange cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykupieniu ubezpieczenia w Orange nie martwi mnie serwis, który ponoć ma w pupie klienta i na każdą usterkę odpowiada, że tel był zalany

no właśnie tak słyszałem, że serwis nie dba o klienta, dzięki za opinie, czekam może ktoś jeszcze się podzieli :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem tel.,dokładnie smartfona, najpierw skupiłem się na wyglądzie i aparacie, ale jak się zagłębiam dalej to nie rozumiem, dlaczego mało kto poleca tel.z Windows Phone czy też Bada, np.Lumnia 610, Samsung Omnia M. Czy te dwa systemy są takie słabe, niestabilne, czy też zbyt młode i brak na nich różnych aplikacji. Czy ktoś z forum ma porównanie może systemów Bada, Android czy też Windows Phone?

 

Na razie waham się nad Sony Live with walkman (ew.Neo V), HTC Desire S, Samsung Wave, Lumnia 610 lub 710, Motorola Razr (tylko co z serwisem?), ale choćby w przypadku Wave trochę przeraża mnie taki duży ekran. Możecie coś doradzić spośród w/w tel.?

 

Zależy mi na dobrych zdjęciach, możliwością wykorzystania tel.do nawigacji oraz na wygodnym serfowaniu po necie (blueconnect + wifi). Obecnie mam E51 już 4 rok i gdyby nie mały już ekran, który już denerwuje podczas serfowania po necie i nawigacji, nie myślałbym o innym tel., no ale trzeba iść z postępem technologicznym ;)

 

Z tymi systemami jest zasadniczy problem, o ile przyszłość iOS czy Androida jest jasna to w przypadku WM i pochodnych symbiana już nie. Windows Mobile jest jeszcze sztucznie utrzymywany ale patrząc na ilość aplikacji i wsparcie w stosunku np do Androida to jest to raczej różnica nie do nadgodnienia. Nie mam nic do zarzucenia w samym działaniu WM, śmiga ładnie na nowych modelach ale jeżeli przyjdzie do pobawienia się głębiej to okazuje się że telefon- smartphone, służy nagle tylko do podstawowych funkcji jak dzwonienie, sms a to troszkę bez sensu. Reasumując dlatego większość wybiera Androida? bo na dzień dzisiejszy ma największe możliwości customizacji i interaktywności, ja wybrałem iOS np bo platforma ma jeszcze większy wybór aplikacji ale z drugiej strony nie przeszkadzały mi ograniczenia systemu apple. Wybór zawsze pozostanie po Twojej stronie. Nie mając w opcji iPhona za chore pieniądze BTW wybrał bym tel z Androidem. I ostatni BTW- iPhone 5tka daje rade :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi systemami jest zasadniczy problem, o ile przyszłość iOS czy Androida jest jasna to w przypadku WM i pochodnych symbiana już nie. Windows Mobile jest jeszcze sztucznie utrzymywany ale patrząc na ilość aplikacji i wsparcie w stosunku np do Androida to jest to raczej różnica nie do nadgodnienia. Nie mam nic do zarzucenia w samym działaniu WM, śmiga ładnie na nowych modelach ale jeżeli przyjdzie do pobawienia się głębiej to okazuje się że telefon- smartphone, służy nagle tylko do podstawowych funkcji jak dzwonienie, sms a to troszkę bez sensu. Reasumując dlatego większość wybiera Androida? bo na dzień dzisiejszy ma największe możliwości customizacji i interaktywności, ja wybrałem iOS np bo platforma ma jeszcze większy wybór aplikacji ale z drugiej strony nie przeszkadzały mi ograniczenia systemu apple. Wybór zawsze pozostanie po Twojej stronie. Nie mając w opcji iPhona za chore pieniądze BTW wybrał bym tel z Androidem.

Krótko i na temat, dziękuję. Co do iPhona to dla mnie jeszcze nie ta półka.

 

A ma ktoś Wave 3? Warto? Bo wygląda super, ale nie ma Androida tylko Bada, który podobno umiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czytajcie posty odpowiadacie koledze kedar o WM, gdzie on pyta o WP. A to dwa rozne systemy. WM juz praktycznie nie istnieje takze raczej nie warto kupowac tel z nim na pokladzie.

 

Jak dla mnie WP bedzie fajny za jakis rok, jak juz pojawi sie multum aplikacji dla niego. W tej chwili jest ich dosc sporo, ale porownujac z iloscia dla Androida to malo.

Jednak jak powszechnie wiadomo WP nie bedzie zbyt szybko roziwjany. Powodem tego jest to, ze Microsoft od kazdego zarejestrowanego nowego telefonu z Andkiem ma min 10$ za patenty a dziennie rejestrowanych jest podobno min 1.2-2mln nowych telefonow. Wiec po co ucinac sobie niezle zrodlo przychodow :D

 

Po pierwsze wybierajac telefon zastanow sie do czego Ci on glownie bedzie potrzebny. Znam wiele przypadkow zakupu dobrego telefonu z Androidem i wykorzystywania go tylko do dzwonienia, co dla mnie jest bezsensem. Z reszta jakby nie patrzec co 2 osoba majaca Androida nie potrafi wykorzystywac potencjalu przez niego dawanego :D Zdarzylo mi sie kiedys uslyszes pytanie od klientki w salonie do sprzedawcy: "Czy ten telefon ma Androida, bo na niego jest taka fajna gra, Angry Birds" Normalnie dla mnie :shock: szkoda marnowac taki potencjal dzemiacy w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wybierajac telefon zastanow sie do czego Ci on glownie bedzie potrzebny.

Obecnie mam Nokię E51 i jestem bardzo zadowolony z wyjątkiem aparatu i małego ekranu.

Czas iść z postępem i wymienić E51 na smartfon, który ma mi służyć jako:

 

- tel.do rozmów i sms-ów (dobrze gdyby kontakty były rozbudowane, tzn. podział na grupy dzwoniących, przypisywanie dzwonków i zdjęć do osób dzwoniących) dobrze, żeby głos rozmówcy był wyraźny w tel.,bo często rozmawiam w otoczeniu pracujących maszyn,

- nawigacja (obecnie Sygic i NaviExpert - dla mnie wystarczające),

- aparat foto (małe dzieci są bardzo ruchliwe, a najlepsze są fotki sytuacyjne, niespodziewane)

- do przeglądania netu (wifi w domu oraz blueconnect poza domem) i ściągania plików

- jako przeglądarka plików Office i pdf (dosyć ważne,szczególnie jak ściągam oferty z e-maila)

- gry i oglądanie filmów mnie w ogóle nie interesują,

- lubię też często zmieniać tapety oraz ikony w tel., żeby mi się nie znudził.

- nadmiar pamięci też nie jest aż taki ważny, teraz mam 2GB i nie zapełnione (głównie mapy i zdjęcia, kilkanaście mp3)

 

Byłem obejrzeć kilka tel.i jakością zachwyciły mnie Samsung Wave 3, HTC Desire S, SE Neo V oraz Live with Walkman, Lumnia 610/710

i Nokia 603 (Symbian Bella). Symbiana znam i nie mam mu nic do zarzucenia, Android pozwala na wiele, Bada i WP - hm, większość odradza,

ale to ze wzgl.na brak dodatkowych aplikacji.

 

Pytałem wcześniej o systemy, bo nie wiem na co pozwalają, a czego nie można w związku z moimi oczekiwaniami.

Czytam w necie testy, ale to nie to samo co opinie użytkowników, w tym przypadku Was. Jeśli ktoś miał lub ma do czynienia z w/w tel.to proszę o krótkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lumię 610 więc coś podpowiem...

-na głośniku się zawiodłem, mam zamiar niedługo oddać go do sprawdzenia, być może trafił mi się jakiś wadliwy, ale jakość głosu jest na niskim poziomie... w grupowanie kontaktów się nie bawiłem, ale co do dzwonków to w Windowsie trzeba trochę pokombinować żeby wsadzić dzwonki... nie mogą być dłuższe niż 30sec, odpowiedni format.. mam gdzieś poradnik

-nawigacja - super nawet na fabrycznych mapach :good:

-aparat jak w każdej Nokii, czyli na współczesne standardy troszkę w tyle np za samsungiem

-net bez problemu

-w moim przypadku office daje radę, ale ja nie przeglądam jakiś szczególnie dużych dokumentów, a 610 sprzętowo rakietą nie jest, więc nie wiem jak podoła np PDF'owi

-motywów w nokii nie zmienisz... tapetę zmieniasz tylko na wygaszaczu, a indywidualizacja w menu to tylko przesuwanie ikon i wybór głównego koloru ;)

-610 ma wbudowane 8GB, nie ma portu karty pamięci...

 

Na 610 przesiadłem się z E52 i trochę czasu minęło zanim się przyzwyczaiłem, ale w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lubię też często zmieniać tapety oraz ikony w tel., żeby mi się nie znudził.

To chyba Android.

 

tzn. podział na grupy dzwoniących,

Tego u siebie nie widziałem, ale pewnie iTunesem da się zrobić.

 

W każdym razie do założeń najtrafniej wypada Android. Teraz pytanie co wybrać. Ja bym brał co ładne i nie jest zrobione z zabawkowego plastiku. Dwa rdzenie wskazane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na marginesie - miłym zaskoczeniem dla posiadaczy 3G/3Gs 16GB jest opcja wymiany telefonu na IPhone 4 za 600 zł. Warto czasami zainwestować w coś z "wyższej ...", a producent o nas nie zapomni.

 

pokaż skąd masz takie info bo jak narazie to w 2 miejscach się orientowałem i wszędzie dopłata to 900zł o ile ma się własnie minimum 3gs 16gb :) ja niestety się nie łapie bo mam jeszcze 3g którą za 900zł mogę wymienić na 3gs :lol::lol: ale umowa się kończy oby piąteczka była w dobrej ofercie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.