Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

marcingg, to jest tak jak ze spalaniem w samochodzie, jak masz uruchomioną synchronizację mejla na żywo cały czas, trochę internetu, jakieś gry, nawigacja to bateria znika szybko. Przy takim użytkowaniu codziennie musisz ładować telefon. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Stoje przed wyborem fona w abo i mam do wyboru 3:

Salmsung Galaxy S+

HTC Evo3D

HTC One V

 

Macie jakieś opinie? Ja jeszcze żandym z nich się nie bawiłem, ba - nawet nie miałem w rękach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba Evo3D ma najlepszą baterie - 1730 mAh. Miałem Evo3D, nawet go niedawno sprzedałem. Uważam, że to bardzo dobry smartfon, lepszy od Sensation, którego też miałem i miał jakieś dziwne wady. Z Evo nic mi się nie działo. Zero zawieszki, wszystko chodzi bardzo szybko i płynnie. No i ten bajer z 3D jak komuś pokazywałem to każdy robił wielkie oczy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huaweia bym sobie darowal. Co do galaxy i lumii to sa to 2 zupelnie inne urzadzenia, z zupelnie innym systemem ktory dodatkowo ma kompletnie inna ideę dzialania. Wszystko zlezy czego oczekujesz od urzadzenia i czego faktycznie potrzebujesz... ja osobiscie z andka przesiadlem sie na WP i nie zaluje.

Zauwazylem ze przesiadka z andka na WP szczegolnie pasuje ludziom ktorym znudzilo sie juz ciagle grzebanie w systemie, dopasowywanie czegos, przerabianie, ciagle zmiany wygladu itp. naomiast telefon traktuja jako urzadzenie na ktorym cos trzeba na szybko zrobic i cos sprawdzic a nie bawic sie w modowanie.

Z drugiej strony jak ktos nie mial systemu otwartego i ma jeszcze zapal aby cos zmieniac, przestawiac i dlubac to tacy ludzie jednak zaluja wyboru WP i chetnie przesiadja sie na androida.

 

Ja zmienilem i nie zaluje, natomiast u mnie bylo to rowniez podyktowane potrzeba posiadania w pelni funkcjonalnego offica mobilnego - na andku, badzie, symbianie, BB oraz iOS nie mialem tego, WP dal mi to czego mi bylo potrzeba - jako ze pracuje na tabelkach przestawnych i generalnie plikach excela to dla mnie WP byl strzalem w 10tke. Sa ludzie ktorych potwornie irytuje minimalizm WP i te kafelki, ktorych nie potrafia oarnac - ja pierwszego dnia nie wiedzialem co mam robic, szuklaem siatki aplikacji, brakowalo mi widgetu pogody z mega wypasna grafika, zegarka na pol ekaranu, 3 milionow ustawien gdzie moge cos pogrzebac... po tygodniu przywyklem i obecnie dochodze do wniosku ze to wszystkei bajery i widgety nie byly mi na dobra sprawe potrzebne, prawda ze ladnie wygladaly, robily wrazenie co chwile jakis inny gadgecik na pulpicie :) pozniej zadalem sobie pytanie po co to wszystko? czy to mi usprawnia jakos korzystanie z telefonu? no wlasnie w moim wypadku wcale nie usprawnialo, ba nawet wydluzalo czas wyszkiwania danej informacji. Teraz mam prosto, schludnie i przejzyscia, przestalem szukac dziwnycg ustawien itp.

Najgorzej bylo przywyknac do tego ze nie wszystko w pelni kontroluje, kiedy dziala wifi, kiedy dziala gps itp. pozniej wniosek nasunal sie jeden. po co ja mam to kontrolowac i zawracac sobie tym glowe? ma dzialac i dziala. To system ktory nie zawraca czlowiekowi glowy duperelami, ze cos sie wlaczylo, ze cos tam dziala, ze cos trzeba "ubic" bo pamieci brakuje. Tutaj to sie poprostu dzieje, aktywuje navigacje to mi sie aktywuje gps i tyle, nie szukam go nie wlaczam, system robi to samodzielnie. Inna bajka ze nie wszyscy lubia takie przejecie kontroli przez Os nad wieloma aspektami i wola to kontrolowac samodzielnie a tutaj andek ma wielka przewage. Przyznaje tez ze czasami z sentymentu zagladam na strone CM oraz XDA co by popatrzec jak tam idzie modowanie andka i co to nowego nie wymyslili :)

 

Android jest styemem duzo bardziej dojazlym, natomiast jest tez systemem kompletnie nie zoptymalizowanym pod dany sprzet oraz rozwarstwionym, do tego aktualizacje sa uzaleznione od producenta sprzetu (ktory jak wiemy woli sprzedac nowe urzadzenie z nowa wersja os'u niz cos aktualizowac)

WP jest systemem bardzo mlodym, ktory ma jednak sporo niedorobek (szczegolnie uziazliwych dla zaawansowanych userow ktorzy do tej pory uzywali np androida), natomiast jest to system bardzo dobrze zoptymalizowany. Dodatkowo idea systemu jest to co robi apple, czyli aktualizowanie sprzetu do granic jego mozliwosci (czy to sie sprawdzi w praktyce to sie okaze, ale zamysl jest sluszny). Jest to system naprawde banalny w obsludze, daje duzo chociaz wyglada na ubogi - jest skonstuowany bardzo minimalistycznie, bez zbednego przepychu i ustawien (chociaz przynaje ze niektorych brakuje w obecnych wersjach systemu)

 

Dla mnie lumia jest poprostu genialnie wykonana (w stosunku do plastikowego galaxy to kilka klas wyzej sytuowany sprzet - w kwestiach wykonania i materialow). Uzytecznosc lummi zalezy od tego czego potrzebujemy, tak samo android. Nie da sie jednoznacznie stwierdzic ktore urzadzenie bedzie lepsze dla Ciebie, to kwestia bardzo indywidualna. Generalnie obydwa urzadzenia sa warte uwagi, natomiast ciezko je porownac tak bezposrednio bo sa one kompletnie rozne. Jak miales stycznosc z andkiem to proponuje nie wiem pozyczyc od kogos i pouuzywac 2-3 dni czegos na WP i odwrotnie i dopiero dokonac wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaznacze ze duzym minusem jest niemozliwosc rozbudowania pamięci w telefonach na WP, Masz pamieć wbudowaną i tyle, karty SD nie wrzucisz, dla mnie duzy minus, ale moze nie każdy potrzebuje przy sobie miec duzo muzyki plików map itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pamieć wbudowaną i tyle, karty SD nie wrzucisz

eee to akurat najmniejsza wada (przynajmniej dla mnie jako osoby ktora nie targa ze soba calej kolekcji filmow :), 16GB jest wystarczajace, szczegolnie ze czesc plikow na ktorych sie pracuje mozna trzymac w chmurze (25GB skydrive z juz wbudowanym klientem w WP + bardzo dobry klient dla windy + pelna obsluga po WWW i edycja dokumentów z poziomu www bez koniecznosci instalacji softu na kompie, jak malo to box daje +50GB. Jednym slowem 16GB telefon na sprawy must have + 25GB skydrive na rzeczy na bieżaco do pracy + 50GB box na jakies sprawy typu backup, archiwum itp (box daje duza pojemnosc ale moim zdaniem obsluga jest conajmniej nie logiczna i nie przemyslana w porownaniu do skydrive)

 

wiekszym problemem WP jest bark pracy w trybie pamieci masowej - przydatna sprawa gdy cos trzeba zrzucic z jakiejs stacji roboczej na ktorej nie mamy mozliwosci instalacji softu zewmetrznego - fakt ze mozna przez skydrive via www no ale mozemy zalozyc ze np. dana stacja robocza ma zblokowane strony ze tak powiem poza wlasna korporacja i wowczas lipa - generalnie to najwieksza bolaczka WP ktora mi personalnie doskwiera (chociaz jakos sobie radze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.