Skocz do zawartości

CB Radio


piotrek305

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

takie szybkie pytanie, od jakiej ceny za radio + antenę można jeździć w spokoju bez szczszyspsspszsytrzszpsyzsszsszszzzzszzzzzz w samochodzie ?

 

od takiej za ktora kupisz radyjko z RF-Gain i SQ, zakrecasz na max obydwa potencjometry i juz nie masz wspomnianego "szczszyspsspszsytrzsz..." :mrgreen:

 

tak na serio to jak wspomnial jacek_1, nie za bardzo istnieje radyjko ktore ma zawsze 100% czysty odbior bez zaklocen i szumow. Mozna to jednak skutecznie eliminowac i dostrajac wedlug wlasnych potrzeba wlasnie wspomnianymi wyzej potencjometrami.

Do tego z zasady stare radyjka byly bardziej selektywne i mialy lepsze filtry wiec poprostu szukaj uzywek z dawnych lat (dobre konstrukcje beda kosztowaly czasami 2x wiecej niz nowe hiper-mega-ekstra konstrukcje z miliardem udziwnien i zabawek)

 

mozna tez bawic sie w radyjka z automatycznym SQ (ASC, ASQ i tym podobne wynalazki), jednak to nie jest rozwiazanie idealne, poniewaz czasami wycina sygnaly pożądane a czasami przepuszcza smieci.

 

Co do anten to zasada jest prosta. Dluzsza antena = wiekszy zasieg = wiekszy odbiór sygnałów (zarówno tych pozadanych jak i smiecia). Odwrotnie bedzie z krotka antena. Zasada tyczy sie generalnie wszystkich popularnych samochodowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram sq8shq nowe radia nie sa tak fajne jak te stare, ale do codziennego uzytku jednak wole Walkera niż Wilsona, ktorego tez posiadam w swoich zasobach :)

 

Ogarnij temat z grubsza ewentualnie jak masz mozliwosc to pozycz sobie jakis zestaw na kilka dni, bo znam ludzi, ktorzy kupili cb i tydzien pozniej sprzedawali, bo im nie pasowalo "ciagle gadanie w aucie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowym plusem unidena jest jego wielkość.. dosłownie wszędzie idzie go schować no ewe yosan ma małe radyjka.

 

co do podkładek pod magnes to w żadnym wypadku ich nie dawajcie!

przez to tracicie zasieg i zbieracie więcej szumów, fakt magnes dobija lakier zwłaszcza jak się położy na brudny lakier :/ ale po to przykleja się pod gumę aluminiową taśmę żeby wzmocnić "mase" z karoseria, więc każde podkladki itd powodują szumy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podkładek pod magnes to w żadnym wypadku ich nie dawajcie!

przez to tracicie zasieg i zbieracie więcej szumów, fakt magnes dobija lakier zwłaszcza jak się położy na brudny lakier ale po to przykleja się pod gumę aluminiową taśmę żeby wzmocnić "mase" z karoseria, więc każde podkladki itd powodują szumy itd.

 

:good: popieram w 100%. jak ktos uzywa magnesowki i chce oszczedzic lakier to polecam poprostu odkrecac antene od podstawy i chowac sam bat z cewka - na goly magnes malo kto sie pokusi (chociaz jest jednak ryzyko...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym iż moja antena sirio as 100mag uciekła mi dziś z dachu podczas mijanki, trzeba zakupić nową zastanawiam się nad sirio ml145 albo president missouri. Co polecacie ma być dobrze odbierająca oraz nie uciekająca sama z dachu bez pozwolenia jak ta poprzednia

 

radio to yosan pro 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym iż moja antena sirio as 100mag uciekła mi dziś z dachu podczas mijanki, trzeba zakupić nową zastanawiam się nad sirio ml145 albo president missouri. Co polecacie ma być dobrze odbierająca oraz nie uciekająca sama z dachu bez pozwolenia jak ta poprzednia

 

radio to yosan pro 120

 

Kup sobie pirata, helikalną, 70 centymetrową antenkę.

Jej największym plusem jest niewielki acz cholernie mocny magnes neodymowy. Ciężko mi było ją ściągnąć z dachu ;) Tylko uważaj na podróbki, bo jest ich wiele. Oryginalny pirat swoje kosztuje ale IMO warto.

Jest jednak minus - jako że to helikal to niestety gwiżdże, bo jest gruba (z tego co pamiętam to tak z 8-9 mm średnicy bata ma)

 

 

 

 

 

Cholera, tylko nie weźcie mnie za sprzedawcę ;P Po prostu polecam co mi się podobało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym iż moja antena sirio as 100mag uciekła mi dziś z dachu podczas mijanki, trzeba zakupić nową zastanawiam się nad sirio ml145 albo president missouri. Co polecacie ma być dobrze odbierająca oraz nie uciekająca sama z dachu bez pozwolenia jak ta poprzednia

 

radio to yosan pro 120

 

Do bliźniaczego modelu Yosana, czyli Lafayette Atena używam Sirio Omega 27 na dużym magnesie. Polecam w tym zestawie. Bardzo dobry odbiór, czyste nadawanie.

 

manio49, dobra jest też Sirio T3 (helikal, podobna chyba do Pirata), z tym minusem ze jak coś puknie w helikala to jest duże prawdopodobieństwo złamania, a anteny na miękkim bacie zamortyzują uderzenie. Podobno są dosyć głośne ze względu na brak elastyczności, także najlepiej niech wypowie się jakiś użytkownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krótkiej helikalnej anteny, to potwierdzam,że gwiżdże, bo sam latam z President Super Florida,ale nadrabia to nocnym magnesem i raczej nie ma problemu ze schowaniem jej do bagażnika :) W zestawie z Alanem 48 plus multi zasięg około 5-7 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rekord na President FLorida(45cm) który wyłapałem i rozmawiałem to ponad 20km

ja na Alanie 100+ + MAAS KM-2018 rozmawiałem z dużym, ale już nie pamiętam co miał na dachu.On na A2 przy gryfinie, ja w centrum miasta przy Galaxy

Maks do 10km łapie ale w normalnym użytkowaniu to ok 8km, i nie gwiżdze. Zalety że mała i zawsze się w bagażniku wala ;) Siedzi na przezroczystej podkładce.

Minus cena :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Anteny Helikalne typu sirio T3 stawiają duży opór bo sa grube i gwiżdżą przy prędkości powyżej 90km/h .Sa sposoby żeby mniej gwizdała ale to jest bez sensu. Helikan mi na trasie potrafił sięgać nawet do 20km a w mieście przy dobrej propagacji do 10 spokojnie. Chłopaki dobry odbiór jest zależny od radia jakie ma filtry i na jakim kanale rozmawiamy. Na Antenie Sirio 5000 turbo , JFK albo Jackson mikr densei 2023 prowadziłem rozmowy mobil-mobil piaseczno-legionów i modulacja była na 3/4 i była b.wyraźna.

 

A i jeszcze taka sprawa odległości które sie osiąga podaje sie w lini prostej .

I np mamy anetne Sirio ml-145 bardzo mieciutki bat i przy prędkości 120-140km/h wiecie jak ona wygląda w czasie jazdy ??

No zgina sie do tyłu Auta(dość mocno) i robi nam że antena staje sie kierunkowa . Sprawdzcie kiedyś na trasie ;)

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na Antenie Sirio 5000 turbo , JFK albo Jackson mikr densei 2023 prowadziłem rozmowy mobil-mobil piaseczno-legionów i modulacja była na 3/4 i była b.wyraźna.

 

trzeba wziąć pod uwagę też to, że to mikrofon ze wzmocnienie, który bardzo poprawia jakość odbieranych informacji u osoby z którą rozmawiasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.