Skocz do zawartości

CB Radio


piotrek305

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się zastanawiam nad Yosanem i AS-100

Pro 120 + as100 i starczy - jezeli ma byc jako antymisiek to bedziesz zadowolony (napewno bardziej niz z chinskich presidentow - sam sie na takowym przewiozlem ale to tez moze byc odczucie po przesiadce z pc78), jak chcesz uzywac do prowadzenia rozmow to wiekszy bacik zalecany.

 

Ale jest problem z trzymaniem przy większych prędkościach no powiedzmy strzały na autostradzie do 200km/h :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale jest problem z trzymaniem przy większych prędkościach no powiedzmy strzały na autostradzie do 200km/h

 

Na magnesie pewnie tak, chociaz to tez kwestia wielkosci magnesu :) Ja sie z takimi predkosciami nie przemieszczam wiec nie mam problemu :)

 

Niemniej jezeli chcesz jechac 200km/h to i tak przydalby sie naprawde solidny magnes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest problem z trzymaniem przy większych prędkościach no powiedzmy strzały na autostradzie do 200km/h

 

Na magnesie pewnie tak, chociaz to tez kwestia wielkosci magnesu :) Ja sie z takimi predkosciami nie przemieszczam wiec nie mam problemu :)

 

Niemniej jezeli chcesz jechac 200km/h to i tak przydalby sie naprawde solidny magnes

 

Powiem tak ze nie jadę cały czas 200 pak ;) bez przesady ale czasami jest chwilowe 200

jak jadę z UK do PL to czy mam jak się da miedzy 120-160km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie nie chce zakladac nowego tematu , wiec pytam tu , ktoś może mi polecić jakiś zestawik ,, na miasto " radyjko i antenka cb jakąś krótką ( chce żeby to jakoś wyglądało , bo nie chce wozić długiego kija ) najlepiej w jakiejś dobrej niskiej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Antena Sirio omega 27 mag albo sirio As-10) i do tego Radio zależy jakie chcesz gabaryty radia .. ale fajne radio To intek 760- ma ASC fajnie działające i ma głośnik z przodu.. Taki zestaw polecam.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś może mi polecić jakiś zestawik ,, na miasto " radyjko i antenka cb jakąś krótką ( chce żeby to jakoś wyglądało , bo nie chce wozić długiego kija ) najlepiej w jakiejś dobrej niskiej cenie

 

Masz kilka postow wyzej... Yosan pro 120 + AS100

 

[ Dodano: 12 Styczeń 2012, 18:37 ]

imho krotka anetena do miasta jest do du**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce zakladac nowego tematu , wiec pytam tu , ktoś może mi polecić jakiś zestawik ,, na miasto " radyjko i antenka cb jakąś krótką ( chce żeby to jakoś wyglądało , bo nie chce wozić długiego kija ) najlepiej w jakiejś dobrej niskiej cenie

Ja polecam Unidena 520XL i sirio T3 27 63cm i naprawdę fajnie zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirio T3 27

rowniez polecam, fajny, klasyczny helikal - zawsze to wieksza sprawnosc niz drut o tej samej dlugosci

 

polecam Unidena 520XL

Jak nowy to zdecydowanie odradzalbym nawet... tylko stare uzywki (te byly solidne i trzymaly ladnie czestotliwosci), nowe made in china sa fatalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam oklepany zestaw Uniden Pro520xl i Presidenta Floryde z którego jestem zadowolony, dogadać się spokojnie mogę w obrębie 5-7km i to mi wystarczy, tymbardziej, że większość czasu słucham niż nadaje, bo ręce opadają co na tej 19 się nasłuchasz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadać się spokojnie mogę w obrębie 5-7km

 

Chyba przy idealnej propoagacji oraz terenie niezabudowanym i plaskim. W miescie mobil - mobil 7km jest czesto realna granica dla ML-145 a co mowic o mikrusie florida...

 

Ponizej realny zasieg przy zastosowaniu w poruszajacym sie mobilu z misuri na magnesie zamocowanym centralnie na samym srodku dachu w polaczeniu z Harrym III + Sadelta ME3 (punkt A) oraz Sirtel Santiago 1200 + Harry I + Densei EC2030w mobilu stojacym nieruchomo (punkt B)

7c9a2308765b3b57m.jpg

nie wiem jaka odleglosc w linii prostej ale jadac droga (tak jak na mapce) daje to 3,5km. Test robiony poza godzinami szczytu (okolo 19tej). Teren zabudowany ale tez nie ma tam zbyt wielu przeszkod - w linii prostej przeszkadza tylko jeden bardzo wsyoki budynek (jak ktos z lbn to mowie o pekinie)

W miejscu zaznaczonym A mobil poruszajacy sie odbieral na S0 oraz i modulacja na 1 w potwornych szumach, mobil B w tej samej chwili mial odczyt S0 i modulacja 0 - oba radyjka SQ rozkrecone na max)

 

A tak to wygladalo po zmianie na mobilu ruchomym anteny - tym razem zastosowano Sirtel Gamma 1R (dlu6667eabf7c65fd69m.jpgelikal o bardzo duzej sprawnosci)

Dalej nie wiem jaka odleglosc w linii prostej ale po trasie jest to 9-9,5 km

 

Przy odleglosci 7km, realnie pogadac mozna bylo dopiero po zastosowaniu dobrego i dlugiego helikala.

Na trasie sytuacja zmienia sie tiametralnie i 7km jest osiagalne spokojnie przez wczesniej wspomniana misuri, tyle ze w takich samych warunkach gamma robi po 20km :)

 

Nalezy zwrocic uwage ze wyniki moga byc zawyzone ze wzgledu na uzycie mikrofonow z dosc dobrym wzmocnieniem (szczegolnie sadelta). Jakby ktos mial watpliwosci to SWR na misuri byl 1,3-1,4 na Santiago 1,2-1,3 pozniej na gammie 1,4-1,5

Wiec nie wmawiajcie ludziom ze z anten 45cm ktos osiaga 7km zasieg... chyba ze faktycznie teren niezabudowany a lacznosc mobil - baza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o trasę akurat jak jechaliśmy na autostradzie między 2 mobilami z takim samym sprzętem, nie znam się dokładnie jak Grzesiek, ale mniej więcje taka była odległość między nami jak się słyszeliśmy, oczywiście nie było to idealnie, ale szło się dogadać. A po drugie nikomu nic nie wmawiam, tylko stwierdzam fakt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugie nikomu nic nie wmawiam

 

Moja wypowiedz nie byla personalnie do Ciebie kierowana - jezeli tak ja odebrales to przepraszam.

Co do Twojego zasiegu to zasugerowalem sie postem kolegi ktory pytal o zestaw do miasta. Na trasie 7km jestem osiagalne ok, ja poprostu zrozumialem ze mowisz o zasiegu w miescie - niemniej moj blad ze zle to odczytalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNIDEN XL 520 PRO i antena Sirio ML-145 -> zestaw idealny na miasto i w trase, nie ucina rozmow, dobre ustawienia i brak zbednych szumow. Jezdze z tym zestawem 6 lat i nie zawiodlem sie. Ale obecne UNIDENY 520 sa przestrajane na 4W co niestety oslabia osiagi, ja zakupilem wersje pierwotna o mocy 8W ktora to ogolnie byla zakazana do sprzedazy ale byla do kupienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le obecne UNIDENY 520 sa przestrajane na 4W co niestety oslabia osiagi, ja zakupilem wersje pierwotna o mocy 8W ktora to ogolnie byla zakazana do sprzedazy ale byla do kupienia

 

4W a 8W nie ma najmniejszej roznicy... aby zwiekszyc sygnal o 1S nalezy podniesc moc 4x wiec 4W czy 8W to bez najmniejszej roznicy. Dopiero 16W daje 1S roznicy w sygnale co i tak nie zawsze przeklada sie na faktyczny zasieg, poniewaz aby to mialo sens druga osoba rowniez musi miec podniesiona moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem midlanda 121 i sirio ML 145. Ostatnio zakupiłem używany zestaw JohnnyII i antene president Dakota. Za cały zestaw zapłaciłem poniżej 400zł ale różnica jest duża. Z czystym sumieniem mogę polecić taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam troche inny problem. :dontknow:

CB radio uzywam tylko jadac do PL i poruszajac sie po PL wiec w moim przypadku musi to byc antena do demontazu.

Dotychczas jezdzilem z dosc mala antena na dachu, na spory magnes i byla ona zdejmowana i zakladana kiedy mi sie chcialo i byla ona potrzebna. Podkladek gumowych juz troche przetestowalem, kazda tak czy siak rysuje. Antene stawiam jak najblizej tylnej krawedzi dachu, jak najblizej rynienki w dachu, ktoredy puszczam przewod. Gora 5 cm kabla idzie po dachu. Wiadomo im wiecej przewodu na dachu tym wiecej rys. A ja mam jeszcze folie czarna polysk wiec juz wogole :zly: Ale znowu przy takim montowaniu jest problem z otwieraniem tylnej klapy bagaznika. Jak zapomne zakodowac "ile" ma sie otwierac to zonk. :wallbash:

Naklejanie kolek z folii bezbarwnej, dla zabezpieczenia pod antene nie wchodzi w gre ani zaden montaz antenty do karoserii na stale czy pol stale tez mi sie nie podoba.

Wie ktos moze o jakims innym rozwiazaniu dla mnie? Ogolnie nie siedze w temacie CB wiec moze jest jakis patent na moj problem? :-] Sprzet mam dobry, dziala wiec nie chcialbym go za bardzo wymieniac..

Any1?

Zbliza sie sezon roadtripow wiec antena musi byc, tylko jakos nie widzi mi sie oklejanie dachu od nowa po kazdych wakacjach :dontknow:

Aha, no i oczywiscie antena montowana jest na czysty dach, co sporo :cry: komplikuje sprawe za kazdym razem...

Moze komus ten problem wyda sie smieszny ale ja mam chyba za bardzo zepsuta glowe przez detailing. Wiec jak ktos ma jakis fajny patent to chetnie przyjme propozycje bo sam juz nie wiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_, a nie myślałeś może na anteną na uchwyt zamocowaną do klapy bagażnika?

Antenę przykręcisz śrubą z motylkiem.. A jak będzie zbędna to zostawisz sam uchwyt na klapie...

 

Obrazek

 

Hmm, ale ze jak to dziala?

Sorry ale nie za bardzo moge sobie to jakos wyobrazic. Nie znam sie na temacie CB. :dontknow:

Masz moze jakies zdjecie pokazujace takie mocowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.