Skocz do zawartości

CB Radio


piotrek305

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki takiej odpowiedzi właśnie potrzebowałem:P A jak jest z wytrzymałością kabla do anteny?? Wiadomo, ja się staram zamykać drzwi tak aby jak najmniej go ściskac punktowo ale jak kogoś wysadzam itp to on nie patrzy tylko byle jak zamyka:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wilson? Jak cię widzę, tak cię słyszę :P Ja mam Lemma Colta w dziuru i nie przejmuję się żadnym zdejmowaniem. O wiele lepsze rozwiązanie niż magnes lub uchwyt. Gorzej jest jak wjeżdżam na parking podziemny. Ale 5 na godzinę przy wystających elementach sufitu i nie jest źle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kasa - taka antena :? Nie każdy wie, że w większości przypadków więcej zależy od anteny niż od radia. Nie jestem, ale mam przyjaciół krótkofalowców.

 

Co do kabla - on wytrzyma więcej niż niezabezpieczony lakier... Może jutro uda mi się wrzucić fotkę jak wygląda dach w miejscu gdzie kabel ocierał o lakier... KU PRZESTRODZE TO BĘDZIE :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam do tego antenke z Hustlera

 

zabraklo cudzyslowa - powinno byc "antenke" :) a tak wogole kazdy ma inny gust i potrzeby, ja poprostu nie lubie biodegradowalynych anten a do tekich zalicza sie ten wynalazek...

z drugiej strony Hustler to antena produkowana przez bardzo dobra firme new-tronics, tyle ze wynalazki z allegro po 30-50zl przypominaja ja tylko wygladem. Orygilany Hustler by New-Tronics jest bardzo solidny i pieknie sie stroi no i kosztuje w granicach 120-150zl. Tylko raz w zyciu takiego widzialem i jest to niebo a ziemia w stosunku do chinskich podrobek z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesol to zmień jak najszybciej antenę i wtedy będziesz zadowolony jeszcze bardziej, i to nie tylko ze względu jakości i siły odbioru ale także bezpieczeństwa, bo w hustlerach często rdzewieje cewka co doprowadza do zwarcia i spalenia końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że na początku miałem Cobre 19 i Hustlera 100... słabo było...

Od dawna korzystam z Unidenów Pro520xl (w trzech autach) i samo radio jest OK. Co do anten, to bardzo zadowolony byłem/jestem z Omega 27, ale po mieście i w garażach podziemnych (parkuję w takim auto) zdecydowanie wolę Missouri lub Floridę - mam obie w zamiennikach. Te krótkie dają radę... nie ma sprzętu, który nie będzie czasami szumiał.

 

Niestety... istotne są dla mnie także aspekty estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A to zgodnie z obietnicą przestroga dla osób, które zostawią luźny kabelek prowadzący z dachu do wnętrza auta :acute:

 

74209e2f60d316f6m.jpg

 

Kolorem czerwonym oznaczyłem miejsce, gdzie kabel ocierał o rant dachu podczas otwierania i zamykania - jak widać przetarł lakier bezbarwny, bazę i dotarł do podkładu. Folia ochronna została przyklejona za późno :thumbdown:

 

Kolor niebieski to miejsce, gdzie naklejono folię pod podstawę magnetyczną... Wielokrotne zdejmowanie zostawiło takie ślady - a co jeśli nawet folii nie ma?????? :wallbash: Więc może warto rozważyć antenę z mocowaniem na stałe.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Presidenta Missouri. Jak się Wam sprawują, bo zamierzam kupić takie cacko???

 

ogólnie antena dobra ale ma wady :

1-cena

2-cewka jest widoczna i dostaje sie do niej woda co nie fajnie wygląda i może robić problemy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zamierzam kupić takie cacko???

 

Kup cos tanszego a dluzszego (bedziesz bardziej zadowolony) a z pozostala kase przeznacz na cos innego.

 

Generalnie w tej antence 80% ceny to marketing i nic wiecej, pracuje jak kazda inna w takiej dlugosci i tyle a pseudo podwojne cewki, zwoje i inne marketingowe wygibasy wplywaja tylko na jej wyglad zewnetrzny (ktory imho jest calkiem fajny) ale nie na prace tej anteny. Wykonanie jak na taka cene tez nie zachwyca. Tak jak kolega wspomnial cewka jest nieszczelna i sniedzieje wewnatrz.

 

28a2e765832fc2ed.jpg

wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam juz 2 bo jedna ukradli i w zadnej nic nie przeciekalo, wiec moze trafilsicie na nie calkiem oryginalne egzemplarze. Antenka fajna z naprawde dobrymi "osiagami" jedynie magnes jest za mały i antena potrafi spasc powyzej 190-200. Dlatego chyba lepiej kupic president missisipi plus duzy magnes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mam z nią żadnych problemów, mimo że użytkuję ją już 3 rok, pękanie, śniedzenie, czy przeciekanie wody nie jest mi znane, jak to mówią jak dbasz tak masz ! Jedynie co przyniej robiłem to wymiana folii pod magnesem i nowa uszczelka magnesu, koszt razem jakieś 20zł i 15 minut pracy. Co do spadania to przy 220 z dachu Avanta nie zleciała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może warto rozważyć antenę z mocowaniem na stałe.... :mrgreen:
to również może nie być dobrym rozwiązaniem, zależy od auta

 

u mnie w A3 jak to w każdym Audi - szpary są wąskie - uchwyt był zeszlifowywany bo bez tego by się nigdzie nie zmieścił (jest na rancie tylnej klapy przy lampie - tam było najszerzej) ale mimo tej operacji uchwyt "pracuje" (bo np. zahaczysz anteną o gałąź, tablice na parkingu podziemnym itd. itp.) i też mam małą obcierkę od wewnętrznej strony błotnika (widoczna po otwarciu klapy)... :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to również może nie być dobrym rozwiązaniem, zależy od auta

 

u mnie w A3 jak to w każdym Audi - szpary są wąskie - uchwyt był zeszlifowywany bo bez tego by się nigdzie nie zmieścił (jest na rancie tylnej klapy przy lampie - tam było najszerzej) ale mimo tej operacji uchwyt "pracuje" (bo np. zahaczysz anteną o gałąź, tablice na parkingu podziemnym itd. itp.) i też mam małą obcierkę od wewnętrznej strony błotnika (widoczna po otwarciu klapy)...

Przyklej od strony wewnętrznej przeźroczystą folię w miejscu gdzie uchwyt Ci ociera, ja tak mam i nic nie mam porysowane :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie smigam na zestawie uniden 68 elite i sirio turbo 5000 w dziurce. Radio duze i wygladajace archaicznie, ale podswietlenie sie idealnie komponuje. Antenka dluga, zamontowana na stale, wiec nic nie rysuje lakieru. Latwo ja polozyc. Zestaw moge smialo polecic, uwazam ze to najtansza gorna polka :) Radio 300, antena + akcesoria 215.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden 68 elite i sirio turbo 5000 w dziurce

Radyjko spoko ale za 300zl to nie wiem gdzie go wyrwales (chyba ze to nie byla nowka albo w nieidealnym stanie w innym wypadku dobra okazje musiales trafic. Ja swojego Pc78 LTW pchnalem uzywke za 550zl i nie byl to made in china jeszcze :) - niestety nigdzie sie nie miescil :(

 

A Turbinki sa bardzo fajne - dla mnie maja najgenialniejsze uchwyty (te kulkowe) - niezniszczalen, szybki montaz, blyskawiczne kladzenie anteny a dodatkowo bardzo mocno trzymaja po skreceniu tylko reka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I klamka nie gwizdze od wiatru jak w performerze :) Radyjko kupilem uzywane ale wizulanie stan bdb, wystrojone ladnie w zera, na wyswietlaczu jeszcze byla folia. Kupilem 68 wlasnie z uwagi na mniejsze rozmiary niz 78.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I klamka nie gwizdze od wiatru jak w performerze

 

gwizd tej klamki z serii performer to nic w stosunku do obecnie posiadanego przezemnie Sirtela Gamma IR (tutaj to ta sprężyna świszczy a na dodatek sama antena stawia duzy opor) No ale do dzialania nie mam najmniejszych zastrzezen - pracuje jak turbina 5kilo (w odsluchu bo w nadawaniu jednak slabiej)

 

Niemniej wszystkie turbinki sa bardzo fajnymi antenami - 5ka to juz spory bacik i raczej nie dla każdego sprzęt ale posrednia 2k tez radzi sobie pieknie w stosunku do konkurencji.

 

Przy okazji daj jakas fotke z montazu Unidena - ciekaw jestem gdzie to upchales :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad Yosanem i AS-100

Pro 120 + as100 i starczy - jezeli ma byc jako antymisiek to bedziesz zadowolony (napewno bardziej niz z chinskich presidentow - sam sie na takowym przewiozlem ale to tez moze byc odczucie po przesiadce z pc78), jak chcesz uzywac do prowadzenia rozmow to wiekszy bacik zalecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.