Skocz do zawartości

Jak podłączyć radiodwarzacz w aucie z szyną CAN


Marco

Rekomendowane odpowiedzi

W modelach VAG po 2004 roku nie ma kabla +12V zależnego od stacyjki, bo jest zastąpiony sygnałem z CAN - przerabiałem to w Octavii II. W przypadku podłączenia radia nie oryginalnego trzeba odłączyć CAN z ori wtyczki, bo inaczej będzie wciągać dużo prądu o czym pisał ktoś wyżej :) (Sztuczne obciążenie szyny).

Rozwiązanie są dwa: albo stałe zasilanie na oba piny nieoryginalnego radia (brak zależności od kluczyka) albo podpięcie się pod coś zależnego od stacyjki elektrycznie i najlepiej jeszcze przez przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w bezpiecznikach gniazdo gdzie jest prad po przekreceniu kluczyka ,hurra! Dziala!

Nadal jednak nie mogę włączyć/wyłączyć radia z przycisku oraz nie ma zasilania w przewodzie "antenne control".

Ale trudno musi byc tak jak jest. Pamięć trzyma ,a to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena Remote, też mozesz podłaczyć pod ten sam kabel na którym pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka, wzmacniacz będzie się załączał razem z radiem i razem z nim wyłączał.

 

Poboru nie będzie większego bo wzmacniacz ma zawsze jakieś opóźnienie od czasu otrzymania napięcia do włączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mozesz podłaczyć pod ten sam kabel na którym pojawia się napięcie po przekręceniu kluczyka, wzmacniacz będzie się załączał razem z radiem i razem z nim wyłączał.
Tak właśnie mam zamiar zrobić.

Tylko się jeszcze zastanawiam bo w tym gnieździe w które się wpiąłem, miernik w stanie "bez zapłonu" wskazuje 1V z kawałkiem ,ale to raczej zbyt małe napięcie żeby rozładowało aku jeśli będą podpięte wzmacniacze i radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Marek ale z radia wychodzi zapewne sygnał sterujący na wzmacniacz i antenę. Przestudiuję i coś może wymyślę.

 

[ Dodano: 21 Październik 2011, 10:14 ]

Prześlij mi foto całego okablowania jakie wychodzi z radia plus wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ale z radia wychodzi zapewne sygnał sterujący na wzmacniacz i antenę.
No wychodzi,zazwyczaj jest to niebieski przewód. Zresztą jest oznaczony. I niestety nie ma na nim napięcia. Ale to już raczej problem leży w radiu...
1V to zawsze jakieś napięcie, więc prąd płynie. Ogólnie prąd po uśpieniu wszystkich urządzeń powinen być nie większy jak 100mA.
Quwa czyli jednak lipa będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Noże gdzieś w ustawieniach radia jest "remote antena" i tam trzeba ją aktywować.
tak samo sterowanie wzmacniacza w ustawieniach może być skoro przewód wychodzi a radio nie podaje na niego żadnego napięcia. Bezpieczeństwo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, podłącz radio pod stale 12V czyli zasilanie i "pamięć" pod czerwony kabel (normalnie je zewrzyj). Radio teraz będzie działac niezależnie od wszystkiego, stacyjki itd. Włącz radio i teraz zmierz +12V na niebieskim kablu. Jeśli jest pin w kostce radia - to nie ma bata musi działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz radio pod stale 12V czyli zasilanie i "pamięć" pod czerwony kabel (normalnie je zewrzyj). Radio teraz będzie działac niezależnie od wszystkiego, stacyjki itd. Włącz radio i teraz zmierz +12V na niebieskim kablu.
Ni ma...niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem instrukcję instalacji :P

Masz tam od strony radia:

Czerwony - +12V zalezne od stacyjki (Seat = przez CAN)

Żółty - +12V stałe

Czarny - masa

Pomarańczowo-biały - włącznik świateł (Seat = przez CAN)

Niebiesko-biały - Remote czyli +12V zależne od radia (max 300mA).

 

W instrukcji jest napisane, że radio bez zółtego kabla nie ruszy - co dziwne nie jest.

Poza tym wszystko zostało już omówione i nie ma co tu więcej omawiać.

Jak coś nie działa, a zostało podłączone zgodnie z wymaganiami to walnięte musi być radio :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.