Skocz do zawartości

Niezapłacony mandat :D


piotrek305

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku jakoś mnie oszczędzili i z 300zł udało się dogadać do stówki, co jest kwotą znośną. W zeszłym, roku było gorzej bo przed Świętami chcieli mi wrzucić 700 czy 750zł, nie pamiętam, ale znów udało się dogadać na 350 :D co i tak było niczym w porównaniu do 750zł w razie czego. Oficjalnie na zapłatę mandatu jest tydzień, nieoficjalnie dłużej :| , ale o tym się głośno nie mówi i ten czas wystarcza na spokojne odłożenie kasy przy większych mandatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

heh nie mam nic oficjalnie na siebie :mrgreen: z urzędu skarbowego już byli powiedziałem że nie mam z czego zapłacić, ciekawe co będzie dalej

 

Tak, też tak mówiłem. Nic na siebie - mogą mi skoczyć. Puki nie potrzebowałem zaświadczenia z US o niezaleganiu. Sam zaniosłem w zębach :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak się trafi do BIK'u za mandaty, bo chyba istnieje taka możliwość, tak jak w przypadku niezapłaconych rachunków.

 

BIK to Biuro Informacji Kredytowej - dostęp do niego mają tylko banki zgodnie z ustawą o prawie bankowym i tylko bank może zrobić wpis do BIKu.

 

Miałeś na myśli pewnie KRD czy inny rejestr dłużników :) Tak - można trafić do KRD za niezapłacone rachunki i pewnie za mandat też, ale tylko jeśli kwota jest powyżej 200 zł z tego co pamiętam.

No i trzeba zaznaczyć, że przy udzielaniu kredytu przez bank raczej pod uwagę jest brana tylko informacja z BIK a nie KRD i innych rejestrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel racja.

Dodam jeszcze, że przedawnienie mandatu, czy innego roszczenia finansowego nie powoduje jego anulacji :) Czyli równie dobrze mając przedawnione roszczenie można trafić do KRD.

 

Mi ostatnio HDI przysłało wezwanie do zapłaty składki za rok 2004 :lol:

Straszak sądem itd.

No więc ja zbytnie się w temat nie zagłębiając bo to było prawie 8 lat temu grzecznie odpisałem, że roszczenie zostało przedawnione i w przypadku skierowania sprawy do sądu podniosę zarzut przedawnienia.

Ale oni byli cwani :) i napisali mi, że ok - sprawy do sądu nie wniosą, ale jak nie zapłacę to wpiszą mnie do KRD. No więc ja, z racji tego ze nie pamiętam co się działo 8 lat wstecz, poprosiłem by przesłano dokumenty na podstawie, których domagają się opłaty składki.

W odpowiedzi przyszło pismo, że roszczenie uznają za nieważne i nie będą się w przyszłości domagali uregulowania :)

wiem wiem :) cool story było, ale musiałem się wygadać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie zwlekajcie z mandatami, do mnie miesiąc temu przyszedł komornik sądowy, za dwa mandaty łącznie 100 zł( nie kupione bileciki parkingowe ) mam do zapłaty 700 zł !!! powiedzieli że po co mają siadać mi na konto, lepiej żebym zapłacił ...

 

Hmmm.. komornik za prowadzeni egzekucji ma 15% kwoty, dopytaj się lepiej co i za co.

Chyba, że to była firma windykacyjna, ale oni nie mogą sobie chyba dorzucać kosztów z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie zwlekajcie z mandatami, do mnie miesiąc temu przyszedł komornik sądowy, za dwa mandaty łącznie 100 zł( nie kupione bileciki parkingowe ) mam do zapłaty 700 zł !!! powiedzieli że po co mają siadać mi na konto, lepiej żebym zapłacił ...

 

Hmmm.. komornik za prowadzeni egzekucji ma 15% kwoty, dopytaj się lepiej co i za co.

Chyba, że to była firma windykacyjna, ale oni nie mogą sobie chyba dorzucać kosztów z kosmosu.

 

Jak dlugo nie placiles? Kolega dobrze gada, cos tu smierdzi... ja bym nie placil, a komornika odstawil z kwitkiem. Kiedys zawital do mnie taki cwaniak, bylem jeszcze studentem, jezdzilem lada samara wtedy, 13 letnia fura, calkiem przyjemna choc miala swoje mankamenty :D W kazdym razie pan komornik przyjechal, i zaparkowal na moim wjezdzie akurat jak jechalem na egazmin. Otwieram brame, patrze jakis tikacz stoi i blokuje wyjazd, za chwile wylania sie pan i mowi ze jest komornikiem i ze po pieniazki za mandacik przyjechal. Ja jak to zwyke, na ostatnia chwile wiec juz spozniony mowie panie przyjedz pan jutro to bedziemy gadac bo teraz sie spiesze, a on bezczelnie ze mi nie odjedzie dopoki nie zaplace. Dlugo mi nie zajelo myslenie, odparlem ze jak nie odjedzie to go poprostu przepchne, zamkne brame i pojade bo stoi na mojej posesji. Na aucie kompletnie mi nie zalezalo bo klocki hamulcowe byly warte wiecej niz ono samo... Pan komornik jeszcze dobrze odpalic nie zdazyl i w sumie to chyba na rozruszniku uciekl do tylu :D Cos tam jeszcze krzyczal, ale spokojnie zamknalem brame i pojechalem do szkoly :D WIecej go nie widzialem, po paru latach sciagneli mi mandat z konta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na tych sprawach za bardzo się nie znam, przyjechało do mnie do firmy dwóch gości i powiedziało że do tygodnia mam się zjawić u komornika sądowego w Opolu na Gen. Zajączka a gdy się nie zjawie do 7 dni to kara 500 zł. Pojechałem tam i powiedzieli mi że jak nie chce żeby siadali mi na konto to żebym zapłacił. Było 100 zł, dwa razy mandaty po 50 zł za nie kupione bilety parkingowe, mam zapłacić 680 zł.

Powiedział mi że dlatego tak dużo bo odsetki, rozprawa i hmm cos tam jeszcze było, dogadałem się z nimi że rozłożyli mi to na 3 raty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzieli chociaz skad te mandaty i z jakiego okresu? Kolega ostatnio tez dostal wezwanie wlasnie za taka sama sprawe, tez chcieli mu wladowac wlasnie jakos 5 czy 7 stowek, tyle ze za 20 nie zaplaconych postojow (nie tyle co mandatow tylko tych kwitkow co zostawiaja za szyba), a nie za 2... Nie wiem skad wzieli ta kwote, moze to jakis prywatny parking czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na tych sprawach za bardzo się nie znam, przyjechało do mnie do firmy dwóch gości i powiedziało że do tygodnia mam się zjawić u komornika sądowego w Opolu na Gen. Zajączka a gdy się nie zjawie do 7 dni to kara 500 zł. Pojechałem tam i powiedzieli mi że jak nie chce żeby siadali mi na konto to żebym zapłacił. Było 100 zł, dwa razy mandaty po 50 zł za nie kupione bilety parkingowe, mam zapłacić 680 zł.

Powiedział mi że dlatego tak dużo bo odsetki, rozprawa i hmm cos tam jeszcze było, dogadałem się z nimi że rozłożyli mi to na 3 raty...

 

Nie wiem, nie znam się, ale... chyba ktoś z Tobą w siusiaka leci.

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-moz ... 70901.html - poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, Tu właśnie chodzi o te co wkładają za szybę, oby dwa z roku 2010, komornik powiedział że taka duża suma bo to już nie ma różnicy czy chodzi o zadłużenie 100 zł czy np. parę tyś. koszty rozprawy takie same. Narazie zapłaciłem jedną ratę, może w przyszłym tygodniu znów do nich podjadę żeby jeszcze raz wszystko zobaczyć co i jak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze co? Koszt rozprawy o ile dobrze pamietam z ostatniego pisemka ktore dostalem to jakies 100zl, do tego jakies pierdoly, lacznie max 150zl!!!!! nawet jabys mial 2 osobne, wychodzi 400, a nie 700. Ktos cie tu tnie..., ja nigdy nie place komornikom bez odp. pisma wyslanego poczta, tj. sami se biora ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem dokument:

 

 

ZAWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU EGZEKUCJI

Należność główna 100

odsetki 4,71

koszty procesu 90,54

koszty zastępstwa w egzekucji 15,00

opłata egzekucyjna 282,27

opłaty stałe 84,68

wydatki gotówkowe 126,49

DO KAŻDEJ PRZEKAZYWANEJ KWOTY NALEŻY DOLICZYĆ OPŁATĘ ZA PRZELEW 1.50

W PRZYPADKU ZWŁOKI DALSZE ODSETKI

 

Tak to wygląda w skrócie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.