Skocz do zawartości

super glue na kokpicie


rol4nd

Rekomendowane odpowiedzi

witam. przyklejalem swego czasu chromowane listewki w pewnych miejscach przy schowku w moim samochodzie i jak to w super glue, troche pocieklo tu i tam i ogolnie narobilo sie troche syfu. czy znacie jakis srodek, ktory by wyczyscil pozostalosci po kleju na kokpicie samochodu? w dodatku najchetniej cela listewki bym sciagnal, ale nie wiem czy jest na tyle silny srodek by usunal pozostalosci po kleju.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T&G moim zdaniem nie pomoze, to nie ten rodzaj kleju, wsumie to naprawde nie wiem co ci doradzić, osobiście chyba probował bym zeszlifować max ile się da i na to jakis dressing, w 100% nie usunie ale w większym stopniu zamaskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przetestować:

 

http://www.jadarhobby.pl/debonder-zmywa ... -8748.html

 

Jestem bardzo ciekawy czy to działa... Zwykle wszystkie jasne plamki po super glue na plastikach okazywały sie samym plastikiem, ktory tak reagował z klejem... Ale moze Ci sie uda !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za porady :) acetonem troche sie boje, zreszta wszystkie mocne chemiczne srodki wzbudzaja we mnie obawy, bo czesto zostaja biale/szare plamy. Listwek raczej nie bede odklejal bo pewnie jest tak mocno sklejone ze zeszla by razem z lekka warstwa kokpitu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam podobny problem- 8-letnia kropelka na desce rozdzielczej. Super glue removera niegdzie nieda rady dostać. Próbowałem zmywać rozpuszczalnikiem do kleju ale nic nie pomaga. Podejrzewam że benzyna ekstrakcyjna też nic nieda.

 

Zastanawiałem się nad czymś takim: http://tnij.org/o213

Jak myślicie pomoże?

 

Może ktoś już komuś udało się zmyć to paskudztwo??

 

U mnie to wygląda tak:

mg8291.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Rozklejacz który znalazłeś (tzw. CA Debonder) moze pomóc o ile ten zaschnięty klej jest klejem z rodziny cyjano-akrylowych, bo do takich klejów stosuje się tego typu rozklejacze ze sklepów modelarskich.

 

Jezeli jest to klej z rodziny CA czyli np. Superglue czy Kropelka to mozesz popróbować tym - nie raz zmywałem tym superglue nawet z delikatnych materiałów takich jak delikatne plastiki czy przezroczysta pleksa.

Trzeba tylko uważać żeby nie trzeć niczym ostrym aby nie porysować tworzywa!!

 

No i oczywiście zrobić próbę koloru - czy nie odbarwi elementu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. Właśnie miałem założyć temat o takiej samej tematyce ale widzę, że już nie będzie potrzeby.

Mój znajomy przykleił kiedyś jakiś uchwyt do kokpitu, teraz się go pozbył a ślady po kleju pozostały i wygląda to bardzo paskudnie.

Poniżej zdjęcie:

 

21808672599324588666.jpg

 

Jak się tego pozbyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, a ja trochę z innej beczki, ale podobnie.

Deska rozdzielcza zawinięta folią bombelkową leżała sobie na dworze i mokła potem dostała słońca i znowu mokła i tak w kółko, po rozwinięciu okazało się, że ta folia wtopiła się w deskę i zostały po niej ślady, co zrobić z takim fantem. Jak sobie z tym poradzić? Może ktoś miał taki przypadek?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debonder do kupienia na znanym portalu aukcyjnym, testowane na lakierze i desce rozdzielczej. Nie pozostawił żadnych śladów, choć polecam sprawdzać w niewidocznych miejscach. No i tak jak kolega wyżej napisal działa jedynie z klejami CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debonder do kupienia na znanym portalu aukcyjnym, testowane na lakierze i desce rozdzielczej. Nie pozostawił żadnych śladów, choć polecam sprawdzać w niewidocznych miejscach. No i tak jak kolega wyżej napisal działa jedynie z klejami CA.

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.