Skocz do zawartości

Menzerna - co kupic


APC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dotychczas działałem na systemie SSR. Powoli kończą mi się zapasy i myśle nad wyprobowaniem czegoś innego. Na 3m się nie przerzuce bo litrowych opakowań nie zużyje chyba przezkilka lat :)

 

To co używałem to SSR1, SSR2 i SSR3. Oprócz FG500 jako mocno ścierna co polecacie do tego zestawu kupić? IP2000 i FF3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Rozumiem, że jako polishing Menzerne PF2500 można bezproblemowo zastąpić IP2000 ?

 

IP2000 tnie dużo mocniej ? Praca z PF2500 to IMO bajka, jak to wygląda w przypadku IP2000 ?

 

IP2000 to całkiem fajny produkt. Zajechany czarny lakier Astry GTC nie stanowił dla niego problemu. Mimo pracy na polishing padzie tnie całkiem przyzwoicie pozostawiając po sobie ładne wykończenie. Fajna alternatywa dla FG500 ponieważ pracuje się wygodniej niż cutting padem osiągając zadowalające efekty. Natomiast przy ciemnych lakierach jest to fajne uzupełnienie przed wykończeniem. Przy twardszych egzemplarzach można sobie odpuścić jeżeli dobrze pojedziesz FG500.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J0NES, FG500 wystarczy Ci średnio na 3-4 autka. Oczywiście wpływ ma też na jakim padzie pracujesz (futro, czy zwykła gąbka), ale mi pierwsza butelka 250ml wystarczyła na 2 średnie i 2 kombi, druga natomiast kończy się już po trzecim autu. Przyjmij, że 3 samochody spokojnie zrobisz, na czwarty może braknąć.

Zakładam, że SF4000 będzie schodzić podobnie jak FF3000, więc u mnie tej drugiej po wykończeniu 6-7 samochodów zostało jakieś 60%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.