Skocz do zawartości

wosk - plamy po deszczu


wojtekwojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że też po nawoskowaniu Colli następnego dnia gdy zszedłem na dwór (a w nocy spadła rosa) to zonk :wallbash: prawie się popłakałem, tyle pracy a tu lipa następnego dnia. Nic, wziąłem wiadro (myślę że w d... mam mycie na 2 wiadra), szlaufa i niecałe 4 minuty i autko umyte, jeszcze ręcznik i następne 3 min i błysk. Ale powiem szczerze że codziennie by mi się nie chciało. :thumbdown: Także też miałem mieszane uczucia, ale pojechałem do rodziców na weekend, 100km i jaki banan że samochód cały czas czysty, zero kurzu.

 

Mimo wszystko czy są jakieś woski/sealanty po których takiego efektu nie ma??

Proszę o wypowiedź doświadczonych detailerów. :?:

 

Pewnie 476 ale to normalne to wosk na ciezkie warunki i jego zadaniem jest ochrona ;)

Od wygladu mamy inne pozycje ;)

Zauważyłem, że po aplikacji Last Tocuha juz tak nie przyciąga kurzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Prosta recepta, po woskowaniu (polerowaniu i wygrzaniu) przeleć autko np? miotełką do kurzu Pronto. (rozładujesz ładunek elektrostatyczny) po tym jest zdecydowanie lepiej, mniej się czepia. Oczywiście akcje wykonać po pierwszym polerowaniu mikrofibrą...

Czy taka miotełka rozładuje mi ładunek elektrostatyczny po woskowaniu??

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavlik zapomniałeś dodać że decydując sie na LSP Duraglossa , powinien nakładać jak jest ciepło ( min. 15 C ) , lakier ma być suchy ( bo już niektórzy nakładali na wilgotny ) , czas wiązania LSP z lakierem .

Bo znowu będzie płacz i zgrzytanie zębów jaki to " badziew " kupili a mogli Colli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko delikatnie wspominam , bo znowu burza się rozpęta , a to że na duraglossie mało jest plam po deszczu to fakt w porównaniu do naturalnych ( zresztą zaraz moderator usunie mój post więc nie będzie problemu :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was, ale u mnie wczoraj jakaś flora pyliła jak szalona. I Track Claw Duraglossa pielęgnowany #921 nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji - auto z TC było zapylone podobnie, jak stojące obok z 1000P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Szukałem,aż znalazłem interesujacy mnie temat.

Mam położony FK1000p i po deszczu czarna perła wyglądała koszmarnie.Same plamy.Pojechałem na myjkę,przepłukałem zimną wodą i....

jeszcze gorzej.Tak ma być czy coś z wodą nie tak?

 

Może woda nie była deminarelizowana.

Ma dwa auta w czarnej perle, jak nie chce mi się myć na wiadro, myję mikroproszkiem. Spłukiwanie demineralką i żadnych plam nie ma. Czasem nawet go nie wycieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.