Skocz do zawartości

Odmrażacz do szyb


ble

Rekomendowane odpowiedzi

środka-specyfiku-produktu, przynajmniej ja tak zrozumiałem

Fakt, w pośpiechu czytałem, no ale jakby ktoś pytał o "ten środek" ;) to już przerobiłem temat.

 

 

Kam1l, Co do środka zamarzającego na szybie (osobiście się z tym jeszcze nie spotkałem), to może dodać IPA lub porządnego płynu do szyb (-35)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy nie macie problemów z zamarzaniem środka na szybie przy temperaturach rzędu -10, -15 stopni? Bo niestety przy tej temperaturze z tego co udało mi się zaobserwować odmrażacze niewiele dają

 

Dokładnie tak jest i z tego wzgledu moja znajomość z odmrażaczami szybko sie zakończyła, używam tylko skrobaczki, dla mnie jest ona wygodniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda topic jest o odmrazaczach ale jesli padlo juz haslo 'skrobaczka' i 'webasto' to polece inny sposob parkujacym pod chmura

z grubej folii (kiedys worki na nawozy) wycinamy oslone w ksztalcie przedniej szyby

po skonczonej jezdzie kladziemy folie na szybe i przyciskamy piorami wycieraczek

nawet jak pada snieg to folia ladnie go odrzuci z szyby, nie trzeba jej skrobac-rysowac, nie przymarzaja piora wycieraczek

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, zwykle po skonczonej jezdzie wnetrze auta jest nagrzane, silnik cieply,

dmuchawy daja cieply strumien na tyle ze przednia szyba jest sucha ; )

jesli sytuacja wyjatkowo ekstremalna to oczywiscie folii nie kladziemy ale dzieki niej

mozna oszczedzic sobie sporo pracy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Folia nie ma prawa się przykleić, jest taka cienka i bardzo przejmuje temperaturę otoczenia więc o przymarźnięciu jej do szyby nie ma mowy. Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę we wcześniej poruszanej sprawie odnośnie trzymania de-icerów w domu czy samochodzie. Otóż ogromna to jest różnica, czy płyn był trzymany w ciepłym czy w zimbnym, gdyż nawet 1st celsjusza robi różnicę. W temp. pokojewowej ma on okolo 20 stopni, w samochodzie przejmuje temperaturę wewnątrz samochodu, czyli często poniżej zera. Im niższa temperatura, tym płyn gęszy i gorzej działa, w zetknięciu z szybą, zimny alkohol ma wolniejszy czas działania (tak jak i w życiu ;):kox: ). I pamiętać trzeba, że lepiej wstać wcześniej i włączyć samochód żeby szyby się odmroziły, niż rysować je szpachelkami.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie sobie taką zakupiłem na tą zimę i wydaje mi się, że to dobry pomysł.

 

2 min stracone dzień wcześniej, ale na następny co najmniej 5 min można nadrobić ;)

 

Ostatniej zimy mój sąsiad stosował i widziałem, że dawało efekty :)

 

 

Swoją kupiłem za 5,99 więc się opłaca, ale zastanawiam się na odmrażaczem żeby sobie jeszcze ułatwić sprawę w mroźne poranki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji pokonywania dużej ilości kilometrów próbowałem różnych odmrażaczy-od drogich do marketowych i stwierdzam(stan z zeszłego roku),że najlepszy stosunek cena-jakość-wydajność ma de icer firmy sunnycar.Bije na głowe inne budżetowe.Ja kupowałem u kumpla w sklepie,ale ostatnio widziałem w tesco z tym,że atomizer.A spray bardziej funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Używałem różnych marketowych i najlepszy był Nirgin

 

No też go używałem, w zeszłym roku ten w sprayu był w Realu w promocji za 5 albo za 5,99 zł już nie pamiętam, wziałem od razu 4 sztuki :-] Zostało mi pół ostatniej. Mankament tego że chyba jest na glikolu i szyby robią się tłuste, przez co mniej przejrzyste. Denerwije mnie to bardzo, już wolę skrobać :/ W tym roku wracam do rozwiązania sprzed lat, atomizer a w nim zwykły zimowy płyn do spryskiwaczy, trzymany w temperaturze pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia czy ktos probowal, ile by wyniosl, jakby samemu sprobowac zrobic mieszanke do odmrazania szyb. Jak ze skutecznoscia przy zmianie proporcji i (oczywiscie np dodajac cos w szczatkowych ilosciach dla ochrony gumowych wycieraczek).

 

Przykladowo Orlenowski Platinium zgodnie ze specyfikacja:

Alkohol izopropylowy <= 43 %,

Alkohol etylowy <= 45 %

Glikol monoetylenowy <= 12%

sonax'a karty charakterystyki produktu nigdzie nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o specyfikach typu bezbarwny denaturat albo koncentrat o temp zamrzania -80? Obecnie mam odmrazacz ActiveJet, ale jak sie skonczy to pewnie butelke napelnie. Jak zostawialem auto pod praca na noc, to zawsze na szybe kladlem plachte materialu. Nie musi byc gruba, wazna zeby dobrze przylegala. Przycinalem ja w obydwu drzwiach, zeby nie podwialo i nic nie trzeba bylo odmrazac. Polecam ten sposob, jest najszybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak wy ale ja stosuje juz 4 rok taki patent i rano mam z głowy drapanie szyb

 

tutaj kupiłem :good:

http://pokrowce.fryda.com.pl/os-ona-na- ... -maxi.html

 

 

oslona_winter_plus_maxi_sr.jpg

 

Jak jade na 2 zmiane do pracy to Angloe sie na mnie patrza jakos tak dziwnie ale wieczorem ja sie smieje z nich ;) jak drapia szyby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.