Skocz do zawartości

Ford Focus S


BartekB

Rekomendowane odpowiedzi

dzis wyeliminowałem resztki smoły jakie camel zauważył. Niestety deszcz przerwał prace no i w zasadzie auto nadaje sie do ponownego umycia :( ehhh ta pogoda.

 

Do poprawy jest maska. Mam małe odpryski które wyeliminowałem małym sztyftem dobranym pod kolor. Jak sie później okazało nie jest to 100% lakier jaki mam ale naszczęście ubytki sa jak głowka od szpilki wiec nie powinno byc widać. Ważne że korozji nie bedzie. Z drugiej strony to myślałem ze lakier forda jest troszke bardziej mocniejszy na takie czynniki.

 

Teraz kwestia wypolerowania wodnym papierem i zobaczymy jaki bedzie efekt końcowy.

 

Pochwale sie jak bedzie pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witajcie :)

 

Niedawno przeprowadziłem II etap :ad: , tzw poprawka tego co mi sie pierwszym razem nie udalo. W sumie wiekszosc zeszlo ale i tak do 100% chyba juz nie dojde :cry: ( za mało doświedczenia mam :cry: ). Autko zabezpieczone Colli 476, trzyma jak narazie bardzo ladnie. Niedlugo czeka mnie pierwsze mycie po woskowaniu, samochod troszke sie zakurzył ( ale z tego co czytalem w przypadku tego wosku to normalne ), pozniej przetre CG QD dla lepszego odswieżenia. Krótko mówiąc autko umyte wyglinkowane, ponownie umyte i przeprowadzona korekta zgodnie z tym co mam na 1 stronie. Chciałem Wam tylko pokazac jak to wszystko wyglada po nałożeniu nowego wosku.

 

Tak to sie mniej wiecej przedstawia. Zdjecia oryginalne prosto z aparatu.

 

15133028.jpg

18740250.jpg

99071560.jpg

81206193.jpg

66845752.jpg

73492866.jpg

97501143.jpg

86088634.jpg

92736493.jpg

84263180.jpg

62239199.jpg

11802318.jpg

 

 

Powiedzcie mi bardzo prosze, chce na nastepnym sezon kupic cos z wyzszej polki swissa albo zymola i teraz nie wiem czy cos poprawie z wygladem, np nadam wiekszy blask niz to co jest teraz. Zastanawiałem sie nad Glacierem albo Creamem. Do tego dodam odpowiednie cleanery tych firm, Zymöl HD-Cleanse badz Cleaner Fluid Medium.

 

Widzialem bialego RSa i naprawde zdebialem. Fakt, to inny rodzaj lakieru i pewnie stan wiec nie doprowadze do takiego lustra, ale chcialbym jeszcze bardzie poprawic blask swojego autka. Przy kolorze białym juz wiem, że jest to walka z wiatrakami. Narazie wydaje mi sie, że co by sie nie zrobiło i tak bedzie super. A ja juz chyba mam fioła i chce żeby było bardzo super .

 

Czekam na wasze opinie i uwagi. Z gory dzieki. Aaa zapomniałęm, nie bijcie :P jak cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem sie nad Glacierem albo Creamem.
mam oba woski, 2 białe auta i powiem że wyglad super ale ja nie widzę np różnicy między creamem a duraglosem 111tką, oba woski przygotowane dedykowanymi cleanerami, po cleanerze Zymola mało obiektywnie wydawało mi się że jest większe wow...osobiście na Twoim miejscu kupił bym Carbona :-] nie widzę żadnej różnicy zaczynając od koloru wosku po aplikacje i efekty między Creamem a Carbonem, o trwałości się nie wypowiadam bo najdłużej wosk leżał u mnie 3 tygodnie :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a odgrzebie troche kotleta :D

 

tak sobie przeglądam te PSB i widzę fajny kolor felg... ciekaw jestem czy to zasługa lakieru czy użytych kosmetyków?? fajny satynowy połysk :-]

 

co do auta: robota jak dla mnie :good: oczywiście pewnie znajdzie się kilka niedociągnięć, ale ja ich nie widzę, zauważyłem natomiast te małe czarne kropki.

 

ale pewnie teraz to bedzie tylko wspomnienie, sądząc po tym co mozna zobaczyć w dziale "Twój arsenał" :song:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele sa polakierowane w oryginale, bardziej sie błyszczą kiedy je nawoskuje woskiem od CG.

 

Co do kropek, zgadza sie, moje niedociągniecie. Brak jeszcze paru środków w zestawie sprawiło że nie miałem czym tego wyczyscic. Na wiosne napewno pokarze jak bedzie po przygotowaniu pod kwarc. Strasznie sie na niego napaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj innaczej kaskę...

 

Gdzie się podziała dusza detailera?

 

PRECZ!

 

Ech - i weź tu spróbuj pokazać coś w PSB z CQ... ;)

 

BartekB - ja się nie znam :P - ale mi CQ oraz efekt "po" bardzo odpowiada - za trzy tygodnie kolejna warstwa a gdy już się zrobi ciepło to... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayrsen, wszystko przed Tobą. Spróbuj nas do niego przekonać.

Nie, nie, nie - lubię wyzwania, ale osiągalne... :P;) Zresztą - są lepsze produkty na rynku, więc tutaj niczego odkrywczego nie napiszę. Niestety, owe "lepsze" produkty nie są dostępne dla wszystkich... :o Dla mojego oka i moich aktualnych potrzeb efekt "szklenia" oraz przyciemnienia lakieru jest bardzo fajny. Czy tak juz pozostanie - czas pokaże - albo raczej CQ Finest... 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekB, Mając taki arsenał i plany......

"Kwarc"??? Gdzie się podziała dusza detailera?

 

Jest jest i full mazideł też jest. Troche mam obawy, że bede miał kwarc i nie bedzie jak sprawdzić wosków. Nie wiem czy poprostu nie położe tego na inne auto a swojego zostawie w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.