Skocz do zawartości

Audi A3 8L (czarny)


Spitfire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bojowników o lepszy look swoich pojazdów !

 

Na forum może nie udzielam się aktywnie. Od czasu kiedy zarejestrowałem się systematycznie zbierałem informacje przekopywałem forum wzdłuż i wszerz by znaleźć odpowiedz na pytania które mnie interesowały ;) Przyznam że forum jak i aktywnie udzielający się forumowicze to potężna baza wiedzy dla wszystkich entuzjastów detailingu! :good:

 

Chciałem zaprezentować moją pierwszą pracę, odświeżenie lakieru w Audi A3 8L. W późniejszym czasie będzie etap czyszczenia wnętrza oraz silnika.

Praca ręczna, więc aż nie należy spodziewać się wodotrysków :kox:

Auto: Audi A3 8L, czarny metalic (vulkanschwarz perleffekt)

Czas pracy: 5h

 

Mycie:

Szampon Nigrin

Nielsen Cyclone APC + pędzelki

 

Felgi: Autoland Atack

Dresing: Areons Tyre Restorer

 

Glinka:

Race Glaze Clay Bar + woda

 

Korekta:

Poorboy's SSR-2

Poorboy's SSR-1

Poorboy's EX-P

 

Wosk:

Colli 476

Poorboy's QD+

oczywiście mikrofibry i aplikatory

 

Patrząc na lakier - jest co robić, dużo swirlów, gdzieniegdzie pojawiają się hologramy :?

 

10785191.jpg

94663635.jpg

49532155.jpg

13625609.jpg

 

... w tym momencie akumulatorki siadły w aparacie brak więcej ilości zdjęć gdy był jeszcze brudny. :thumbdown:

Nie tracąc czasu aku podłączyłem do ładowarki a sam zająłem się dalszym ogarnianiem tematu.

 

75808825.jpg

81273964.jpg

 

Tak wyglądała glinka po przeleceniu nią maski. Zacząłem zastanawiać się czy ona czasem nie jest przeterminowana - bo praktycznie brak syfu :kox:

 

75873966.jpg

 

...po zrobieniu 2 przednich błotników :o

 

20617590.jpg

22509532.jpg

 

a tak już wyglądała po czyszczeniu pod listwami - rozwiało moje wątpliwości co do skuteczności :P

 

31659751.jpg

67421924.jpg

 

auto wyglinkowane dokładnie, pora wskoczyć na kolejny etap czyli trening aerobowy :mrgreen:

 

56076070.jpg

91049641.jpg

36845301.jpg

46965869.jpg

14ahn.jpg

15558793.jpg

69640266.jpg

98039473.jpg

 

32202552.jpg

95199990.jpg

43370115.jpg

87805413.jpg

 

Na deser zostawiłem moim skromnym zdaniem najlepsze foty 8-):P

 

img2520a.jpg

img2521al.jpg

http:

 

Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę że, można jeszcze lepiej wykończyć nadwozie, dlatego następnym razem pomyślę o polerce ;)

 

 

Dzięki za uwagę

Pozdrawiam! 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się projekt podoba, może nie ze względu na efekt( który jak na pracę ręczną jest ok), ale ze względu na to, że kolega wpierw poczytał forum, zdecydował co kupić i zabrał się do roboty. A jak wiadomo, ostatnio takie podejście nie jest jakoś spotykane - patrz dział jaki zestaw kosmetyków. Jeszcze raz gratuluję włożonej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evo Zdjęcie 12 widać PB SSR-2, następnie był PB SSR-1(brak zdjęcia),

13 - nałożony PB EX-P

14,15,16 - wosk

 

@damianTDCi zdaje sobie z tego sprawę, ręcznie można tylko do pewnego etapu.

@M4ciek użyłem aplikatora z mikrofibry,

@dzinkins, Tasaq dzięki za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to, że kolega wpierw poczytał forum, zdecydował co kupić i zabrał się do roboty. A jak wiadomo, ostatnio takie podejście nie jest jakoś spotykane - patrz dział jaki zestaw kosmetyków.

 

ja też tak uważam, każdy z nas jakoś zaczynał. Auto wyraźnie odżyło i wygląda dobrze. Jasne że pod SunGunem szału nie będzie ale na mega-projekty :-] przyjdzie czas.

 

:good:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.