Skocz do zawartości

Zszarzałe elementy po użyciu APC...


dw4463757

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czyściłem wnętrze auta za pomocą APC Megsa, ale...

Użyłem chyba troszkę zbyt dużego stężenia, i czarne plastiki

zszarzały.

Staram się nakładać PB NL w miarę często i dokładnie i w dużych ilościach

na te elementy, ale efekt nie zostaje na tyle długo na ile bym chciał,

no i troszkę widać to zszarzenie :(

 

Co by mogło tu pomóc?

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor
Czyściłem wnętrze auta za pomocą APC Megsa, ale...

Użyłem chyba troszkę zbyt dużego stężenia, i czarne plastiki

zszarzały.

Staram się nakładać PB NL w miarę często i dokładnie i w dużych ilościach

na te elementy, ale efekt nie zostaje na tyle długo na ile bym chciał,

no i troszkę widać to zszarzenie

 

Najbezpieczniejszmy środkiem do mycia plastików jest roztwór szarego mydła np. Biały Jeleń.

 

Jeśli jednak chciałbyś używać APC, jest również bardzo dobre i bezpieczne od ValetPRO Interior APC - specjalnie opracowane do czyszczenia wnętrz. Pamiętaj też o rozcieńczeniu, zasada i rozsądek mówi o możliwie najwięszym, ale skutecznym aby usunąć zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W używanych autach to normalne. Materiał po kilku latach szarzeje, płowieje od UV, matowieje od dotykania itp (działania mechanicznego). Na brudnym plastiku tego nie widać ponieważ zawsze jest wieloletnia warstwa osadu, tłuszczu z rąk, pozostałości po środkach do konserwacji kokpitu itp. Za pomocą mocnego APC odtłuściłeś powierzchnię i ukazał się stan faktycznego zużycia materiału. Normalna sprawa, nie przejmuj się, zwłaszcza w autach niższej klasy lub takich "wiekowych" czyli na oko od 15 lat w górę. Jedna warstwa dressingu tego nie przykryje. Kilka cienkich warstw w odstępach kilkudniowych powinno dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli jednak chciałbyś używać APC, jest również bardzo dobre i bezpieczne od ValetPRO Interior APC

 

Również polecam to APC, bez stresu można używać na plastikach wewnętrznych bo jest do nich przeznaczone, fajnie pachnie i przyzwoicie czyści :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy Toyka Avensis to takie znowu auto niższej klasy :P

 

Zdjęć nie dorzuciłem, bo rzeczywiście - nałożyłem wiele warstw PB NL i jest już dobrze :)

Jako że robiłem to jakiś czas temu, nie pamiętam czy nie dołożyłem przypadkiem też jednej warstwy plaka, czy robiłem to w innym miejscu, bynajmniej już jest ładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy Toyka Avensis to takie znowu auto niższej klasy :P

 

Zdjęć nie dorzuciłem, bo rzeczywiście - nałożyłem wiele warstw PB NL i jest już dobrze :)

Jako że robiłem to jakiś czas temu, nie pamiętam czy nie dołożyłem przypadkiem też jednej warstwy plaka, czy robiłem to w innym miejscu, bynajmniej już jest ładnie :)

 

 

który ro tego Avensisa ?

 

ostatnio robiłem wnętrze 2007 i deska jakaś dziwna była - miejscam była jakaś lepiąca, ale to chyba raczej od jakiegoś środka, który nie bardzo chciał się usunąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

By nie zakładać nowego tematu postanowiłem się podłączyć :)

Otóż chciałbym wyczyścić plastiki wewnętrzne w BMW E46. Mam w posiadaniu PB NL i APC CG... Red Hot Degreaser, czyli raczej do stosowania zewnętrznego. Czy mogę użyć go wewnątrz bez obawy o zniszczenie plastiku, czy kupić coś dedykowanego?

Oczywiście wszystko przy odpowiednim stężeniu - np. 1:10. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.