Skocz do zawartości

swirlx - i co dalej - plan optimum?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj moje auto zostalo potraktowane swirl-x'em z meguirasa...

 

zastanawiam sie jaka jest wlasciwa praktyka pielegnacji auta po polerce u lakiernika i wykonczeniu jaki zrobil... czyli przelecial auto swirl-x'em.

 

oczywiscie chodzi mi o zachowanie jak najdluzej albo na zawsze pieknego lakieru, bo teraz jest sliczny a jaki bedzie za kilkanascie myc... nie wiem...

 

 

plan moj jest taki:

 

1)

 

- do konca pazdziernika / do listopada bede teraz jedynie myl auto na 2 wiaderka, szampon od nielsena:

 

http://www.mrcleaner.pl/nielsen-shampoo ... p1080.html

 

oraz po umyciu bede traktowal auto quick detailerem ze smart'a:

 

http://www.mrcleaner.pl/smart-detail-qu ... p1017.html

 

 

2)

 

- w pazdzierniku/listopadzie:

 

- umyje auto wspomnianym szamponem, zaaplikuje na to auto cleaner'a (doradzcie jakiego???)

 

 

- i poloze 1 warstwe wosku collinite 476

 

http://showcarshine.pl/11-collinite-476 ... fibra.html

 

3)

 

- przez zime bede wykonywal znow tylko pkt1 (pewnie rzadziej niz latem, ze wzgledu na temperature i brak checi)

 

4)

- na poczatek wiosny wykonam pkt2 i rozpoczynamy znowu od pkt1

 

 

czy to optymalny plan?

prawidlowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wszystko ok, ale wosk połóż najlepiej już teraz, żeby zabezpieczyć wypolerowany lakier

 

cleaner, ja używam Lusso Revitalizing Creme i jest spoko, ale jaki będzie najlepszy pod Colli 476 to już się muszą inni wypowiedzieć

 

a QD bardzo fajny, sam miałem (a właściwie jeszcze trochę mam) i nie narzekałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SwirX jest produktem dla amatorów więc procedury są uproszczone, myslę że po nim nie trzeba stosować dodatkowego cleanera tym bardziej że auto jakiś czas już po więc przed woskowaniem będzie myte(najlepiej czymś niewybrednym do usunie tłuste pozostałości SX'a). Prawde mówiąc dla mnie SX zachowuje się na maszynie jak mocno ścierny cleaner, pozostawia po sobie przyciemniony i szkrzypiący lakier, wrażenia są bardzo podobne do pracy maszynowej z Lime Prime(pomijając oczywście właściwości korekcyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to i to, bardzo dobrze usuwa delikatne niedoskonałości lakieru przez polerowanie, ale również oszukuje. Jak chyba sam w innym wątku zauważyłeś już po lekkim przetarciu ręcznie SXem ma się wrażenie usunięcia swirli i hologramów jednak po przetarciu ipą okazuje się że one nadal są. Zależy jak intensywnie się go użyje. Niedawno zrobiłem tak 1.5 roczne auto taty na miekkiej gąbce, defekty naprawdę minimalne, jakieś pojedyncze swirle czy hologramy po glince i tu SX sprawdził się znakomicie - po przetarciu ipą efekt nie zniknał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sie niezgodzic, skoro została wykonana polerka, auto dopieszczone swirl x, to moim zdaniem cleaner jest jak najbardziej na miejscu, zwaz ze auto kilka dni bedzie jezdzic i kolegajezeli nie oczysci auta clenerem to bedzie nakladał wosk na auto ktore nie bedzie perfekcyjnie przygotowane. Moim zdaniem cleaner powinien zostac uzyty bez dwoch zdan.

Moze ktos jeszcze sie wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwaz ze auto kilka dni bedzie jezdzic i kolegajezeli nie oczysci auta clenerem to bedzie nakladał wosk na auto ktore nie bedzie perfekcyjnie przygotowane
już nie przesadzajmy, że przez kilka dni przyklei się do niego całe zło tego świata. Nie przeginajmy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie przesadzajmy, że przez kilka dni przyklei się do niego całe zło tego świata. Nie przeginajmy ;)

ok ale skoro kolega chce kupic wosk, i dbac o samochod, to nie uwazasz ze cleaner jest dobrym zakupem i sprawdzi sie przy nastepnym woskowaniu? Czy proponujesz aby zawsze uzwyal SX a potem nakladał wosk? moim zdaniem to troche niezgodne ze "szkołą" bo bo cos cleanery sie jednak stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz woskowalem coli bez cleanera tylko po SX, zszedł po 1,5 miesiacu

Potem dokupilem firmowy cleaner teraz mam na masce dwa woski i testuje FK HITEMP VS COLI 476

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

(niedlugo bedzie update)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pozwolilem sobie poczytac to tu to tam o tym swirl X i zauwazylem ze nawet w sklepach jest to skatalogowane w grupie "cleanery" lub w grupie "przygotowanie podloza"

 

wiec wydaje sie ze swirl X nalezy do cleanerow, moze nie jest to cleaner pelna geba i nie jest dedykowany pod konkretne woski, ale cos musi w tym byc skoro dostal taka przynaleznosc grupowa...

 

wyglada na to ze swirl x jest poprostu cleanerem z funkcja usuwania kolistych rysek - swirlsow...

 

 

myle sie, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.