Skocz do zawartości

NXT TechWax twardy czy płynny.


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Całość będzie taka:

 

________________________

 

:arrow: Mycie

 

:arrow: Glinkowanie

 

:arrow: Korekta UC ( ręcznie lub maszynowo )

 

:arrow: IPA (50/50 z wodą ) ( żeby pozbyć się wypełniaczy UC, sprawdzić stan korekty)

 

:arrow: Cleaner: WOLFGANG Paintwork Polish Enhancer

 

:arrow: Sealant : WOLFGANG Deep Gloss Paint Sealant

 

________________________

 

To jest oczywiście tylko propozycja, dwa ostanie punkty można zmienić na coś innego, ale jak chcesz wydać te ~200PLN to najlepiej brać wosk/sealent i dedykowany cleaner :o .

 

I to chyba tyle w temcie NNXT o którego pytałeś :lol: Megs ma ładne opakowania ale w jego cenie albo nawet za mniejszą kase można znaleść coś lepszego. Czyli ani twardy ani płynny. :evil:

 

A jaki wosk i cleaner wybierzesz - polecam poczytać forum bo propozycji jest wiele, zestaw który Ci pokazałem wydaje mi się być ciekawy i już nie jedna osoba powiedziała że kosmetyki Wolfgang jeżeli są używane razem narprawdę dają dobry efekt. 8-)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest NXT jest o wiele słabszy więc skąd ta myśl?? :o

test trwa, maska coli, dach NXT2-mleczko. Będzie zrobiona trasa Polska-Chorwacja-Polska, po powrocie zobaczymy co i jak.

Co Coli 476 już tak łatwo sie nie nakłada?? :o:D

Coli nakłada się ciężej to akurat nie jest niespodzianką, ale nie robi przebarwień jak NXT oraz lepiej kropelkuje :good: i takie jakie jest bardziej mi pasuje niż mleczko NXT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz? No może i kupię tym bardziej że jest nie drogi. Ale czy używanie czegokolwiek przez cleanerem ma sens? Bo przecież cleaner ma to do siebie że zmywa wszystko co zostało nałożone poprzednio, stare warstwy wosków itp więc jeśli nałożę ssr1 to cleaner mi go zmyje.

 

Mam chyba jakiegoś pecha bo wszędzie w sklepach brakuje wolfganga i dostawa dopiero będzie za 2 tygodnie z powodu braków w hurtowni. Dałem już ogłoszenie do działu kupię także może znajdzie się ktoś komu zostało tego środka tyle aby mi starczyło na 2-3 auta. Zależy mi na czasie bo z tym się jednak zejdzie a specjalnie wziąłem sobie urlop żeby na tydzień wyjechać (siedzę właśnie nad morzem) i tydzień poświęcić na kosmetykę samochodów ale widzę że będzie lipa jak tego nie uda mi się kupić :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w firmie car spa w warszawie polecają mi kosmetyki marki wolf's chemicals. Dobre są? Warto kupować? Powiedzieli że wycofują się już z wolfganga bo jest bardzo drogi, co dostawa to podobno drożeje a są tańsze kosmetyki dające takie same a nawet i lepsze efekty. Czekam na Waszą opinię na temat tej marki wolf's chemicals. Kupować je czy czekać 2 tygodnie na wolfganga.

 

[ Dodano: 29 Lipiec 2011, 19:28 ]

Nikt nie używał wolf's chemikals? Na forum też nie ma jakichś konkretnych informacji na temat tych kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ze względu na brak czasu oraz pogody, test porównawczy przeprowadzony został na tylnej lotce. Element został umyty a pod wosk poszedł cleaner DJ Lime Prime:

 

310720111506.jpg

 

 

Kropelkowanie, jakieś 2 godziny po nałożeniu produktów, w tle widać dach z 2 tygodniowym NXT :kox: :

 

310720111507.jpg

 

 

Następnie zrobiona została trasa do Chorwacji i z powrotem, jakieś 3500km, w między czasie autko było dwa razy umyte szamponem Meg NXT 2.0:

 

110820111726.jpg

 

 

Po powrocie z Chorwacji autko pokryte było żywicą z drzew, która została zmyta tempertyną - z pominięciem tylnej lotki oczywiście. Następnie na autko poszła chemia o pH bodajże 12 - tu akurat lotka też dostała :song: , przemyłem IPA i znów chemia pH=12 i mocno spłukane. Po tych zabiegach po NXT nie pozostało ani ślady a Coli jeszcze się trzymało.

 

120820111729.jpg

 

 

Już po powrocie z Chorwacji, przed użyciem mocnej chemii, widziałem wyraźną różnicę pomiędzy NXT a Coli na plus oczywiście Coli. No cóż, potwierdza się opinia, że NXT jest produktem tzw. weekendowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie - czy NXT łatwiej się poleruje niż #16?

 

U mnie po użyciu #16 po jakimś czasie potrafią się pokazać niedotarte resztki wosku, takie "mazaki" - pomimo tego że dokładnie go ścierałem i nie było widać żeby cokolwiek zostało na lakierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 18 Październik 2012, 17:04 ]

Pytanie - czy NXT łatwiej się poleruje niż #16?

 

 

NXT łatwiej się poleruje, ale jest mniej trwały.

 

u mnie na wyglinkowanym lakierze bez wcześniej nałożonego cleanera trzyma ok 1,5 miesiąca więc to i tak dobry wynik .

 

Koli_7,na miesiąc +/- 1000km :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.