Skocz do zawartości

Najtwardzy lakier bezbarwny


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na forum jest kilka lakierników chciałem zapytać jaki jest najtwardszy lakier bezbarwny dostępny w Polsce, szukam czegoś o właściwościach fabrycznego lakieru bmw jeszcze tych starych , na forum lakierniczych chwalą Glasurit Como

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko żeby Ci ktoś odpowiedział na to pytanie. Większość lakierników robi na jednym góra 2 bezbarwnych, więc skąd mieli by wiedzieć który jest najtwardszy jak producentów jest wielu, a produktów od nich jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w domowych warunkach mogę robić na 2 lakierach ale nie lakiernik :mrgreen: to tak jakby detailer miał jeden wosk na stanie ;) wiem napewno że lakier ceramiczny jest bardzo twardy ale i bardzo drogi, coś takiego jak lakier bmw by wystarczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maya, Kolego lakiernik z zasady żeby nie mieć reklamacji trzyma się sprawdzonych materiałów. Lakier to nie wosk. I na przykład u mnie zobaczysz tylko jeden klar i zawsze z tej samej firmy. Co do lakierów z aso to czym się różni lakier z aso od lakieru z mieszalni jeśli oby dwa są od tego samego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki, trzeba się dowiedzieć czego używa ASO. Sa lakiery do zaprawek i przychodzą bezpośrednio od producenta a nie z jakiejś mieszalni. Tak samo może być lakierem bezbarwnym. A wtedy jak już się dowiesz co przylatuje z fabryki to można to kupić z mieszalni. W C-klasie to Glasurit seria 54.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, Co do aso to przeważnie na półkach najdroższe, a używają najtańszych z poza półki:D I nikt tu nie pisze o lakierach zaprawkowych, a o lakierze bezbarwnym.
aso nie zamierzam odwiedzać bo wiem że sam lepiej zrobię, tylko potrzebna mi nazwa tego magicznego specyfiku właśnie też podejrzewam glasurita tylko ich jest sporo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camel-, Co do aso to przeważnie na półkach najdroższe, a używają najtańszych z poza półki:D I nikt tu nie pisze o lakierach zaprawkowych, a o lakierze bezbarwnym.

Spoko. Nie wiem jak w innych markach, ale w Mercedesie lakiery zaprawkowe tak jak bezbarwny mają swoje numery katalogowe i wątpie by były dorabiane na miejscu.

Ale jeśli tak jest jak mówisz to lipa straszna.

I nie miałem na myśli malowanie auta w ASO... brrr... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no lakiery zaprawkowe nie są dorabiane na miejscu tylko przychodzą od producenta, a producent je bierze od dystrybutora lakierów którymi lakierują. I wtedy za 20g płacisz jak za 2setki :D Jedyna różnica że na 20g-ach masz logo, a na 2 setkach tylko napisany nr lakieru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na forum jest kilka lakierników chciałem zapytać jaki jest najtwardszy lakier bezbarwny dostępny w Polsce, szukam czegoś o właściwościach fabrycznego lakieru bmw jeszcze tych starych , na forum lakierniczych chwalą Glasurit Como

 

z tego co mi wiadomo mamy na forum mieszalnie lakierów. Myślę że oni będą wiedzieli.

Na dniach mieszali mi perłę do 125p.

 

użytkownik MX_NOWICKI

strona: http://www.pielegnowacauto.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RM Supremelux CP. Pewnie są lepsze, ale ja tym lakierem rozwiązałem problem odprysków po kamyczkach (a przynajmniej bardzo mocno ograniczyłem). Zobaczymy jak będzie się sprawował. Jak na razie zero odbić i swirli.

W opinii lakiernika ciężki do malowania (może też to wynikać z rzadkiego kontaktu z lakierem) - stosowany tylko dla specjalnych klientów :D

Polerka niedoskonałości max. kilka godzin po wyjeździe z pieca - później jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem CSV o tym lakierze i cena jednak jakoś nie zwala z nóg, ponieważ litr kosztuje ok 150 zł.

Mówił, że dokładnie tym lakierem są malowane fabrycznie BMW, i wyższe modele Mercedesa oraz Peugeoty 607 i jakiś tam jeszcze. Ciekawe... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.